Vyzerá to tak, že v ponuke šperkov existuje mnoho takých, ktoré dbajú nielen na dizajnovú, ale aj etickú a udržateľnú stránku módu. Vybrali sme pre vás 5 najkrajších, z ktorých si zaručene vyberie každý.

 

Soko

Viac ako 2100 umelcov spolupracuje so značkou Soko, pre ktorú vyrába kolekciu šperkov. Zároveň vyhľadáva inovatívny procesy, technológie, ktoré nielen uľahčujú produkciu, ale aj šetria prírodu. V ponuke značky sú nýdherné minimalistické kúsky, ktoré sú stvorené na každodenné nosenie.

title

 

 

Nisolo

Značka spolupracuje s lokálnymi producentmi v Peru a Keni, ktorí nielen navrhujú, ale aj vyrábajú šperky, obuv a doplnky. Vytvárajú tak kvalitné, trvácne, dizajnovo zaujímavé a pritom nadčasové kúsky, v ktorých si dokáže nájsť to svoje každý štýl.

nisolo

 

 

ABLE

Udržateľné podmienky pre ženy na celom svete vytvorila aj značka Able, ktorá verí, že dokáže prispieť k zlepšeniu globálnej chudoby. Ručne vyrábané šperky sú preto nielen dizajnovo zaujímavé, ale nesú v sebe nádhernú filozofiu.

able

 

 

Raven + Lily

Jedna z najznámejších udržateľných značiek šperkov podporuje ženy po celom svete. Spolupracuje najmä s umelkyňami v Indii, Ethiópii, Keni, Kambodži, Pakistane a Gutemale, ktoré majú zabezpečenú etické pracovné podmienky a fér platy. Prirátajte k tomu recyklované materiály a o obľúbené dizajnové kúsky máte postarané.

raven

 

 

Rose & Fitzgerald

Súčasná móda a zmysel pre etiku sa spojili v značke Rose & Fitzgerald, ktorá takisto spolupracuje s lokálnymi umelcami, ktorí pre ňu vyrábajú unikátne kúsky. Všetky sú vyrábané ručne, a pracovníci majú zebezpečené etické pracovné podmienky.

raven

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.nov 2018

Len vďaka štýlovému kabátu sa z vás stan...

Vyjadriť v dnešnej dobe svoju individualitu a zároveň vyzerať štýlovo nie je vôbec ťažké, no musíte mať k tomu určité...


Trendy móda | 13.nov 2018

Pravidlá francúzskeho šatníka

Francúzky to s módou vedia. Inšpirujú nás svojim výberom oblečenia a kreatívnym kombinovaním rôznych kúskov, z ktorých zakaždým vyčarujú elegantný...


Trendy móda | 09.nov 2018

Ako nosiť kabát v ťavej farbe?

Určite ho v nejakej podobe máte doma aj vy. Vlnený, trench coat, s dvojradovým zapínaním či zavinovací. Kabát v ťavej...


Trendy móda | 09.nov 2018

Ako nosiť páperovú bundu?

Páperové bundy sú tu s nami už od minulej zimy a vyzerá to tak, že neustále naberajú na popularite. Tento...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...