Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 10. december 2011

Práca aj zábava v pánskej kolekcii H&M jar/leto 2012

Značka H&M predstavila v utorok 29. novembra okrem dámskej aj pánsku kolekciu na sezónu jar/leto 2012.

Práca aj zábava v pánskej kolekcii H&M  jar/leto 2012

10. 12. 2011

Značka H&M predstavila v utorok 29. novembra okrem dámskej aj pánsku kolekciu na sezónu jar/leto 2012. V tej je dôležitá zmes rôznych módnych prvkov a spojením práce so zábavou vzniká pánsky šatník bez hraníc. Farby a materiály sú živé a optimistické, či už je to modrá a kaki v hrubých pruhoch, ktoré evokujú námornícky štýl, alebo žiarivé odtiene žltej a oranžovej, ktoré vhodne dopĺňajú nadčasové kúsky na pracovné aj súkromné stretnutia.

Kľúčové sú športové odevy – dlhé aj krátke vetrovky, ktoré predstavujú nevyhnutnú vrchnú vrstvu. Dvojradové bavlnené sako v námorníckej modrej, pruhovaný pulóver, skrátené plátenné nohavice, ťažké pletené odevy s hrubými pruhmi, kaki saká, tričká vo výrazných farbách, dobre padnúce, ale ležérne obleky predovšetkým z pásikavej bavlny seersucker. Nové strihy prinášajú do ich obrysov mäkké línie, kým širšie strihy oblekov dávajú pocit jarnej uvoľnenosti. Oblečenie dopĺňajú mokasíny alebo topánky typu „brogues" s podrážkou v kontrastnej farbe, kožené náramky, okrúhle slnečné okuliare a puzdra na doklady na dlhých remienkoch.

„Dnešní muži uprednostňujú plynulý prechod medzi uvoľneným, poloelegantným oblečením na bežné nosenie a prepracovanými odevmi, pričom športové oblečenie zohráva kľúčovú úlohu. Silueta je veľmi dôležitá a kombinuje priliehavé odevy s voľnejšími a predĺžené so skrátenými. Na vyjadrenie vlastnej osobnosti sa kombinujú neutrálne farby a odtiene modrej s výraznými doplnkovými farbami," hovorí Andreas Löwenstam, hlavný návrhár pánskych odevov v H&M. 

Viac foto z párty nájdete na našom facebooku 

O ženskej kolekcii H&M na sezónu jar/leto 2012 sa dočítate tu

 

pripravila: jz v spolupráci s H&M
foto: H&M 

    3721

    Súvisiace články