Rihanna robí veci po svojom a vôbec sa nepodriaďuje pravidlám, či už v módnom priemysle alebo v inom smere. Pravidelne to dokazovala na prehliadkových mólach svojej značky spodnej bielizne Savage x Fenty, kde sa objavili ženy s rôznymi typmi postáv, veku či rasy. Rovnako to je aj v prípade jej značky dekoratívnej kozmetiky Fenty Beauty, kde ju vôbec nezaujímajú nedokonalosti a tváre modeliek vyžaduje neretušovať. Jej hlavným heslom je inkluzivita a krása v rôznych podobách. Dôkazom toho je aj výber modeliek pre jej módny dom Fenty.

 

titlw

 

 

Jednou z nich je aj 67-ročná JoAni Johnson z New Yorku, ktorú si vraj vyžiadala Rihanna osobne. JoAni má za sebou niekoľko komerčných projektov s americkými magazínmi, ale aj so značkami ako Eileen Fisher či Tome. Dokonca sa objavila na prehliadkovom móle v rámci New York Fashion Week-u. Celé to začalo v roku 2016, kedy ju požiadala street-stylová fotografka o pózu, JoAni vôbec nebola myšlienke naklonená, no jej manžel ju presvedčil. Netrvalo dlho a modelke sa ozval prvý agent.

 

3

 

Začali si ju všímať rôzne značky a jej modelingová kariéra sa rozbehla, keď bola JoAni takmer na dôchodku. Keď ju oslovila spomínaná fotografka, venovala sa už len svojmu koníčku- vytváraniu čajových zmesí, z čoho sa vyvinul malý biznis. Pôvodne vyštudovala biológiu a umenie, neskôr k tomu pridala matematiku. Po promóciách sa odsťahovala do Francúzska, kde sa zase vrhla na štúdium ošetrovateľstva, no nakoniec sa vrátila do svojho rodného mesta, kde sa zamestnala na administratívnom oddelení spoločnosti, ktorá vyrába džínsy. Ešte predtým, ako odišla na dôchodok si stihla vyskúšať pozíciu recepčnej a vedúcej butiku. Jej život vôbec nepoukazoval na to, že by to mala skúsiť v modelingu. Keď sa však vyskytla príležitosť, išla do toho. Aj keď spočiatku modeling vôbec nebrala vážne, po náhlej smrti jej manžela sa mu rozhodla venovať viac práve kvôli nemu. Obdivoval jej novú kariéru a to, že sa rozhodla ísť do niečoho nového.

 

2  4 

 

JoAni je veľmi zapamätateľná, najmä kvôli jej dlhým, sivým vlasom, ktoré pôsobia veľmi elegantne a étericky. Má len niečo nad 160 centimetrov, no zaručene vyniká v dave.

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.jún 2019

Letné klasiky pre každý šatník

Poznáte to, každý rok, každú sezónu a niekedy aj každý týždeň sa dozvedáme o nových trendoch. Tak, ako rýchlo prídu...


Trendy móda | 14.jún 2019

Givenchy predstavuje teniskovú kolaborác...

Prvá prehliadka pánskej kolekcie Givenchy pod vedením Clare Waight Keller predstavila aj zaujímavú kolaboráciu. Módny dom sa spojil so značkou...


Trendy móda | 13.jún 2019

Ako sa nosí crop top vo svete?

Jeden kúsok a má toľko tvárí. Každý si ho dokáže prispôsobiť k svojmu štýlu a pritom dokáže zachovať jeho podstatu...


Trendy móda | 13.jún 2019

Letné outfity, ktoré nikdy nesklamú

Dilema, ktorá nás dokáže zastihnúť v akomkoľvek ročnom období, pri akejkoľvek príležitosti a aj pri úplne zaplnenom šatníku. Čo si...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...