Nič nie je lepšie, keď sa pútavý dej spojí s dokonalými kostýmami. Niektoré seriály dokázali tieto dve stránky prepojiť a v podstate sa postarali o vznik fiktívnych módnych ikon. Ktoré seriálové postavy nás inšpirujú najviac? Odpoveď na to priniesli portály Lyst a Pinterest.

Villanelle: Killing Eve (HBO)

Krásna antagonistka v seriáli Killing Eve si nás získala svojim humorom, ale aj dokonalým šatníkom. Nájomná vrahyňa Villanelle má totiž úchylku na dizajnérske kúsky a za každú zvládnutú prácu sa odmení novým. Jej výber má však vplyv na nás, dáta portálu Lyst totiž ukazujú, že vyhľadávanie kúskov, ktoré mala na sebe vzrástlo o 29% v prípade sivého overalu Diane von Furstenberg, o 32% pri kostýme Chloé či o 48% pri kožených sukniach. Po odvysielaní prvej epizódy druhej série tiež portál zaznamenal 3000 vyhľadávaní “pyžamo Killing Eve.”

villanelleVillanelle v kabáte Burberry a blúzke Lanvin

 

 

 

Sabrina Spellaman: Chilling Adventures of Sabrina Spellman (Netflix)

Môže ísť síce o tínedžersky seriál, no s blížiacou sa jeseňou predstavuje čarodejnica Sabrina obrovský zdroj inšpirácie pre najrôznejšie ročníky. Jej uniforma pozostávajúca z minisukne, kardigánu a pančúch je nesmrteľná. Po odštartovaní druhej série v apríli, Lyst zaznamenal 49% nárast vo vyhľadávaní štruktúrovaných svetrov, a narástlo aj vyhľadávanie svetrov značky Fair Isle o 30%. V tomto období tiež vzrástlo vyhľadávanie károvanej sukne, ktorá je čarodejniciným must-have, a to o 35%. Všetky tieto kúsky sú navyše veľmi zriedka vyhľadávané v tomto období, kedy sa blíži leto.

2Sabrina vo svojej typickej uniforme 

 

 

Renata Klein: Big Little Lies (HBO)

Ak ste si ešte nestihli pozrieť seriál Big Little Lies, rýchlo to napravte. Herecké výkony hodné Emmy a Golden Globes v kombinácii s dokonalými kostýmami si vás okamžite podmania. Postava Renaty Klein, úspešnej podnikateľky vás inšpiruje nielen po osobnej stránke, ale štýlovej. Miluje dokonale strihnuté kostýmy, nohavice a večerné róby. Postarala sa o 87% nárast vyhľadávanie bordových šiat Roland Mouret. Okrem toho termín „Big Little Lies outfits“ zaznamenal 490% nárast na Pintereste.

3Renata v šatách Roland Mouret 

 

 

Jane Villanueva: Jane the Virgin (Netflix)

Každá milovníčka šiat sa musela zamilovať do šatníka Jane zo seriálu Jane the Virgil. Jej elegantný, lady-like štýl sa postaral o nárast vo vyhľadávaní každého modelu šiat, ktorý si na seba obliekla. Najväčší nárast zaznamenali kvetinové šaty Zimmermann, ktoré boli od odvysielania epizódy vyhľadané 7-tisíc krát. Pinterest tiež uvádza, že vyhľadávanie pinov pod termínom Jane Villanueva narástlo o 85%.

Screenshot 2019 08 23 at 13.08.36Preslávené šaty Zimmermann 

 

 

Veronica Lodge: Riverdale (Netflix)

Postava Veronica Lodge zo seriálu Riverdale si takisto získala obrovskú popularitu. Môže za to najmä jej elegantný šatník, ktorý má len máloktorá stredoškoláčka. Perly, sukne, puzdrové minišaty k nej neodmysliteľne patria. Šaty značky Ba&sh, ktoré mala na sebe zaznamenali nárast vo vyhľadávaní o 55%, šaty Alice + Olivia o 60% a na Pintereste si ukladá sa vyhľadávali plisované šaty, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou jej šatníka o 29% viac.

4Jeden z outfitov Veronicy Lodge

Foto: Getty, archív produkčných spoločností, Pinterest

Najnovšie zo sekcie módaMódny návrhár Michael Kováčik pridal ruk...

Slovenský návrhár Michael Kováčik sa v súvislosti s pandémiou koronavírusu rozhodol pohotovo konať a pridať svoju šikovnú ruku k dielu. Uznávaný módny dizajnér nečakal...


Trendy móda | 29.mar 2020

Najväčšie módne trendy na jar

Po dlhej zime sa už mnohí z nás nevedeli dočkať jari, ktorá mala rozjasniť sivé dni a dodať trochu optimizmu nielen do...


Módne prehliadky | 29.mar 2020

Týždne módy presunuté kvôli globálnej pa...

Jarnú edíciu Týždňov módy, ktorá sa konala od februára do marca sme stihli pred vypuknutím pandémie len tak-tak. Avšak na...


Módne ikony | 28.mar 2020

Chopard: Remeslo s emóciami

Módny dom v roku 2020 oslavuje 160. výročie vzniku s nezmeneným duchom po celú svoju históriu. Tajomstvom úspechu je oddanosť...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Gadgety, ktoré vám pomôžu so spánkom

Problémy so spánkom môžu mať najrôznejší pôvod. Niektoré sú psychologického charakteru, iné zase spô...

Simona Salátová: Nemáte pocit, že ste ne...

Je niečo ako prírodný úkaz. Žena, ktorá si už vo svojom mladom veku prešla cestu a skúšky života, ak...

Antihrdinky: Ženy zo strieborného plátna

8.marec každoročne patrí ženám po celom svete, kedy oslavujeme ich najrôznejšie tváre- matky, sestry...