Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 3. september 2012

Pokračovanie bodkovanej kolekcie

Na scénu prichádza druhá časť kolekcie Louis Vuitton, ktorá je dielom plodnej spolupráce medzi Marcom Jacobsom, umeleckým šéfom značky, a japonskou umelkyňou Yayoi Kusama.Louis Vuitton si od svojho založenia v roku 1854 udržiava veľmi úzke vzťahy s umeleckým svetom. Výnimkou nie je ani japonská umelkyňa Yayoi Kusama, ktorú obdivuje aj samotný umelecký riaditeľ značky, Marc Jacobs.

Pokračovanie bodkovanej kolekcie

3.9.2012

Na scénu prichádza druhá časť kolekcie Louis Vuitton, ktorá je dielom plodnej spolupráce medzi Marcom Jacobsom, umeleckým šéfom značky, a japonskou umelkyňou Yayoi Kusama.

Louis_Vuitton_a_Kusama

Louis Vuitton si od svojho založenia v roku 1854 udržiava veľmi úzke vzťahy s umeleckým svetom. Výnimkou nie je ani japonská umelkyňa Yayoi Kusama, ktorú obdivuje aj samotný umelecký riaditeľ značky, Marc Jacobs. Aj preto sa najtypickejšie rysy jej diela objavili na produktoch Louis Vuitton. "Obsesívny charakter a nevinnosť v jej tvorbe sa ma veľmi dotýka. Kusama sa takto s nami všetkými delí o svoje videnie sveta," vyznáva sa Marc Jacobs. Tento obdiv je však vzájomný. Kusama, ktorá medzi svoje diela zaraďuje aj performance skúmajúce vzťah odevu a tela, si váži kreativitu umeleckého šéfa značky Louis Vuitton.

Louis_Vuitton_a_Kusama_02
Východiskovým bodom pre kolekciu bola posadnutosť a opakovanie. Kultový kožený tovar, oblečenie, topánky, doplnky, hodinky a šperky Louis Vuitton sa stávajú plátnom pre organické tvary a repetíciu - typické rysy umeleckého diskurzu Yayoi Kusama. Bodky v rozmanitých hybridných farbách sa rozosiali v nekonečných opakovaniach po produktoch. Ide o nespočetné možnosti hry s mierkou, farbou a hustotou. S pohybom sa vzory začínajú vlniť a lákajú oko svojou stroboskopickou hrou. Žiadny začiatok, žiadny stred alebo koniec - tento halucinogénny efekt sa nevyhne ani výkladom značkových obchodov Louis Vuitton po celom svete. Tie dostanú výzdobu, v ktorej sa objavia motívy biomorfných plastík, "nervov", kvetov a červených bodiek na bielom pozadí. Na ňom sa dokonca dá rozoznať silueta Kusamy, vnímajúcu život ako bodku medzi miliónmi iných bodiek.Zdroj: Louis Vuitton

 

    2799

    Súvisiace články