Kodaň síce nepatrí medzi ostro sledované módne destinácie, avšak postupne si vo svete buduje status mesta, ktoré má svoj vlastný, nekomerčný pohľad na módu. A presne taká je aj lokálna tvorba. Preto vám predstavujeme 8 dánskych značiek, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť a veríme, že práve oni majú našliapnuté na úspešnú módnu cestu.

 

cph

 

Baum und Pferdgarten
Kolekcia s názvom Dance bola inšpirovaná práve tancom, jeho silou, gráciou a slobodou. Využíva množstvo prvkov z tanečných šatníkov ako nahý chrbát, skrátené siluety či vzhľad zavinovania a zaväzovania. Okrem toho bolo až 40% kolekcie vytvorených z ekologických a recyklovaných materiálov, pričom pri produkcii sa využilo tiež až o 85% menej vody.

 

 

Brøgger

Londýnska značka, na čele ktorej stojí Dánka, Julie Brøgger. Mieša ženské a mužské prvky, ktoré koexistujú v nevídanej harmónii. Ostré krajčírske detaily sa tu stretávajú s jemnými siluetami, čo vytvára unikátny charakter každého kúsku. Farebná paleta je minimalistická a jemná, s náznakmi pestrosti.

 

 

By Malene Birger

Zrejme najznámejšia značka z kodanského fashion week-u. Dizajnérka Malene Birger vytvára klasické siluety s hravými ženskými detailmi, ktoré nadobúdajú v jej poňatí klasický, no pritom inovatívny look. Jej kolekcie sú navrhované tak, aby sa jednotlivé kúsky jednoducho kombinovali a dali sa využiť v kancelárii, ale aj na večernej akcii.

 

 

Cecilie Bahnsen

Kolekcie Cecilie Bahnsen sa nachádzajú niekde na križovatke medzi haute couture a ready-to-wear. Vždy pôsobia luxusne no pritom uvoľnene, čo je veľmi vzácna kombinácia. Často sa zahráva s objemom, ktorý je zjavne ovplyvnený architektúrou a sochárskymi prvkami, čo však dokáže pretaviť do moderných modelov so silným ženským podtónom.

 

 

ROTATE Birger Christensen

Novučká značka, ktorá vznikla len minulý rok je odozvou na meniaci sa módny priemysel, v ktorom dôležitú úlohu zohrávajú sociálne siete. Dizajnérske duo Birger a Christensen tvorí každú kolekciu s dánskymi stylistmi a influencermi a ich cieľom je oslavovať každodenný glamour a zábavu. Častokrát sú ich kolekcie inšpirované retro prvkami, ale aj škandinávksym minimalizmom.

 

 

Stine Goya

Tohtoročnou inšpiráciou pre dizajnérku Stine Goya bola sloboda prejavu, extravagancia a inkluzivita. Múzu našla v alternatívnych rodinách a v individualizme každej osobnnosti. Preto sú jednotlivé modely posunuté do extrémov, či už po materiálovej alebo vzorovej stránke. Šortky sú kratšie, materiály výraznejšie.

 

 

Munthe

Inšpiráciou pri najnovšej kolekcii značky Munthe bola tvorba sochára Brâncuși, ktorý miloval realizmus. Idea skutočnosti a reálneho vyobrazenia sa stala hlavným motívom tejto kolekcie, ktorá je bohatá po vzorovej stránke, no pritom pôsobí uhladene a minimalisticky. Medzi farbami dominujú jemné tóny pastelovo ružovej či modrej a popretkávané sú lesklou čiernou či hlbokou fialovou.

 

 

Soeren Le Schmidt

Dizajnér našiel svoj rukopis v strohosti skombinovanej s efektnou manipuláciou s látkou. Každý jeho model je premyslený a dotiahnutý do detailu. Kombinuje objem a oblé krivky s ostrými prvkami a jednoduchými siluetami. V jeho tvorbe má dôležité miesto architektúra a hra s proporciami. Prepája street wear s rock’n rollovým krajčírstvom.

Foto: Copenhagen Fashion Week

Najnovšie zo sekcie módaCelebrity | 26.aug 2019

Kate Hudson založila udržateľnú značku

Kate je jednou z prvých celebrít, ktoré sa dali do vlastného podnikania. V roku 2013 založila značku športového oblečenia Fabletics, a tento rok...


Trendy móda | 23.aug 2019

Viac ako 150 značiek podpísalo „módny pa...

Nastávajú lepšie časy pre módny priemysel. Dôkazom toho je aj Fashion Pact, ktorý podpísalo 32 firiem reprezentujúcich viac ako 150...


Módne ikony | 23.aug 2019

Módne ikony zo seriálov

Nič nie je lepšie, keď sa pútavý dej spojí s dokonalými kostýmami. Niektoré seriály dokázali tieto dve stránky prepojiť a v podstate sa...


Módne prehliadky | 22.aug 2019

MBPFW odštartuje už 30.augusta

Koniec leta často býva nostlagický, avšak našťastie so sebou nesie aj niekoľko pozitív. Jedným z nich je štart týždňov módy. Ako...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...