Móda je zvláštne umenie, niekedy je elegantné a vznešené, inokedy zase odvážne a nepochopené. Platí to aj v prípade týchto šiat z histórie, ktoré si v priebehu rokov vybudovali status kultových práve kvôli tomu, že vzbudili obrovskú pozornosť verejnosti. Niektoré boli škandalózne a vulgárne, iné zase progresívne. Koľko z nich si viete predstaviť v dnešnom svete?

Theda Bara, 1917

Jedna z prvých hollywoodskych femme fatale vo filme Cleopatra. Väčšina scén s týmto kostýmom bola vystrihnutá, pretože herečka bola až príliš obnažená.

title

 

 

Jean Harlow, 1932

Blonďatá sexbomba si dovolila vo filme Red Dutst neobliecť podprsenku, či spôsobilo obrovké rozhorčenie spoločnosti.

2

 

 

Jean Harlow, 1933

Vo filme Dinner at Eigh mala zase na sebe až “príliš tesné šaty z vyzývavého materiálu.” Dnes je hodváb bežným štandardom.

3

 

 

Rita Hayworth, 1941

Odvážne negligé „určené do súkromia“ si dala na seba Rita Hayworth pri fotení do magazínu LIFE.

4

 

 

Marilyn Monroe, 1955

Zrejme jedny z najikonickejších šiat vôbec. Mala ich na sebe slávna Marilyn vo filme Slamený vdovec a pobúrila nimi nielen verejnosť, ale aj vlastného manžela, Joa Di Maggia.

5

 

 

Jayne Masfield, 1957

Populárna fotka, ktorá je dnes inšpiráciou aj pre mnohé meme na sociálnych sieťach. Jayne jedniznačne na seba strhla pozornosť v odvážnych slip dress.

6

 

 

Marilyn Monroe, 1962

Ďalšie ikonické šaty zo šatníka Marilyn, ktoré mala na sebe pri narodeninovej oslave prezidenta Kennedyho. O niekoľko rokov sa vydražili za 1,6 milióna dolárov.

7

 

 

Carroll Baker, 1964

Herečka si tieto šaty od Pierre Balmain obliekla na premiéru filmu a vzbudila taký obrovský rozruch, že prilákala obrovské masy ľudí, ktoré chceli aspoň na chvíľu zahliadnuť škandalózne šaty.

8

 

 

Lady Diana, 1980

Na tomto outfite by nebolo nič zlé, teda keby si pod sukňu dala Diana ešte spodničku. Vo svetle vraj odhalila až príliš.

9

 

 

Madonna, 1984

Začínajúca umelkyňa Madonna pobúrila verejnosť outfitom na odovzdávaní cien MTV, mala na sebe korzet, tylovú sukňu a opasok s nápisom BOY TOY. Vtedy ju väčšina odsúdila na neúspech.

10

 

 

 

Lady Diana, 1994

Malé čierne, ktoré si na seba dala Diana v tomto roku sú dnes známe ako najpopulárnejšie porozchodové šaty. Verejnosť nevedela stráviť fakt, že mala odhalené ramená.

11

 

 

Lil Kim, 1999

Tento outfit je odvážnym kúskom aj na dnešné pomery, no zároveň aj ďalej inšpiruje. Nedávno sa ním inšpirovala Nicki Minaj, ktorá však nemala na sebe overal, ale šaty.

12

 

 

Christina Aguilera, 2002

Za svoje outfity v období albumu Stripped bola Christina Aguilera extrémne odsudzovaná. Jej odvaha sa však stala inšpiráciou a šatkové topy nosíme dnes úplne bežne.

13

 

 

Lady Gaga, 2010

Lady Gaga dorazila na odovzdávanie cien VMA v outfite zo skutočného mäsa. Zvolila ho v rámci protestu proti americkým vojenským zákonom.

14

 

 

Miley Cyrus, 2015

Bývalá detská hviezda si prešla svojou rebelskou fázou, ktorej súčasťou boli tie najodvážnejšie outfity. Tento patril ešte k tým zahaľujúcejším.

15

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 19.júl 2019

Birkenstock x Il Pellicano: Kolaborácia ...

Topánky zančky Birkenstock si našli vďaka street-wearovému trendu obrovské publikum a dnes už nie je vôbec zvláštne, keď sa objavia...


Trendy móda | 18.júl 2019

Phillip Lim pripravil kolekciu v spolupr...

AirBnB sa snaží ovládnuť nielen cestovateľský svet, ale aj svet módy. Aspoň tak sa zdá po novinkách, ktoré oznámili pred...


Trendy móda | 18.júl 2019

Značka Loewe pripravila letnú kolaboráci...

Madridská značka Loewe sa spojila už po tretí krát so značkou Paula’s Ibiza, aby spoločne vytvorili must-have letnú kolaboráciu. Dominuje...


Trendy móda | 18.júl 2019

Plavkové trendy podľa Francúzok

Francúzky a ich štýl sú nekonečnou studnicou inšpirácie. S príchodom leta nás už dokázala presvedčiť o tom, že kvetinové šaty jednoducho musíme mať...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...