Vyzerá to tak, že v ponuke šperkov existuje mnoho takých, ktoré dbajú nielen na dizajnovú, ale aj etickú a udržateľnú stránku módu. Vybrali sme pre vás 5 najkrajších, z ktorých si zaručene vyberie každý.

 

Soko

Viac ako 2100 umelcov spolupracuje so značkou Soko, pre ktorú vyrába kolekciu šperkov. Zároveň vyhľadáva inovatívny procesy, technológie, ktoré nielen uľahčujú produkciu, ale aj šetria prírodu. V ponuke značky sú nýdherné minimalistické kúsky, ktoré sú stvorené na každodenné nosenie.

title

 

 

Nisolo

Značka spolupracuje s lokálnymi producentmi v Peru a Keni, ktorí nielen navrhujú, ale aj vyrábajú šperky, obuv a doplnky. Vytvárajú tak kvalitné, trvácne, dizajnovo zaujímavé a pritom nadčasové kúsky, v ktorých si dokáže nájsť to svoje každý štýl.

nisolo

 

 

ABLE

Udržateľné podmienky pre ženy na celom svete vytvorila aj značka Able, ktorá verí, že dokáže prispieť k zlepšeniu globálnej chudoby. Ručne vyrábané šperky sú preto nielen dizajnovo zaujímavé, ale nesú v sebe nádhernú filozofiu.

able

 

 

Raven + Lily

Jedna z najznámejších udržateľných značiek šperkov podporuje ženy po celom svete. Spolupracuje najmä s umelkyňami v Indii, Ethiópii, Keni, Kambodži, Pakistane a Gutemale, ktoré majú zabezpečenú etické pracovné podmienky a fér platy. Prirátajte k tomu recyklované materiály a o obľúbené dizajnové kúsky máte postarané.

raven

 

 

Rose & Fitzgerald

Súčasná móda a zmysel pre etiku sa spojili v značke Rose & Fitzgerald, ktorá takisto spolupracuje s lokálnymi umelcami, ktorí pre ňu vyrábajú unikátne kúsky. Všetky sú vyrábané ručne, a pracovníci majú zebezpečené etické pracovné podmienky.

raven

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 16.júl 2018

Ako nosiť prúžky?

Prúžky a leto k sebe idú dohromady. Skúste však klasický námornícky look vymeniť za niečo kreatévnejšie, odvážnejšie a modernejšie. Našli...


Trendy móda | 15.júl 2018

Plavkové trendy podľa česko-slovenských ...

Od minimalistických bikín až po sexi jednodielne plavky. Tieto trendy vládnu v šatníkoch známych Češiek a Sloveniek.    Adriana Čerňanová Krásna Adriana vie...


Trendy móda | 14.júl 2018

5 letných džínsových trendov

Nedokážete sa vzdať svojich obľúbenchych džínsov ani v lete? Nemusíte! Predstavujeme vám 5 najväčších letných trendov, ktoré zasiahli denimovú módu.     


Trendy móda | 13.júl 2018

Lesk a ligot leta so značkou TOUS

Ligotavé, trblietavé kúsky priťahovali ľudské oko od nepamäti. Veď, čo iné nesie v sebe toľko tajomna a luxus ako práve...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...