Jarnú edíciu Týždňov módy, ktorá sa konala od februára do marca sme stihli pred vypuknutím pandémie len tak-tak. Avšak na najbližší Fashion Week si budeme musieť počkať o čosi dlhšie. Pánska edícia ako aj couture edícia boli práve z týchto dôvodov presunuté.

 

tyzdne mody zrusene fashion week

 

Táto zmena sa týka pánskeho týždňa módy v Paríži, ktorý sa mal uskutočniť v júni, ale aj haute couture edície, ktorá mala nasledovať o mesiac na to. Oficiálne to oznámila francúzska módna federácia Fédération de la haute couture et de la Mode, ku ktorej sa pridala aj talianska Camera Nazionalle della Moda Italiana, ktorá oznámila, že aj pánsky týždeň módy v Miláne neprebehne v pôvodnom júnovom termíne a namiesto toho sa bude konať spoločne s dámskym týždňom módy v septembri. British Fashion Council úplne zrušil pánsku edíciu týždňa módy v Londýne, ktorý sa mal takisto konať v júni. Avšak BFC oznámil, že hľadá možnosti, ako predstaviť pánsku módu digitálnym spôsobom. Nasledovali by tak príklad Tokyo Fashion Week, ktorý prebehol online počas minulého týždňa.

Taliansko, Francúzsko, Anglicko patria k najhoršie zasiahnutým krajinám v Európe, takže zrušenie masových eventov na nasledujúcich niekoľko mesiacov je logickým riešením. Okrem módnych podujatí boli samozrejme zrušené aj všetky koncerty či športové udalosti vrátane anglickej, španielskej aj francúzskej futbalovej ligy.

 

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 22.sep 2020

Šperky, ktoré sú ozdobou i terapiou záro...

Milujete šperky? Páčia sa vám vône prírody, esenciálnych olejov ale aj klasických parfumov? Tieto dve vášne sa dajú unikátne prepojiť...


Trendy móda | 22.sep 2020

Unikátny doplnok, ktorý by nemal chýbať ...

Rána sú už čoraz chladnejšie, ale zase nie natoľko aby sme sa museli vzdať kratších modelov nohavíc nad členky či...


Módne ikony | 21.sep 2020

Nová éra štýlových Francúzok

Štýlové Francúzky budú navždy múzou pre celý svet a nás takisto neprestávajú fascinovať. Kedysi to boli mená ako Coco Chanel, Brigitte...


Štartujú castingy do najprestížnejšej m...

Agentúra Elite Bratislava vyhlasuje castingy, vďaka ktorým si môžeš splniť svoje sen aj ty! Už od 27. septembra do 3...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Z leta na jeseň: Ako prispôsobiť starost...

To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môc...

Skin Restart po lete

Po lete sme všetci nabití pozitívnou energiou, no naša pleť má iný názor. Je unavená. Doprajte jej p...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 3

Aj napriek tomu, že módny svet aktuálne miluje neutrálne odtiene hnedej, krémovej a sivej, v&nb...