Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 25. august 2011

Námorníčky od Yves Saint Laurent

Módnu značku Yves Saint Laurent založil vroku 1962 Yves Saint Laurent spolu so svojim partnerom Pierrom Bergeom. Ich zámerom bolo hneď od počiatku šokovať.

Módnu značku Yves Saint Laurent založil v roku 1962 Yves Saint Laurent spolu so svojim partnerom Pierrom Bergeom. Ich zámerom bolo hneď od počiatku šokovať. Neboli to len úzke nohavice, vysoké čižmy a leopardie vzory, ale ako prví nám priniesli nohavicový kostým pre ženy či čierne modelky.

A práve táto značka bola prvá, ktorá priniesla kolekciu navrhnutú módnym domom aj pre obyčajných smrteľníkov. Značku Yves Saint Laurent odkúpila v roku 1999 spoločnosť Gucci a hoci samotný dom Yves Saint Laurent už neexistuje, meno tejto značky stále trvá.

Kolekcia na leto 2012, módneho domu Yves Saint Laurent, je už na prvý pohľad svieža, farebná a najmä vzorová. Keď Stefano Pilati, hlavný módny návrhár od roku 2005, stavil na námornícku tému, urobil správne. Ak však čakáte biele golieriky, tričká s modrými pruhmi a námornícke čapice, mýlite sa. Námornícky štýl ako ho my poznáme je na míle vzdialený od novej kolekcie. Námornícky štýl Yves Saint Laurent je totiž prezentovaný lesklými kabátikmi a sukňami z pevných materiálov.

Téma vody je jednoznačná pri nepremokavom kabátiku krvavo červenej farby, s dvoma radmi zlatých gombíkov a špicatým golierikom. Červená sukňa do pása s áčkovym strihom. doplnená bielou blúzkou zapnutou až ku krku. Obyčajný, nenámornícky vzhľad je šikovne vyzdobený symbolom kotvy. A je to práve tento symbol, ktorý sa nesie celou kolekciou Stefana Pilati, šibalsky zapracovaného na tých najatraktívnejších miestach. Vidieť ho môžeme nielen ako doplnok v podobe retiazky či prívesku zdobiaceho nohavice, ale aj ako vzor na šortkách alebo ležérnom saku.

{youtube}2K30hSKnaxE{/youtube}

    3892

    Súvisiace články