Vyzerá to tak, že v ponuke šperkov existuje mnoho takých, ktoré dbajú nielen na dizajnovú, ale aj etickú a udržateľnú stránku módu. Vybrali sme pre vás 5 najkrajších, z ktorých si zaručene vyberie každý.

 

Soko

Viac ako 2100 umelcov spolupracuje so značkou Soko, pre ktorú vyrába kolekciu šperkov. Zároveň vyhľadáva inovatívny procesy, technológie, ktoré nielen uľahčujú produkciu, ale aj šetria prírodu. V ponuke značky sú nýdherné minimalistické kúsky, ktoré sú stvorené na každodenné nosenie.

title

 

 

Nisolo

Značka spolupracuje s lokálnymi producentmi v Peru a Keni, ktorí nielen navrhujú, ale aj vyrábajú šperky, obuv a doplnky. Vytvárajú tak kvalitné, trvácne, dizajnovo zaujímavé a pritom nadčasové kúsky, v ktorých si dokáže nájsť to svoje každý štýl.

nisolo

 

 

ABLE

Udržateľné podmienky pre ženy na celom svete vytvorila aj značka Able, ktorá verí, že dokáže prispieť k zlepšeniu globálnej chudoby. Ručne vyrábané šperky sú preto nielen dizajnovo zaujímavé, ale nesú v sebe nádhernú filozofiu.

able

 

 

Raven + Lily

Jedna z najznámejších udržateľných značiek šperkov podporuje ženy po celom svete. Spolupracuje najmä s umelkyňami v Indii, Ethiópii, Keni, Kambodži, Pakistane a Gutemale, ktoré majú zabezpečenú etické pracovné podmienky a fér platy. Prirátajte k tomu recyklované materiály a o obľúbené dizajnové kúsky máte postarané.

raven

 

 

Rose & Fitzgerald

Súčasná móda a zmysel pre etiku sa spojili v značke Rose & Fitzgerald, ktorá takisto spolupracuje s lokálnymi umelcami, ktorí pre ňu vyrábajú unikátne kúsky. Všetky sú vyrábané ručne, a pracovníci majú zebezpečené etické pracovné podmienky.

raven

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.feb 2019

Ako sa nosí farba roku 2019?

Už minulý rok oznámila značka Pantone, že farbou pre rok 2019 sa stáva Living Coral. Jej pozitivita, jemnosť aj rôznorodosť...


Trendy móda | 18.feb 2019

PUMA uvádza kolaboráciu s In-N-Out

Netradičné spojenie jedla, športu a módy, to je kolaborácia značky PUMA a amerického reťazca In-N-Out presláveného svojimi hamburgermi.  


Módne ikony | 18.feb 2019

Najštýlovejšie insta moms

Instagram nám dokázal, že materstvom sa nevzdávame nášho osobného štýlu, práve naopak. Privádzame ho do dokonalosti práve vďaka nedokonalosti uponáhľaného...


Celebrity | 18.feb 2019

Victoria Beckham uvedie vlastnú kozmetic...

Dizajnérka má za sebou beauty kolaboráciu so značkou Esteé Lauder, no tento rok uvedie vlastnú líniu dekoratívnej kozmetiky aj starostlivosti...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...