Nevenujeme im takú pozornosť ako ženám, no aj muži v modelingu majú na konte nielen milióny followerov, ale aj úspešnú kariéru. Títo páni patri k najsledovanejším modelom na Instagrame, ale aj najobľúbenejším postavám v súčasnom modelingu.

Cameron Dallas: 21,2 milióna followerov

Na prvom mieste sa s obrovským náskokom umiestnil Cameron, ktorého kariéra začala ešte v dobe Vines. Krátke, humorné videá sa postarali o to, že si ho všimla značka Calvin Klein, ktorá z neho spravila svoju tvár. Teraz sa ho jeho kariéru stará agentúra IMG, pravidelne sa objavuje na titulkách magazínov aj v módnych editoriáloch.

title 

 

 

Nick Bateman: 6,4 milióna followerov

Kariéra tohto Kanaďana odštartovala v Miami, kde si ho všimli modelingový agenti. Stal sa pravidelnou súčasťou módnych prehliadok v Miláne, New Yorku či Paríži a bol tvárou Abercrombie & Fitch. Okrem toho sa z neho stal aj herec. Je v agentúre IMG a ešte stále ho značky obsadzujú do svojich kampaní či editoriálov.

2 

 

 

Lucky Blue Smith: 3,1 milióna followerov

Rodák z Utahu je miláčikom módneho priemyslu od 10 rokov. Obrovský rozruch okolo jeho osoby však nastal, keď si na radu svojich agentov odfarbil vlasy na blond. Je pravidelnou súčasťou najväčších módnych prehliadok od Tom Ford až po Dolce & Gabbana. Je jednou z najobľúbenejších volieb v prípade tituliek magazínov.

3 

 

 

Pietro Bosseli: 2,7 milióna followerov

Kto by si tipol, že Pietro bol pred svojou modelingovou kariérou inžinierom a lektorom matematiky na londýnskej univerzite? Taliana však objavili už v 6 rokoch, kedy ho do kampane obsadil Armani Junior. On sa však rozhodol pre štúdium a až neskôr sa ku modelingu vrátil. Bol tvárou Abercrombie & Fitch ako aj fitness reťazca Equinox, a pravidelne sa objavuje na titulkách magzínov aj v módnych editoriáloch a kampaniach.

4 

 

 

Neels Visser: 2,5 milióna followerov

Neelsa si módny svet zamiloval kvôli jeho blond vlasom a surférskemu vzhľadu. Ako prvá ho obsadila do svojej prehliadky značka Dolce & Gabbana v roku 2016, odvtedy mu však na konto pribudlo nespočetné množstvo klientov od Thom Browne až po Ralph Lauren, pre ktorých pracoval v rámci kampaní, prehliadok či editoriálov.

5 

 

 

Anwar Hadid: 2,5 milióna followerov

Najmladší z trojice súrodencov Hadid, ktorý sa vydal na modelingovú dráhu. Oproti svojim sestrám má síce o niečo menej followerov, no aj tak sa dokázal zaradiť medzi najsledovanejších mužských modelov. Na konte má spoluprácu s Hugo Boss, Tod’s, Kith, Prabal Gurung, pre ktorých sa prešiel po móle alebo nafotil kampane.

6 

 

 

Jon Kortajarena: 2,1 milióna followerov

Španiel patrí k najúspešnejším modelom súčasnosti, čo sa odrazilo aj na počte jeho followerov. Na konte má najprestížnejšie kampane a prehliadky pre značky ako Versace, Giorgio Armani, Chanel či Tom Ford. Zastupuje ho agentúra Why Not, ktorá mu pravidelne zabezpečí titulky v populárnych magazínoch a editoriály s najväčšími hviezdami ako Irina Shayk. Tom Ford ho obsadil aj do svojho filmu A Single Man, kde si zahral s Julianne Moore a Colinom Firthom.

7 

 

 

Francisco Lachowski: 1,9 milióna followerov

Brazílčan takisto patrí k najobsadzovanejším modelom súčasnosti a nevyhýbajú sa mi ani módni velikáni ako Gucci, Dior či Thierry Mugler. Jeho kariéru odštartovala modelingová súťaž, v ktorej zvíťazil a získal kontrakt s agentúrou Ford. Pravidelne sa objavuje na titulkách aj stránkach módnych magazínov a značky ho obsadzujú aj do svojich kampaní.

8 

 

 

Luka Sabbat: 1,8 milióna followerov

Luka je stelesnením moderného módneho priemyslu, má vlastný štýl a nebojí sa ho odprezentovať. Do svojho portfólia si zapísal spolupráce so značkami ako Bennetton, Footlocker či 7 For All Mankind. Stránka Business of Fashion ho zaradila medzi TOP 500 ľudí, ktorí formujú módny priemysel.

9 

 

 

Jeremy Meeks: 1,6 milióna followerov

Jeremyho kariéra odštartovala viac ako netradične. V San Franciscu bol známym chuligánom a keď lokálna polícia uverejnila jeho fotografie zo zadržania v médiách, vytvoril sa okolo neho poriadny humbuk. Verejnosť sa do jeho drsného vzhľadu okamžite zamilovala a agentúra White Cross Agency sa ho rozhodla zamestnať ako modela. Obajvil sa na prehliadke Phillip Plein v rámci MFW, a na konte má samozrejme aj poriadne množstvo editoriálov a kampaní.

10

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.jún 2019

Letné klasiky pre každý šatník

Poznáte to, každý rok, každú sezónu a niekedy aj každý týždeň sa dozvedáme o nových trendoch. Tak, ako rýchlo prídu...


Trendy móda | 14.jún 2019

Givenchy predstavuje teniskovú kolaborác...

Prvá prehliadka pánskej kolekcie Givenchy pod vedením Clare Waight Keller predstavila aj zaujímavú kolaboráciu. Módny dom sa spojil so značkou...


Trendy móda | 13.jún 2019

Ako sa nosí crop top vo svete?

Jeden kúsok a má toľko tvárí. Každý si ho dokáže prispôsobiť k svojmu štýlu a pritom dokáže zachovať jeho podstatu...


Trendy móda | 13.jún 2019

Letné outfity, ktoré nikdy nesklamú

Dilema, ktorá nás dokáže zastihnúť v akomkoľvek ročnom období, pri akejkoľvek príležitosti a aj pri úplne zaplnenom šatníku. Čo si...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...