Vyzerá to tak, že v ponuke šperkov existuje mnoho takých, ktoré dbajú nielen na dizajnovú, ale aj etickú a udržateľnú stránku módu. Vybrali sme pre vás 5 najkrajších, z ktorých si zaručene vyberie každý.

 

Soko

Viac ako 2100 umelcov spolupracuje so značkou Soko, pre ktorú vyrába kolekciu šperkov. Zároveň vyhľadáva inovatívny procesy, technológie, ktoré nielen uľahčujú produkciu, ale aj šetria prírodu. V ponuke značky sú nýdherné minimalistické kúsky, ktoré sú stvorené na každodenné nosenie.

title

 

 

Nisolo

Značka spolupracuje s lokálnymi producentmi v Peru a Keni, ktorí nielen navrhujú, ale aj vyrábajú šperky, obuv a doplnky. Vytvárajú tak kvalitné, trvácne, dizajnovo zaujímavé a pritom nadčasové kúsky, v ktorých si dokáže nájsť to svoje každý štýl.

nisolo

 

 

ABLE

Udržateľné podmienky pre ženy na celom svete vytvorila aj značka Able, ktorá verí, že dokáže prispieť k zlepšeniu globálnej chudoby. Ručne vyrábané šperky sú preto nielen dizajnovo zaujímavé, ale nesú v sebe nádhernú filozofiu.

able

 

 

Raven + Lily

Jedna z najznámejších udržateľných značiek šperkov podporuje ženy po celom svete. Spolupracuje najmä s umelkyňami v Indii, Ethiópii, Keni, Kambodži, Pakistane a Gutemale, ktoré majú zabezpečenú etické pracovné podmienky a fér platy. Prirátajte k tomu recyklované materiály a o obľúbené dizajnové kúsky máte postarané.

raven

 

 

Rose & Fitzgerald

Súčasná móda a zmysel pre etiku sa spojili v značke Rose & Fitzgerald, ktorá takisto spolupracuje s lokálnymi umelcami, ktorí pre ňu vyrábajú unikátne kúsky. Všetky sú vyrábané ručne, a pracovníci majú zebezpečené etické pracovné podmienky.

raven

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 22.sep 2018

Ako nosiť károvaný vzor túto jeseň?

Kto by nemal vo svojom šatníku klasickú flanelovú, károvanú košeľu? Nielenže je to jedným z najobľúbenejších jesenných a zimných kúskov...


Trendy móda | 22.sep 2018

7 farebných trendov na jeseň

Bordová je neoficiálnou kráľovnou jesene a milujú ju ženy po celom svete. Pokiaľ sa však nechcete medzi nimi stratiť a chcete vyskúšať...


Trendy móda | 21.sep 2018

Ako nosiť zvieraciu potlač na jeseň?

Trend zvieracej potlače sa na módnej scéne objavili na sklonku leta a pokiaľ ste si ho naplno nestihli vychutnať, máme...


Trendy móda | 21.sep 2018

10 najväčších jesenných trendov

Aj napriek tomu, že si stále užívame relatívne teplé, slnečné počasie, oficiálne prvý jesenný deň tu máme už túto nedeľu...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...