Týždne módy prinášajú toľko inšpirácie po každej stránke, že nás dokážu držať ešte veľmi dlho po ich ukončení. Od make-upu cez outfity až po interiérový dizajn. Tentokrát sa rozplývame nad najkrajšími prehliadkovými setmi sezóny.

Halpern

Londýnska značka známa retro-disco štýlom, svojim prehliadkovým setom prekvapila. Inšpirovaný bol umeleckým smerom Art Deco a eklekticky kombinoval nádherné geometrické vzory. Prehliadka sa uskutočnila v Grand Hoteli Sheraton v sále lemovanej balkónmi a osvietenej opulentnými lustrami.

titleFoto: Ollie Hammick

 

 

Chanel

Karl Lagerfeld bol známy svojimi prepracovanými setmi a inak to nemohlo byť ani pri tejto prehliadke. Tentokrát nás zobral na výlet do rakúskeho lyžiarskeho strediska plného čarovných horských chatiek, borovíc a snehu.

chanelFoto: Olivier Saillant

 

Dior

Maria Grazia Chiuri sa pri dizajne tohto setu spojila s talianskou umelkyňou a spisovateľkou, ktorá tvorí pod mužským pseudonymom Tomaso Binga. V jej tvorbe nájdeme aj dielo z roku 1976 s názvom Alfabetiere Murale, v ktorom vytvorila abecedu z nahých autoportrétov. Tieto písmená boli použité na stenách prehliadky Dior.

diorFoto: Adrien Dirand

 

Lanvin

Domovom prehliadky módneho domu bolo Musée de Cluny, ktoré je známe svojou renesančnou fasádou a priznaným tehlovým interiérom. Sieň slúži zväčša na expozície umeleckých diel, no tentokrát bola dejiskom prehliadky. Doplnená bola drevenými lavicami a kvetinami.

lanvin 

 

 

Salvatore Ferragamo

Značka tentokrát vymenila svoje typické dejisko prehliadok za Rotonda della Besana, barokový komplex budov z rokov 1965 a 1732. Prehliadka sa odohrala v strede, medzi masívnymi stĺpmi podopierajúcimi oblúky. Čisté, slonovinové koberce zo zamatu dodávali priestoru na luxusnej prirodzenosti.

salvatore ferragamo

 

 

Hermès 

Módny dom vytvoril pre svoju prehliadku unikátny priestor, ktorý mal pripomínať auditórium. Lemovaný bol lavicami s mäkkými oranžovými vankúšmi na rôznych úrovniach a z druhej strany stenou, ktorá vďaka svojej perforovanej štruktúre podčiarkovala atmosféru zaujímavými svetelnými efektami.

hermesFoto: Alexis Armanet

 

 

Rejina Pyo

Londýnska dizajnérka tento rok renovovala svoj domov, čo ju nakoniec inšpirovalo vytvoriť aj prehliadkový set v tomto duchu. Mal pripomínať renováciu, preto sme v relatívne surovom prostredí mohli vidieť skladacie stoličky, plastové obaly a akoby nedokončené detaily.

rejinaFoto: Studio Boum

 

 

Thom Browne

Stereotypná predstava kancelárskeho života sa stala témou prehliadky Thoma Browna. Strednú časť prehliadkového móla tvorila inštalácia pozostávajúca z kancelárskych stolov a starých písacích strojov, ktoré boli od publika oddelené iba roletami. Dokonalá fantázia, čo poviete?

thom browne

 

 

Miu Miu

Cieľom prehliadkového setu značky Miu Miu bola prezentácia ženskosti v období jesene. Podarilo sa jej to vďaka fotografke Sharna Osborne, ktorej podsvietené diela lemovali prehliadkové mólo. Set bol sústredený na zmysly a ich maximálne uspokojenie.

miu miu

 

 

Prada

Industriálne prehliadkové mólo tvorené kovom dominovalo prehliadke Prada, ktorá sa odohrávala vo Fondazione Prada. Do toho pridali záplavu žiaroviek, ktoré vytvárali akoby mínové pole a zároveň osvetľovali mólo. Priestor na jednej strane pôsobil ako módne laboratórium a na tej druhej ako postmoderné strašidelné sídlo.

pradaFoto: Osio

 

 

Fendi

Značke Fendi šéfoval Karl Lagerfeld ešte dlhšie ako Chanelu. Bolo to 54 rokov a zrejme aj preto sa rímska značka rozhodla vzdať mu poctu a rozlúčiť sa s ním. Mólo bolo ladené v teplých tónoch čokoládovej a orieškovej, pričom vchod na mólo zdobila tabuľa s Karlovým vlastnoručným podpisom “Love Karl.”

fendi

Najnovšie zo sekcie módaMládí a talent vpřed

Každý rok sebou nese novou vlnu módních tvůrců, kteří umí zaujmout a překvapit. Všichni tihle mladí designéři jsou si ale...


Trendy móda | 16.júl 2019

Elsa Hosk navrhla kolekciu udržateľných ...

Švédska modelka Elsa Hosk si síce vybudovala meno vďaka spolupráci so značkou Victoria’s Secret, avšak svojich 5 miliónov fanúšikov na...


Trendy móda | 15.júl 2019

Ako nosiť rybársky klobúk?

Pojem rybársky klobúk dnes nepredstavuje kúsok, ktorý sa nosí iba na rybačku, ale aj mimoriadne obľúbený kúsok, ktorý definuje aktuálne...


Trendy móda | 13.júl 2019

Letný must-have: Náramok na členok

V lete si všetci dáme záležať na vzhľade našich chodidiel, rozmaznávame ich kúpeľmi či dokonalou pedikúrou, ktorá vynikne v obľúbených sandáloch...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...