Nevenujeme im takú pozornosť ako ženám, no aj muži v modelingu majú na konte nielen milióny followerov, ale aj úspešnú kariéru. Títo páni patri k najsledovanejším modelom na Instagrame, ale aj najobľúbenejším postavám v súčasnom modelingu.

Cameron Dallas: 21,2 milióna followerov

Na prvom mieste sa s obrovským náskokom umiestnil Cameron, ktorého kariéra začala ešte v dobe Vines. Krátke, humorné videá sa postarali o to, že si ho všimla značka Calvin Klein, ktorá z neho spravila svoju tvár. Teraz sa ho jeho kariéru stará agentúra IMG, pravidelne sa objavuje na titulkách magazínov aj v módnych editoriáloch.

title 

 

 

Nick Bateman: 6,4 milióna followerov

Kariéra tohto Kanaďana odštartovala v Miami, kde si ho všimli modelingový agenti. Stal sa pravidelnou súčasťou módnych prehliadok v Miláne, New Yorku či Paríži a bol tvárou Abercrombie & Fitch. Okrem toho sa z neho stal aj herec. Je v agentúre IMG a ešte stále ho značky obsadzujú do svojich kampaní či editoriálov.

2 

 

 

Lucky Blue Smith: 3,1 milióna followerov

Rodák z Utahu je miláčikom módneho priemyslu od 10 rokov. Obrovský rozruch okolo jeho osoby však nastal, keď si na radu svojich agentov odfarbil vlasy na blond. Je pravidelnou súčasťou najväčších módnych prehliadok od Tom Ford až po Dolce & Gabbana. Je jednou z najobľúbenejších volieb v prípade tituliek magazínov.

3 

 

 

Pietro Bosseli: 2,7 milióna followerov

Kto by si tipol, že Pietro bol pred svojou modelingovou kariérou inžinierom a lektorom matematiky na londýnskej univerzite? Taliana však objavili už v 6 rokoch, kedy ho do kampane obsadil Armani Junior. On sa však rozhodol pre štúdium a až neskôr sa ku modelingu vrátil. Bol tvárou Abercrombie & Fitch ako aj fitness reťazca Equinox, a pravidelne sa objavuje na titulkách magzínov aj v módnych editoriáloch a kampaniach.

4 

 

 

Neels Visser: 2,5 milióna followerov

Neelsa si módny svet zamiloval kvôli jeho blond vlasom a surférskemu vzhľadu. Ako prvá ho obsadila do svojej prehliadky značka Dolce & Gabbana v roku 2016, odvtedy mu však na konto pribudlo nespočetné množstvo klientov od Thom Browne až po Ralph Lauren, pre ktorých pracoval v rámci kampaní, prehliadok či editoriálov.

5 

 

 

Anwar Hadid: 2,5 milióna followerov

Najmladší z trojice súrodencov Hadid, ktorý sa vydal na modelingovú dráhu. Oproti svojim sestrám má síce o niečo menej followerov, no aj tak sa dokázal zaradiť medzi najsledovanejších mužských modelov. Na konte má spoluprácu s Hugo Boss, Tod’s, Kith, Prabal Gurung, pre ktorých sa prešiel po móle alebo nafotil kampane.

6 

 

 

Jon Kortajarena: 2,1 milióna followerov

Španiel patrí k najúspešnejším modelom súčasnosti, čo sa odrazilo aj na počte jeho followerov. Na konte má najprestížnejšie kampane a prehliadky pre značky ako Versace, Giorgio Armani, Chanel či Tom Ford. Zastupuje ho agentúra Why Not, ktorá mu pravidelne zabezpečí titulky v populárnych magazínoch a editoriály s najväčšími hviezdami ako Irina Shayk. Tom Ford ho obsadil aj do svojho filmu A Single Man, kde si zahral s Julianne Moore a Colinom Firthom.

7 

 

 

Francisco Lachowski: 1,9 milióna followerov

Brazílčan takisto patrí k najobsadzovanejším modelom súčasnosti a nevyhýbajú sa mi ani módni velikáni ako Gucci, Dior či Thierry Mugler. Jeho kariéru odštartovala modelingová súťaž, v ktorej zvíťazil a získal kontrakt s agentúrou Ford. Pravidelne sa objavuje na titulkách aj stránkach módnych magazínov a značky ho obsadzujú aj do svojich kampaní.

8 

 

 

Luka Sabbat: 1,8 milióna followerov

Luka je stelesnením moderného módneho priemyslu, má vlastný štýl a nebojí sa ho odprezentovať. Do svojho portfólia si zapísal spolupráce so značkami ako Bennetton, Footlocker či 7 For All Mankind. Stránka Business of Fashion ho zaradila medzi TOP 500 ľudí, ktorí formujú módny priemysel.

9 

 

 

Jeremy Meeks: 1,6 milióna followerov

Jeremyho kariéra odštartovala viac ako netradične. V San Franciscu bol známym chuligánom a keď lokálna polícia uverejnila jeho fotografie zo zadržania v médiách, vytvoril sa okolo neho poriadny humbuk. Verejnosť sa do jeho drsného vzhľadu okamžite zamilovala a agentúra White Cross Agency sa ho rozhodla zamestnať ako modela. Obajvil sa na prehliadke Phillip Plein v rámci MFW, a na konte má samozrejme aj poriadne množstvo editoriálov a kampaní.

10

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 16.sep 2019

Topánky ku širokým nohaviciam

Široké nohavice sa stali jedným z najobľúbenejších letných kúskov a skvelou alternatívou k džínsom. Sú pohodlné a pritom maximálne elegantné. Postaviť na nich celý...


Módne ikony | 16.sep 2019

Kaia Gerber a jej módna uniforma

Mladá modelka, dcéra legendárnej Cindy Crawford, má zrejme módu v krvi. Má svoj štýl, ktorý nepodlieha trendom, je mladistvý a...


Módne prehliadky | 16.sep 2019

Fashion LIVE! 2019 prinesie niekoľko nov...

Najväčšie módne podujatie na Slovensku, Fashion LIVE! si pre tento ročník pripravilo niekoľko noviniek. Prebehne už počas prvého októbrového víkendu...


Celebrity | 13.sep 2019

Móda z festivalového koberca v Toronte

Kanadu navštívilo počas uplynulých niekoľko dní množstvo celebritných mien. Medzinárodný filmový festival TIFF, ktorý je vo svojej polovici, ponúkol prítomným...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...