Pokojná oáza v srdci Marakéša sa stala hlavnou inšpiráciou pre jarnú kolekciu značky DYRBERG/KERN. Miesto známe svojimi dramatickými farebnými tónmi, divokými prírodnými elementami a vyváženou umeleckou atmosférou dodnes rozosieva inšpiráciu.

 

title

 

 

Záhrada Majorelle je doslova raj. Pred páliac slnkom a prašnými ulicami vás zachráni svojou farebnou, bohatou flórou, ktorá sa tu mieša s výraznou architektúrou. Čarovné ticho vytvára nezvyčajnú harmóniu. Symbolizuje však aj stret kultúr- Západný svet a Blízky východ, ktorý podľa svojej predstavil vytvoril francúzsky umelec Jacques Majorelle. Do stredu záhrady umiestnil svoj kobaltovo modrý ateliér. Vedeli ste, že práve táto farba je obľúbenou farbou klenotníkov? Používa sa vo vitrínach a necháva naplno zažiariť všetky klenoty. Záhrada Majorelle sa tak rovnko stala kulisou pre kolekciu OASE.

Kaktusy, ktoré takisto nájdeme v tejto záhrade sú v dizajne a umení predstavuje dokonale symetrickú inšpiráciu. Ich tvary inšpirovali aj šperky podkolekcie CACTUS. Sú masívne, no pritom sofistikované, a v kombinácii s chirurgickou oceľou pôsobia čisto.

1

 

Inšpiráciou z rastlinnej ríše je aj strom Ginko, ktoré inšpirovalo podkolekciu BILBOA. Tento vzácny a liečivý strom patrí k najstarším rastlinám na zemi a sú mu pripisované rôzne liečivé a spirituálne vlastnosti. Unikátne sú aj jeho lístky, ktoré vytvárajú zaujímavú spletitosť a prirodzenú bohatosť. Šperky v tejto kolekcii sú preto síce naturalistické, no pritom jemne pompézne.

2

 

Maroko, krajina nekonečnej inšpirácie sa stala hlavnou témou v podkolekcii MAROCK, ktorá sa zahráva s kameňmi v ich prirodzenej, no jemne uhladenej podobe. Každý šperk je preto unikátny, nielen farbou, ale aj tvarom. Vybrať si môžete z tónov modrého achátu, sivého opálu, zeleného amazonitu či ružového kryštálu.

3

 

Srdce a duša Marakéša, aj tak nazývajú Medinu. Je protipólom k pokojným záhradom Majorelle, stretávajú sa tu mýty a folklór severnej Afriky a v každom návštevníkovi dokáže vyvolať okamžitý sentiment. Spleť trhov, uličiek a vôňa korenín či exotických kvetín vás okamžite opantá, presne tak ako podkolekcia MEDINA. Strapce, polodrahokamy a zlaté kovové odlesky vás prenesú späť v čase.

4

 

Všetky šperky z kolekcie OASE nájdete na www.moloko.sk

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.sep 2018

H&M predstavuje exkluzívnu, udržateľnú k...

Aj módne reťazce vedia, že budúcnosť patrí udržateľnosti. Značka H&M je jednou z prvých, ktorá si to uvedomila a priniesla svojim zákazníkom...


Celebrity | 18.sep 2018

Emmy Awards 2018: Red Carpet

Prestížne americké ocenenie Emmy Awards bola včera v noci udelené po 70. krát. Ceny si prevzali najlepšie televízne seriály v...


Trendy móda | 17.sep 2018

5 streetstylových trendov z NYFW

Aj napriek tomu, že nás zatiaľ tešia teplé, slnečné dni, jesenná móda pomaly nahrádza letnú. Vidieť je to aj v...


Módne ikony | 17.sep 2018

Modelky off-duty na NYFW

Módne ikony, influencerky, bloggerky sú jednou kategóriou, ktorú môžeme počas Týždňov módy zahliadnuť v uliciach, Tú druhú zase tvoria modelky...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...