To, že žijeme v dobe influencerov je každému jasné. Dokonalé postavy, dobrodružné dovolenky a dni nabité príležitosťami, exkluzívnymi módnymi vychytávkami a tými najluxusnejšími drinkami sú Insta štandardom pre influencerky po celom svete. Verejnosť si už však zvykla na to, že nie všetko čo vidí na sociálnych sieťach je skutočné, a zrejme aj preto sa na scéne začali pomaly objavovať virtuálne influencerky, ktoré nemáme problém akceptovať. Nahradia tieto fiktívne postavy skutočné influencerky?

 

vi

 

 

@lilmiquela, 1,5 milióna followerov

Zrejme najznámejšia virtuálna influencerka, ktorá má svoju stránku dokonca na Wikipedii. Tá tvrdí, že jej celé meno znie Miquela Sousa a pochádza z mesta Downey v Kalifornii. Miquelin insta profil vznikol už v roku 2016, od kedy si stihol nazbierať viac ako 1,5 milióna followerov. Písali o nej svetové médiá, na fotkách na Instagrame ju môžeme pravidelne vidieť v dizajnových kúskoch popredných značiek, prípadne na významných módnych akciách, kde sa stretáva so známymi osobnosťami. Minulý rok mala dokonca pod palcom instagramový profil značky Prada, počas jej prehliadky v rámci Milano Fashion Week. Okrem Instagramu ju však živí aj modeling a spev. Miquela totiž vydala niekoľko piesní, ktoré žánrovo zaraďuje do trap tvorby.

2 3

 

 

@shudu.gram, 173-tisíc followerov

Keď sa pred dvoma rokmi začali objavovať fotografie modelky Shudu Gram, zrejme nikto by sa neodvážil tvrdiť, že ide o virtuálnu osobnosť. Aj keď prvým náznakom mohla byť jej dokonale symetrická tvár, krásna pokožka a úžasná postava. Postupne si podmanila Instagram, ktorý začal jej krásu vyzdvihovať do nebies, no aj tak dokázala svetu popliesť hlavu. Väčšina jej followerov totiž dlho žila v presvedčení, že ide o skutočnú ženu. Dnes je považovaná za prvú virtuálnu modelku a známe módne domy jej pravidelne zasielajú svoje najnovšie kreácie. Za jej zrodom stojí britský fotograf Cameron- James Wilson.

4  5 

 

 

@bermudaisbae, 133-tisíc followerov

Bermuda je najlepšou kamarátkou Miquely a reprezentuje typickú Kalifornčanku so zlatými vlasmi zastrihnutými do chic bobu a odetú do štýlových outfitov. Aj napriek tomu, že reprezentuje zrejme najštandardnejší ideál krásy, má na konte značne nižšie množstvo followerov ako predchádzajúce influencerky. Jej stvoritelia to pripisujú faktu, že je bývalou podporovateľkou prezidenta Trumpa (áno, virtuálni influenceri majú za sebou celý príbeh a neustále vyvíjajúce sa životy). Dlho randila s virtuálnym influencerom Blawkom (@blawko). Zaujímavé je, že Bermudu, Miquelu aj Blawka vytvorila tá istá firma, ktorá im zároveň dodala rôzne osobnosti, ktoré si získavajú odlišné typy verejnosti.

6  7 

 

 

@imma.gram, 50-tisíc followerov

Keď sa pozriete na Japonku Immu, určite vám nenapadne, že nie je skutočná. Avšak aj v jej prípade ju trochu prezrádzajú dokonalé črty a pleť. Jej kratučký, ružový bob a plné pery evokujú nevinnosť a hravosť, ktoré si okamžite zamilovali aj svetové značky. Na fotkách vo svojom profile pravidelne pózuje v najnovších kúskoch Nike, Undercover či japonských, nezávislých značkách. Zoberie vás aj na svoje cesty naprieč svetom či na exkluzívne akcie ako uvádzanie nových produktov Dior.

8  9 

 

 

@noonoouri, 281-tisíc followerov

Noonoouri je úplne inou influencerkou ako predchádzajúce. Nesnaží sa byť skutočná, zakladá si práve na svojej fantazijnej povahe a rozprávkovom vzhľade. Svojim Bambi pohľadom si dokázala získať už takmer 300-tisíc followerov po celom svete a milujú ju aj svetové značky od Burberry cez Bulgari až po Dior. Má len 19 rokov, no na konte nespočetné množstvo kolaborácii s najvýznamnejšími módnymi značkami. Stihla navštíviť tie najexkluzívnejšie akcie vrátane Filmového Festivalu v Cannes a objavila sa na titulkách tlačených magazínov vo svete. Natáča aj videá, ktoré môžete sledovať na jej YouTube kanáli a medzi nimi nájdete napríklad tutoriál líčenia pomocou dekoratívnej kozmetiky KKW Beauty.

11  10 

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 25.máj 2019

Amazon spúšťa nový formát nakupovania mó...

Spoločnosť Amazon si spájame najmä s elektronikou či doplnkami do domácnosti, no len málokomu by napadlo navštíviť túto stránku pri...


Celebrity | 24.máj 2019

Prvá kolekcia Fenty je tu!

Len pred niekoľkými dňami oznámila skupina LVMH vznik novej značky, ktorú po kreatívnej stránke povedie Rihanna a dnes už máme...


Trendy móda | 24.máj 2019

Najštýlovejšie detské značky

Módny priemysel sa vyvíja po mnohých stránkach. Nie je to len prichádzajúcich a odchádzajúcich trendoch, ale aj o spôsobe, akým ku móde...


Celebrity | 24.máj 2019

Červený koberec na amfAR Gala

Súčasťou Filmového festivalu v Cannes je každý rok aj amfAR Gala. Galavečer sa uskutočňuje na podporu liečby a prevencie AIDS a HIV, zakaždým...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najtrendovejšie materiály sezóny

Trendy sa netýkajú iba strihov, farieb či vzorov. Zasahujú aj do samotných materiálov, ktoré sa pri ...

Módna uniforma podľa Kate Moss

Ikonická Kate má síce vrchol modelingovej kariéry za sebou, avšak stále ju svet považuje za módnu ik...

Aimee Song uvádza vlastnú značku!

Pokiaľ vám meno Aimee Song nič nehovorí, určite poznáte jej „značku“ Song of Style. Aimee je zaklada...