Nič nie je lepšie, keď sa pútavý dej spojí s dokonalými kostýmami. Niektoré seriály dokázali tieto dve stránky prepojiť a v podstate sa postarali o vznik fiktívnych módnych ikon. Ktoré seriálové postavy nás inšpirujú najviac? Odpoveď na to priniesli portály Lyst a Pinterest.

Villanelle: Killing Eve (HBO)

Krásna antagonistka v seriáli Killing Eve si nás získala svojim humorom, ale aj dokonalým šatníkom. Nájomná vrahyňa Villanelle má totiž úchylku na dizajnérske kúsky a za každú zvládnutú prácu sa odmení novým. Jej výber má však vplyv na nás, dáta portálu Lyst totiž ukazujú, že vyhľadávanie kúskov, ktoré mala na sebe vzrástlo o 29% v prípade sivého overalu Diane von Furstenberg, o 32% pri kostýme Chloé či o 48% pri kožených sukniach. Po odvysielaní prvej epizódy druhej série tiež portál zaznamenal 3000 vyhľadávaní “pyžamo Killing Eve.”

villanelleVillanelle v kabáte Burberry a blúzke Lanvin

 

 

 

Sabrina Spellaman: Chilling Adventures of Sabrina Spellman (Netflix)

Môže ísť síce o tínedžersky seriál, no s blížiacou sa jeseňou predstavuje čarodejnica Sabrina obrovský zdroj inšpirácie pre najrôznejšie ročníky. Jej uniforma pozostávajúca z minisukne, kardigánu a pančúch je nesmrteľná. Po odštartovaní druhej série v apríli, Lyst zaznamenal 49% nárast vo vyhľadávaní štruktúrovaných svetrov, a narástlo aj vyhľadávanie svetrov značky Fair Isle o 30%. V tomto období tiež vzrástlo vyhľadávanie károvanej sukne, ktorá je čarodejniciným must-have, a to o 35%. Všetky tieto kúsky sú navyše veľmi zriedka vyhľadávané v tomto období, kedy sa blíži leto.

2Sabrina vo svojej typickej uniforme 

 

 

Renata Klein: Big Little Lies (HBO)

Ak ste si ešte nestihli pozrieť seriál Big Little Lies, rýchlo to napravte. Herecké výkony hodné Emmy a Golden Globes v kombinácii s dokonalými kostýmami si vás okamžite podmania. Postava Renaty Klein, úspešnej podnikateľky vás inšpiruje nielen po osobnej stránke, ale štýlovej. Miluje dokonale strihnuté kostýmy, nohavice a večerné róby. Postarala sa o 87% nárast vyhľadávanie bordových šiat Roland Mouret. Okrem toho termín „Big Little Lies outfits“ zaznamenal 490% nárast na Pintereste.

3Renata v šatách Roland Mouret 

 

 

Jane Villanueva: Jane the Virgin (Netflix)

Každá milovníčka šiat sa musela zamilovať do šatníka Jane zo seriálu Jane the Virgil. Jej elegantný, lady-like štýl sa postaral o nárast vo vyhľadávaní každého modelu šiat, ktorý si na seba obliekla. Najväčší nárast zaznamenali kvetinové šaty Zimmermann, ktoré boli od odvysielania epizódy vyhľadané 7-tisíc krát. Pinterest tiež uvádza, že vyhľadávanie pinov pod termínom Jane Villanueva narástlo o 85%.

Screenshot 2019 08 23 at 13.08.36Preslávené šaty Zimmermann 

 

 

Veronica Lodge: Riverdale (Netflix)

Postava Veronica Lodge zo seriálu Riverdale si takisto získala obrovskú popularitu. Môže za to najmä jej elegantný šatník, ktorý má len máloktorá stredoškoláčka. Perly, sukne, puzdrové minišaty k nej neodmysliteľne patria. Šaty značky Ba&sh, ktoré mala na sebe zaznamenali nárast vo vyhľadávaní o 55%, šaty Alice + Olivia o 60% a na Pintereste si ukladá sa vyhľadávali plisované šaty, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou jej šatníka o 29% viac.

4Jeden z outfitov Veronicy Lodge

Foto: Getty, archív produkčných spoločností, Pinterest

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.sep 2019

História podpätkov

Dnes sú podpätky súčasťou šatníka takmer každej ženy. Niektoré si ich obúvajú len na vybrané príležitosti, iné si bez nich...


Trendy móda | 18.sep 2019

Ako nosiť letné šaty počas jesene?

S odchodom leta sa niekedy ťažko vyrovnáva aj keď je jeseň jedno z najkrajších, najfarebnejších období. Najlepšie to zvládame však vtedy, keď...


Trendy móda | 18.sep 2019

Jesenný must have a ako ho nosiť: Crop s...

Určite ste si už všimli, že túto sezónu si mnohé módne ikony, modelky a influencerky zamilovali skrátené verzie svetrov či mikín...


Trendy móda | 17.sep 2019

Denim Season: Ako nosiť double denim?

S príchodom jesene prichádza aj sezóna denimu. Materiál, ktorému sme sa počas takmer celého leta vyhýbali sa vracia a to musíme využiť...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...