Žijeme v dobe, kedy sa čoraz viac značiek ako aj spotrebiteľov pozerá na ekologický aj etický dopad módneho priemyslu. Svedčí o tom nielen stúpajúca popularita akcií ako Fashion Revolution, ale aj stúpajúci počet udržateľných značiek. V našej série o udržateľnej móde vám postupne predstavíme štýlové značky.

 

title

 

Reformation

Pravdepodobne najdostupnejšia a zároveň najštýlovejšia alternatíva pre tých, ktorí hľadajú moderné, nenútené modely, no zároveň zohľadňujú životné prostredie a etický prístup. Značka z LA využíva iba udržateľné látky a dáva pozor na ekologický dopad svojej produkcie a distribúcie, no nezabúda ani na etiku pri výrobných procesoch. V ich ponuke nájdete tie najkrajšie letné šaty, kvetinové kúsky, ale aj štýlové džínsy, basic topy či spoločenské šaty. Za značkou stojí bývalá modelka Yael Aflalo, čiže o skutočne štýlové kúsky máte postarané.

1

 

 

Anekdot

Berlínska značka zameraná na upcyklovanú spodnú bielizeň. Každý kúsok je tak vyrobený z nadbytočných materiálov, prípadne z recyklovaných látok, ktoré už v minulosti slúžili v nejakom inom módnom kúsku. Anekdot vytvára výhradne limitované kolekcie aj kvôli limitácii zo strany materiálov, no o to výnimočnejšie modely tak vznikajú. Každý model vzniká v Berlíne pod rukami samotnej zakladateľky a 3 pomocných krajčírok, takto má značka pod kontrolou platové a etické podmienky. Modely sú inšpirované vintage kúskami s moderným vplyvom, tešiť sa tak môžete na záplavu čipky, ako aj minimalistické modely. Okrem spodnej bielizne vás poteší aj kolekcia plaviek.

3

 

 

People Tree

People Tree je v módnom priemysle známa ako pionier v udržateľnej móde. Na výrobu svojich kolekcií využíva iba fair trade materiály, certifikované organické materiály a biologicky rozložiteľné materiály. Zároveň dohliada na podmienky, v ktorých kolekcie vznikajú a podporuje lokálnych farmárov a remeselníkov v rozvojových krajinách. V ich ponuke si môžete vybrať všetko od oblečenia na každý deň až po šperky či športové kúsky. Zároveň však patrí k tým najdostupnejším udržateľným značkám so širokou ponukou na trhu.

2

 

 

Yireh

Zasnívané kúsky s boho nádychom ako stvorené do slnečných letných dní súručne vyrábané v malých množstvách remeselníkmi na Bali, ktorý pracujú v etických podmienkach. Značka tiež venuje 10% zo svojho profitu organizácii Justice Mission, ktorá pomáha ukončiť obchodovaniu s ľuďmi. Na výrobu tiež využíva recyklované materiály a nadbytočné, nevyužité látky.

4

 

 

Kings of Indigo

Značka, ktorú si zamilujú všetci, ktorí si nevedia prestaviť svoj deň inak ako v džínsoch. Holandská značka totiž ponúka širokú výber strihov a farieb pre ženy aj mužov, pričom sú všetky ich kúsky vyrobené z 90% organickej bavlny. Medzi ďalšie materiály, ktoré využívajú patrí aj recyklovaná bavlna. Pri farbiacich procesoch využíva kontrolovaný proces a techniky, ktoré zohľadňujú životné prostredie. Okrem toho nájdete v ich ponuke a basic kúsky ako košele, šaty či tričká.

5

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 15.aug 2018

Oslo Fashion Week: Street style

Ďalšiu dávku škandinávskeho street stylu nám predstavuje hlavné mesto Nórska, Oslo, kde sa práve odohráva Oslo Fashion Week. Módna udalosť...


Trendy móda | 15.aug 2018

Instagramové trendy na leto-jeseň

Aké trendy nám predpovedá Instagram na obdobie prechodu medzi letom a jeseňou? Pozreli sme sa na známe módne bloggerky, ktoré...


Trendy móda | 15.aug 2018

Podprsenka, ktorá sa vám prispôsobí

Každá žena má svoj obľúbený typ podrpsenky. Nech je to už akýkoľvek strih či štýl, každý model má svoje muchy...


Trendy móda | 15.aug 2018

Dolaďte plavky doplnkami!

Plážový outfit nekončí pri výbere plaviek. Myslieť by ste mali aj na doplnky, bez ktorých sa nezaobíde každá správna trendsetterka...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...