Kodaň síce nepatrí medzi ostro sledované módne destinácie, avšak postupne si vo svete buduje status mesta, ktoré má svoj vlastný, nekomerčný pohľad na módu. A presne taká je aj lokálna tvorba. Preto vám predstavujeme 8 dánskych značiek, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť a veríme, že práve oni majú našliapnuté na úspešnú módnu cestu.

 

cph

 

Baum und Pferdgarten
Kolekcia s názvom Dance bola inšpirovaná práve tancom, jeho silou, gráciou a slobodou. Využíva množstvo prvkov z tanečných šatníkov ako nahý chrbát, skrátené siluety či vzhľad zavinovania a zaväzovania. Okrem toho bolo až 40% kolekcie vytvorených z ekologických a recyklovaných materiálov, pričom pri produkcii sa využilo tiež až o 85% menej vody.

 

 

Brøgger

Londýnska značka, na čele ktorej stojí Dánka, Julie Brøgger. Mieša ženské a mužské prvky, ktoré koexistujú v nevídanej harmónii. Ostré krajčírske detaily sa tu stretávajú s jemnými siluetami, čo vytvára unikátny charakter každého kúsku. Farebná paleta je minimalistická a jemná, s náznakmi pestrosti.

 

 

By Malene Birger

Zrejme najznámejšia značka z kodanského fashion week-u. Dizajnérka Malene Birger vytvára klasické siluety s hravými ženskými detailmi, ktoré nadobúdajú v jej poňatí klasický, no pritom inovatívny look. Jej kolekcie sú navrhované tak, aby sa jednotlivé kúsky jednoducho kombinovali a dali sa využiť v kancelárii, ale aj na večernej akcii.

 

 

Cecilie Bahnsen

Kolekcie Cecilie Bahnsen sa nachádzajú niekde na križovatke medzi haute couture a ready-to-wear. Vždy pôsobia luxusne no pritom uvoľnene, čo je veľmi vzácna kombinácia. Často sa zahráva s objemom, ktorý je zjavne ovplyvnený architektúrou a sochárskymi prvkami, čo však dokáže pretaviť do moderných modelov so silným ženským podtónom.

 

 

ROTATE Birger Christensen

Novučká značka, ktorá vznikla len minulý rok je odozvou na meniaci sa módny priemysel, v ktorom dôležitú úlohu zohrávajú sociálne siete. Dizajnérske duo Birger a Christensen tvorí každú kolekciu s dánskymi stylistmi a influencermi a ich cieľom je oslavovať každodenný glamour a zábavu. Častokrát sú ich kolekcie inšpirované retro prvkami, ale aj škandinávksym minimalizmom.

 

 

Stine Goya

Tohtoročnou inšpiráciou pre dizajnérku Stine Goya bola sloboda prejavu, extravagancia a inkluzivita. Múzu našla v alternatívnych rodinách a v individualizme každej osobnnosti. Preto sú jednotlivé modely posunuté do extrémov, či už po materiálovej alebo vzorovej stránke. Šortky sú kratšie, materiály výraznejšie.

 

 

Munthe

Inšpiráciou pri najnovšej kolekcii značky Munthe bola tvorba sochára Brâncuși, ktorý miloval realizmus. Idea skutočnosti a reálneho vyobrazenia sa stala hlavným motívom tejto kolekcie, ktorá je bohatá po vzorovej stránke, no pritom pôsobí uhladene a minimalisticky. Medzi farbami dominujú jemné tóny pastelovo ružovej či modrej a popretkávané sú lesklou čiernou či hlbokou fialovou.

 

 

Soeren Le Schmidt

Dizajnér našiel svoj rukopis v strohosti skombinovanej s efektnou manipuláciou s látkou. Každý jeho model je premyslený a dotiahnutý do detailu. Kombinuje objem a oblé krivky s ostrými prvkami a jednoduchými siluetami. V jeho tvorbe má dôležité miesto architektúra a hra s proporciami. Prepája street wear s rock’n rollovým krajčírstvom.

Foto: Copenhagen Fashion Week

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.nov 2019

Christian Louboutin vytvoril kolekciu s ...

Vytvoril ikonický dizajnér topánok, Christian Louboutin, dokonalý vianočný darček? Vyzerá to tak. Spojil sa totiž s londýnskym Royal Ballet, s ktorým navrhol...


Trendy móda | 17.nov 2019

Čižmy ku mini, midi a maxi kúskom

Vybrať tú správnu obuv ku šatám a sukniam je niekedy omnoho náročnejšie ako v prípade nohavíc. Poradíme vám, aké typy čižiem sa...


Trendy móda | 16.nov 2019

História nylonových pančúch

Silonky, ako sa im ľudovo hovorí, sú v našich šatníkoch už od roku 1939, kedy ich verejnosti predstavila firma DuPont. Odvtedy...


Trendy móda | 16.nov 2019

Ako nosiť oversized svetre?

Na jeseň a v zime nie je takmer nič lepšie, ako hodiť na seba pohodlný, mäkký a teplý sveter, ktorý...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Very Ralph: Životný príbeh módneho velik...

Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný za...

Ligotavá jeseň v znamení minimalizmu

Jeseň je na jednej strane krásna, farebná a romantická, no niekedy dokáže byť aj poriadne melan...

Jesenné deco trendy

Ak aj vy uvažujete nad jemným upgrade-om vášho interiéru, poradíme vám, aké kúsky si vybrať. Medzi n...