Prvý deň na MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK SS20 mal všetko, eleganciu, zmyselnosť aj provokatívny element. Svoje kolekcie predviedli renomovaní dizajnéri česko-slovenskej módnej scény, Michal Kovacik, Tereza Vu či Lukáš Krnáč. Na čo sa teda môžeme tešiť v sezóne SS20 podľa nich?

 

title1

 

Imreczeova

Klasické motívy v zaujímavých farbách a ženských siluetách sa objavili na prehliadke dizajnérky Zdenky Imreczeovej. V modeloch bola jasne citeľná inšpirácia 50.rokmi, ktorá sa odrazila v strihoch, aj v optických ilúziách, ktoré dosiahla výberom vzorov. Jej dôraz na čistotu línií však nechýbal ani v tejto najnovšej kolekcii, z čoho vznikali prudko nositeľné kúsky ako stvorené do jarno-letného obdobia.

 

 

Lukáš Krnáč

Dizajnér má v sebe poriadnu dávku exhibicionizmu a odvahy. Tieto dve stránky svojej tvorby však dokáže podať vkusným spôsobom, ktorý však vzbudzuje pozornosť a u mnohých sa možno postará aj o nechápavé pohľady. Táto kolekcia bola výrazná, mala dostatok sexepílu, ale aj ženskej sily. Občas bola drsná a niekedy aj surreálna.

 

 

Tereza Vu

Každá milovníčka spodnej bielizne si mohla prísť na svoje v najnovšej kolekcii Terezy Vu, ktorá niesla v sebe „la perlovsky“ nežný sexepíl, no pritom si dokázala zachovať svoju vlastnú identitu. Ukázala nám niekoľko tvárí ženskosti a zmyselnosti, ktoré vznikali použitím nude odtieňov, ale aj výraznejších farieb ako modrá, zelená či žltá. Luxusná čipka, trblietavé kamienky a provokatívne detaily tak spoločne vytvorili nenútenú senzualitu.

 

 

 

Michal Kovacik

Typické prvky tvorby Michala Kováčika ako pánske strihy, košeľové elementy a dôraz na krajčírske umenie nechýbali v jeho kolekcii ani tentokrát. Svoju farebnú paletu zväčša založenú na čiernej a bielej však posunul o niečo ďalej. Ich úplne novú tvár dosiahol využitím zaujímavých materiálov a ich štruktúr. Strihy jednotlivých modelov okrem toho prezentovali niekoľko rôznych ženských siluet, hrali sa s proporciami a ich výsledným efektom.

Foto: archív MBPFW

Najnovšie zo sekcie módaSOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej módnej tvorby a...


Trendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...