Týždne módy prinášajú toľko inšpirácie po každej stránke, že nás dokážu držať ešte veľmi dlho po ich ukončení. Od make-upu cez outfity až po interiérový dizajn. Tentokrát sa rozplývame nad najkrajšími prehliadkovými setmi sezóny.

Halpern

Londýnska značka známa retro-disco štýlom, svojim prehliadkovým setom prekvapila. Inšpirovaný bol umeleckým smerom Art Deco a eklekticky kombinoval nádherné geometrické vzory. Prehliadka sa uskutočnila v Grand Hoteli Sheraton v sále lemovanej balkónmi a osvietenej opulentnými lustrami.

titleFoto: Ollie Hammick

 

 

Chanel

Karl Lagerfeld bol známy svojimi prepracovanými setmi a inak to nemohlo byť ani pri tejto prehliadke. Tentokrát nás zobral na výlet do rakúskeho lyžiarskeho strediska plného čarovných horských chatiek, borovíc a snehu.

chanelFoto: Olivier Saillant

 

Dior

Maria Grazia Chiuri sa pri dizajne tohto setu spojila s talianskou umelkyňou a spisovateľkou, ktorá tvorí pod mužským pseudonymom Tomaso Binga. V jej tvorbe nájdeme aj dielo z roku 1976 s názvom Alfabetiere Murale, v ktorom vytvorila abecedu z nahých autoportrétov. Tieto písmená boli použité na stenách prehliadky Dior.

diorFoto: Adrien Dirand

 

Lanvin

Domovom prehliadky módneho domu bolo Musée de Cluny, ktoré je známe svojou renesančnou fasádou a priznaným tehlovým interiérom. Sieň slúži zväčša na expozície umeleckých diel, no tentokrát bola dejiskom prehliadky. Doplnená bola drevenými lavicami a kvetinami.

lanvin 

 

 

Salvatore Ferragamo

Značka tentokrát vymenila svoje typické dejisko prehliadok za Rotonda della Besana, barokový komplex budov z rokov 1965 a 1732. Prehliadka sa odohrala v strede, medzi masívnymi stĺpmi podopierajúcimi oblúky. Čisté, slonovinové koberce zo zamatu dodávali priestoru na luxusnej prirodzenosti.

salvatore ferragamo

 

 

Hermès 

Módny dom vytvoril pre svoju prehliadku unikátny priestor, ktorý mal pripomínať auditórium. Lemovaný bol lavicami s mäkkými oranžovými vankúšmi na rôznych úrovniach a z druhej strany stenou, ktorá vďaka svojej perforovanej štruktúre podčiarkovala atmosféru zaujímavými svetelnými efektami.

hermesFoto: Alexis Armanet

 

 

Rejina Pyo

Londýnska dizajnérka tento rok renovovala svoj domov, čo ju nakoniec inšpirovalo vytvoriť aj prehliadkový set v tomto duchu. Mal pripomínať renováciu, preto sme v relatívne surovom prostredí mohli vidieť skladacie stoličky, plastové obaly a akoby nedokončené detaily.

rejinaFoto: Studio Boum

 

 

Thom Browne

Stereotypná predstava kancelárskeho života sa stala témou prehliadky Thoma Browna. Strednú časť prehliadkového móla tvorila inštalácia pozostávajúca z kancelárskych stolov a starých písacích strojov, ktoré boli od publika oddelené iba roletami. Dokonalá fantázia, čo poviete?

thom browne

 

 

Miu Miu

Cieľom prehliadkového setu značky Miu Miu bola prezentácia ženskosti v období jesene. Podarilo sa jej to vďaka fotografke Sharna Osborne, ktorej podsvietené diela lemovali prehliadkové mólo. Set bol sústredený na zmysly a ich maximálne uspokojenie.

miu miu

 

 

Prada

Industriálne prehliadkové mólo tvorené kovom dominovalo prehliadke Prada, ktorá sa odohrávala vo Fondazione Prada. Do toho pridali záplavu žiaroviek, ktoré vytvárali akoby mínové pole a zároveň osvetľovali mólo. Priestor na jednej strane pôsobil ako módne laboratórium a na tej druhej ako postmoderné strašidelné sídlo.

pradaFoto: Osio

 

 

Fendi

Značke Fendi šéfoval Karl Lagerfeld ešte dlhšie ako Chanelu. Bolo to 54 rokov a zrejme aj preto sa rímska značka rozhodla vzdať mu poctu a rozlúčiť sa s ním. Mólo bolo ladené v teplých tónoch čokoládovej a orieškovej, pričom vchod na mólo zdobila tabuľa s Karlovým vlastnoručným podpisom “Love Karl.”

fendi

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 25.feb 2020

Svadobné šaty v boho štýle sú inšpirovan...

Uvoľnenosť, neformálnosť a splývavosť - taký je boho, inak povedané bohémsky štýl v obliekaní. A nejde len o klasické spoločenské...


Trendy móda | 23.feb 2020

Moncler x Rick Owens: Kolaborácia na kol...

Všetci vieme, že Rick Owens je veľmi špecifickým dizajnérom. Má svoju víziu, ktorá sa často nestotožňuje s tradičným vnímaním módy či...


Trendy móda | 22.feb 2020

Emilio Pucci predstavuje kolaboráciu s K...

Značka Emilio Pucci bola posledné roky v úzadí. Jej sláva viac-menej upadla, avšak teraz sa vracia na scénu. Svoje znovuzrodenie oslavuje...


Trendy móda | 20.feb 2020

Street Style na MFW FW20

Ciao Milano! Konečne sme sa dočkali aj milánskeho týždňa módy. Ulice zaliate jarným slnkom umožnili štýlovým hosťom módnych prehliadok prevetrať...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Kostýmové trendy na jar

Džínsová bunda, trench coat či lodičky, to sú typické jarné kúsky. K tomuto ročnému obdobiu vša...

Džínsy na jarný spôsob

Univerzálne, praktické, pohodlné, také sú džínsy. Milované mnohými ženami na svete a niektoré s...

5 tipov ako na ekologický šatník

Byť ekologickejší neznamená iba prestať nakupovať vo fast fashion reťazcoch každý víkend, ale aj nak...