Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 7. september 2011

Mix and match štýl

„Mix and match," čiže mixovanie a ladenie oblečenia nie je obmedzené len na kombinácie rôznych štýlov. Vo svojej podstate sa jedná o základné ingrediencie, charakterizované farbou, látkou či strihom šiat a ich kombinovaním do jedného dokonalého, jedinečného a neraz i výstredného outfitu.

Mix and match štýl

7.9.2011

„Mix and match," čiže mixovanie a ladenie oblečenia nie je obmedzené len na kombinácie rôznych štýlov. Vo svojej podstate sa jedná o základné ingrediencie, charakterizované farbou, látkou či strihom šiat a ich kombinovaním do jedného dokonalého, jedinečného a neraz i výstredného outfitu. Je to štýl, ktorý charakterizuje vynaliezavosť, nápaditosť a hravosť. Je to štýl s prekvapivým výsledkom.

3.1-phillip-lim-new-578431_0x440Kombinácia hrdzavo hnedej a elektrickej modrej či hodvábu a kože. Módny návrhár Phillip Lim sa nebojí ničoho. Ani skombinovať neskombinovateľné. Z rôznych materiálov a z rôznych farieb. Mnohovrstvové oblečenie plné výnimočných detailov od Blugirl, ktorý sa pohral s rôznymi odtieňmi červenej a okrovej. Vyzdvihol kožušinu a topánky z čiernej lakovanej kože. Vzhľad, ktorý mieša oblečenie odlišného charakteru- kabát s potlačou pytóna, háčkované topy a kockové nohavice, spájané do úžasnej farebnej harmónie. „Mix and match" je štýl, od ktorého sa pre vlastné experimenty inšpiroval aj Missoni. Módny guru Giuseppe Zanotti takisto podľahol tomuto bláznivému štýlu a tak sa môžeme tešiť z trendových kožených tenisiek s tyrkysovo žltými vložkami.

„Mix and match štýl" nie je len jednorazovým úletom módnych dizajnérov. Nie je to štýl jednej sezóny. Móda sa neustále opakuje a vracia, je ťažké objaviť a vymyslieť niečo nové. No tento štýl nám to umožňuje. Umožňuje nám skombinovať kúsky, ktoré by sme sa predtým neopovážili vytiahnuť zo skrine naraz. Dáva nám možnosť myslieť kreatívne, popustiť uzdu fantázie, vyblázniť sa a čo je najdôležitejšie, byť jedinečnou.

chlo---new-296392_0x440  blugirl00004-new-853708_0x440
 missoni-new-1344030_0x440  sonia-rykiel-new-69654_0x440


pripravila: Katarína Segešová

    4392

    Súvisiace články