Ženy boli múzami odjakživa, v umení aj v móde. Niektoré mali taký obrovský vplyv, že sa postarali o to, aby navždy zmenili vývoj a smerovanie módy. Dokonalým príkladom sú tieto kabelky, ktoré boli inšpirované známymi ženami.

Jane Birkin: Hermés Birkin

Príbeh o tom, ako vznikla Birkin už počul asi každý, no radi sa k nemu vrátime. Jane sa stretla s kreatívnym riaditeľom Hermés v lietadle, keď na neho vysypala obsah svojho ikonického prúteného košíka. Samozrejme sa aj stihla posťažovať, ako nevie nájsť ideálnu tašku, kde sa zmestí všetko, čo Jean-Louis Dumasa inšpirovalo a na svete zrazu bola Hermés Birkin.

 title

 

 

Audrey Hepbrun: Louis Vuitton Speedy 25

Módny dom Louis Vuitton vytvoril v roku 1930 rozmernejšiu a športovejšiu verziu kabeliek, ktorá bola pôvodne určená pre elitných cestovateľov pretože ponúkala dostatok miesta na všetky veci, ktoré pri cestovaní mohli potrebovať. Audrey si ju tak obľúbila, že požiadala Louis Vuitton, aby vytvorili o niečo menšiu kabelku na každodenné nosenie. Modely Speedy 30 tak bol doplnený o veľkosť 25.

2 

 

 

 

Coco Chanel: Chanel 2.55 Reissue

Gabrielle vytvorila kabelku 2.55 ako odozvu na meniaci sa životný štýl žien. Keď však na čelo módneho domu nastúpil Karl Lagerfeld, kabelka sa už nevyrábala a nahradil ju populárnejší model s ikonickým logom CC. Avšak Karl sa rozhodol vzdať Coco poctu aj tým, že je znovuuviedol na scénu.

3 

 

 

 

Grace Kelly: Hermés Kelly

Tento model kabelky sa pôvodne volal Haut à courroies a vznikla už v roku 1892. Grace sa prvýkrát dostala do ruky pri nakrúcaní filmu, kedy sa do nej okamžite zamilovala. Keď s ňou bola prvýkrát odfotená papparazzmi, spustila lavínu popularity a v roku 1977 bola kabelka premenovaná na Kelly. Dnes je najikonickejšou kabelkou v histórii.

4 

 

 

 

Jackie Kennedy: Gucci Jackie

Prvá dáma, ktorá sa stala módnou ikonou vďaka svojmu vycibrenému vkusu. Jej obľúbeným štýlom kabelky bola takzvaná hobo, ktorú mala častokrát prehodenú cez rameno. Ako prvý sa na tento štýl chytil módny dom Gucci, ktorý svoju kabelku pomenoval práve po Jackie.

6 

 

 

Princezná Diana: Dior Lady Dior

Lady Di bola obrovskou módnou ikonou aj preto, že častokrát sme ju mali možnosť zazrieť práve v najnovších dizajnových kreáciách. Lady Dior síce nebola navrhnutá na jej podnet, no po tom, ako bola Diane predstavená, si ju objednala v každej farbe a odvtedy sa stala súčasťou jej outfitov. Dnes si túto kabelku s Princeznou Dianou spája zrejme každý.

7 

 

 

Carine Roitfeld: Tom Ford Carine

Tom Ford a Carine sú blízkymi priateľmi. Jej štýl dizajnéra natoľko oslovil, že jej venoval niekoľko kúskov, ktoré po nej pomenoval. Medzi nimi je aj kabelka Carine.

8

 

 

Jessica Stam: Marc Jacobs Stam

Kandaská supermodelka, ktorá bola na vrchole na začiatku milénia inšpirovala svojho kamaráta Marca Jacobsa pri dizajne tejto kabelky. Bola navrhnutá tak, aby sa do nej pohodlne zmestil celé modelingové portfólio.

9

Foto: Getty, archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaCelebrity | 26.aug 2019

Kate Hudson založila udržateľnú značku

Kate je jednou z prvých celebrít, ktoré sa dali do vlastného podnikania. V roku 2013 založila značku športového oblečenia Fabletics, a tento rok...


Trendy móda | 23.aug 2019

Viac ako 150 značiek podpísalo „módny pa...

Nastávajú lepšie časy pre módny priemysel. Dôkazom toho je aj Fashion Pact, ktorý podpísalo 32 firiem reprezentujúcich viac ako 150...


Módne ikony | 23.aug 2019

Módne ikony zo seriálov

Nič nie je lepšie, keď sa pútavý dej spojí s dokonalými kostýmami. Niektoré seriály dokázali tieto dve stránky prepojiť a v podstate sa...


Módne prehliadky | 22.aug 2019

MBPFW odštartuje už 30.augusta

Koniec leta často býva nostlagický, avšak našťastie so sebou nesie aj niekoľko pozitív. Jedným z nich je štart týždňov módy. Ako...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...