Zimná sezóna je nepochybne tu a spolu s ňou aj výber oblečenia, ktoré svojho nositeľa dostatočne zahreje a zároveň sa v ňom dá aj dobre hýbať. To je dôležité najmä vtedy, ak žijete naozaj aktívnym životom.

 

zimnebundy

 

Samozrejme, najdôležitejšou súčasťou zimného šatníka je dostatočne kvalitná bunda. O to viac, ak milujete zimné športy. Správny výber zimnej bundy oceníte najmä vtedy, ak vám veľmi nebude priať počasie počas lyžovačky či inej pohybovej aktivity. Dámske zimné bundy by síce mali vyzerať skvelo, no najdôležitejším parametrom pri výbere je jej ochranná vrstva.

Bunda musí ochrániť

O tom, či je bunda dostatočne nepremokavá, sa dozviete z hodnoty vodného stĺpca. Súčasťou zimnej bundy by mala byť ochranná vrstva, ktorá slúži na ochranu pred mrazom, dažďom, vetrom či chladom. Na zachovanie pohodlia pri športovaní zase musí byť odolná, priedušná a nepremokavá. To, pri akej záťaži bunda prepustí vodné kvapky, udáva výška vodného stĺpca.

Čo je to ten vodný stĺpec?

Práve ten by ste si pri kúpe vetrovky mali všímať. Na bundách ho nájdete uvedený v milimetroch. Vodný stĺpec v podstate vyjadruje to, koľko vody bunda znesie do momentu, kedy cez ňu začnú prenikať prvé kvapky vody. Vo všeobecnosti platí, že čím je vodný stĺpec vyšší, tým je bunda menej premokavá. No a pochopiteľne aj drahšia.

Dámske zimné bundy ako štýlová záležitosť

Dámske zimné bundy by však mali aj dobre vyzerať. V podstate môžete siahnuť po akejkoľvek farbe, ktorú máte radi a pristane vám, alebo sa prispôsobiť súčasným trendom. Ak vybranú zimnú bundu chcete používať napríklad na lyžovačku, nezabudnite na to, že je vhodné, ak má na sebe nejaké výrazné prvky. Vďaka nim budete omnoho viac viditeľná a vyhnete sa prípadným nehodám.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 17.júl 2018

15 personalizovateľných značiek

V dnešnom svete si skutočne máme z čoho vyberať a netýka sa to len módy. Ak chcú však značky zaujať...


Trendy móda | 16.júl 2018

Ako nosiť prúžky?

Prúžky a leto k sebe idú dohromady. Skúste však klasický námornícky look vymeniť za niečo kreatévnejšie, odvážnejšie a modernejšie. Našli...


Trendy móda | 15.júl 2018

Plavkové trendy podľa česko-slovenských ...

Od minimalistických bikín až po sexi jednodielne plavky. Tieto trendy vládnu v šatníkoch známych Češiek a Sloveniek.    Adriana Čerňanová Krásna Adriana vie...


Trendy móda | 14.júl 2018

5 letných džínsových trendov

Nedokážete sa vzdať svojich obľúbenchych džínsov ani v lete? Nemusíte! Predstavujeme vám 5 najväčších letných trendov, ktoré zasiahli denimovú módu.     

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...