Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 28. jún 2012

Jakub Polanka pre Pietro Filipi

Návrhár Jakub Polanka po prvýkrát predstavil svoju pánsku kolekciu, ktorú vytvoril exkluzívne pre značku Pietro Filipi.   „Päť charakterov, päť hrdinov, päť štýlov, päť siluet.

Jakub Polanka pre Pietro Filipi

28.6.2012

Návrhár Jakub Polanka po prvýkrát predstavil svoju pánsku kolekciu, ktorú vytvoril exkluzívne pre značku Pietro Filipi.

 

Polanka_Pietro_Filipi_do_clanku_01


„Päť charakterov, päť hrdinov, päť štýlov, päť siluet. Päť možností a jeden muž. Jedna sloboda...," takto definoval Jakub Polanka prvú pánsku kolekciu vo svoje profesionálnej histórii. Ako uviedol, v jeho modeloch sa ukrýva elegantný James Bond, šarmantný sir Oscar Wilde, hrdý a odvážny Doktor Živago, uvoľnený ležérny Steve McQueen, silný bojovník Rocky Balboa. Každá z týchto osobností charakterizuje rôzne rysy muža ako takého, ktoré sa navzájom nevylučujú, ale, naopak, dopĺňajú a podporujú. „Preto aj jednotlivé kusy v mojej kolekcii sú určené na kombinovanie a vytváranie mixu tak, aby každý muž mohol čo najlepšie vyjadriť svoj charakter, náladu i názor. Mal slobodu byť sám sebou," dopĺňa dizajnér.

 

Polanka_Pietro_Filipi_do_clanku_03

Základnej myšlienke sa podriaďuje aj výber materiálov. Každý z nich vyjadruje a podčiarkuje špecifický štýl daného hrdinu. Zjednocujúcim prvkom je neutrálna sivá farba, ktorá umožňuje vzájomnú kombinovateľnosť. Dominantná teda nie je farba, ale štruktúra a rôznorodosť materiálov. „Všetci hrdinovia za jedného muža, jeden muž za všetkých... Klišé, ale vcelku výstižné," dodáva s úsmevom Jakub Polanka. Jeho pánska kolekcia pre Pietro Filipi vnáša do konzervatívnych šatníkov českých mužov nielen štýl, ale aj charizmu a kreativitu.

 

Polanka_Pietro_Filipi_do_clanku_02


Zdroj a foto: 2media.cz

    3382

    Súvisiace články