Prvý deň na MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK SS20 mal všetko, eleganciu, zmyselnosť aj provokatívny element. Svoje kolekcie predviedli renomovaní dizajnéri česko-slovenskej módnej scény, Michal Kovacik, Tereza Vu či Lukáš Krnáč. Na čo sa teda môžeme tešiť v sezóne SS20 podľa nich?

 

title1

 

Imreczeova

Klasické motívy v zaujímavých farbách a ženských siluetách sa objavili na prehliadke dizajnérky Zdenky Imreczeovej. V modeloch bola jasne citeľná inšpirácia 50.rokmi, ktorá sa odrazila v strihoch, aj v optických ilúziách, ktoré dosiahla výberom vzorov. Jej dôraz na čistotu línií však nechýbal ani v tejto najnovšej kolekcii, z čoho vznikali prudko nositeľné kúsky ako stvorené do jarno-letného obdobia.

 

 

Lukáš Krnáč

Dizajnér má v sebe poriadnu dávku exhibicionizmu a odvahy. Tieto dve stránky svojej tvorby však dokáže podať vkusným spôsobom, ktorý však vzbudzuje pozornosť a u mnohých sa možno postará aj o nechápavé pohľady. Táto kolekcia bola výrazná, mala dostatok sexepílu, ale aj ženskej sily. Občas bola drsná a niekedy aj surreálna.

 

 

Tereza Vu

Každá milovníčka spodnej bielizne si mohla prísť na svoje v najnovšej kolekcii Terezy Vu, ktorá niesla v sebe „la perlovsky“ nežný sexepíl, no pritom si dokázala zachovať svoju vlastnú identitu. Ukázala nám niekoľko tvárí ženskosti a zmyselnosti, ktoré vznikali použitím nude odtieňov, ale aj výraznejších farieb ako modrá, zelená či žltá. Luxusná čipka, trblietavé kamienky a provokatívne detaily tak spoločne vytvorili nenútenú senzualitu.

 

 

 

Michal Kovacik

Typické prvky tvorby Michala Kováčika ako pánske strihy, košeľové elementy a dôraz na krajčírske umenie nechýbali v jeho kolekcii ani tentokrát. Svoju farebnú paletu zväčša založenú na čiernej a bielej však posunul o niečo ďalej. Ich úplne novú tvár dosiahol využitím zaujímavých materiálov a ich štruktúr. Strihy jednotlivých modelov okrem toho prezentovali niekoľko rôznych ženských siluet, hrali sa s proporciami a ich výsledným efektom.

Foto: archív MBPFW

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 05.aug 2020

Čo si obliecť na garden party?

Leto sa nezaobíde bez príjemných posedení na terase či balkóne v dobre spoločnosti, väčších garden parties či romantických piknikov vo dvojici...


Trendy móda | 05.aug 2020

Biele tričko ako základ štýlového outfit...

Jedným z najzákladnejších kúskov, ktorý nájdeme v šatníkoch všetkých žien aj mužov, je bezpochyby biele tričko. Niektorí z nás ho využívajú ako pyžamo...


Trendy móda | 04.aug 2020

Digitálny svet či stará klasika?

Svet sa digitalizuje a s ním aj technika, ktorú používame. Prídeme domov, zapípa na nás alarm, ktorý treba vypnúť, doperie automatická práčka...


Trendy móda | 29.júl 2020

Leto plné šťavy v trendových kúskoch od ...

Kto z nás by nepoznal veselé a originálne ponožky Dedoles? V letných mesiacoch však môžeme behať aj na boso. Ak...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Must-have rúže na leto

Rúže sú skvelou pomôckou aj na tie dni, kedy sa nám nechce líčiť alebo na to jednoducho nemáme čas. ...

Dovolenkové outfity podľa módnych ikon

Kto povedal, že si dovolenkovú atmosféru nemôžeme dopriať aj v prípade, že ostávame cez leto do...

Póry po kontrolou

So stúpajúcimi teplotami v lete sa zvyšuje aj aktivita našej pokožky, konkrétne mazových žliaz...