Nielen Parížanky či Newyorčanky sú známe svojim vkusom. Škandinávky to s módou takisto vedia a práve preto si získavajú pozornosť módneho sveta. Vybrali sme pre vás 6 insta girls, ktoré by ste mali sledovať práve kvôli ich hravosti a štýlu.

 

title

 

 

Anine Bing, @aninebing

Bývalá modelka a speváčka založila rovnomennú značku oblečenia, ktorá sa stala okamžitým hitom medzi módnymi ikonami, ale aj v širokej verejnosti. Jej štýl je nadčasový, elegantný, ale aj rebelský. Značka Anine Bing pritom tvorí kúsky, ktoré sa určené na každodenné nosenie, od rána až do noci.

1  2 

 

 

Kenza Zouiten, @kenzas

Kenza nie je typická Švédka, za čo môžu jej marocké korene. Unikátny vzhľad sa postaral o zaujímavú kariéru v modelingu či herectve, za sebou má aj niekoľko módnych kampaní a spoluprác. Okrem toho má samozrejme aj svoj blog, ktorý je vo Švédsku najčítanejším módnym blogom.

3  4 

 

 

Pernille Teisbaeck, @pernilleteisbaeck

Rodáčka z Kodane, ktorá sa stala medzinárodnou módnou ikonou. Na konte má spoluprácu s Net-A-Porter, H&M či The Row, pôsobila ako redaktorka pre dánsky magazín ALT a so svojou agentkou založila agentúru Social Zoo, ktorá sa špecializuje na influencer marketing. Zo sociálnych sietí teda vyťažila skutočne maximum. Každý jej deň je iný, preto sa môžete tešiť na rôznorodosť príspevkov.

5  6 

 

 

 

Jeanette Madsen, @_jeanettemadsen_

Pokiaľ toto meno neregistrujete, určite ste ju minimálne zahliadli v mnohých módnych magazínoch, ktoré ju zachytili medzi street stylovými ikonami počas Fashion Weekov. Jej farebné outfity a prívetivý úsmev z nej jednoducho robia stredobod pozornosti. Pracuje ako stylistka a je kreatívnou riaditeľkou značky Rotate.

7  8 

 

 

 

Emili Sindlev, @emilisindlev

Stylistka z Kodane je takisto obrovskou inšpiráciou pri vytváraní tých najfarebnejších outfitov a pritom zachovávanie filozofie hygge. Pracuje s nespočetným množstvom magazínov, v móde je odvážna a neprehliadnuteľná, no pritom dokáže pôsobiť maximálne uvoľnene bez ohľadu na to, či má na sebe outfit za tisícky alebo desiatky eur.

9  10 

 

 

 

Tine Andrea, @tineandreaa

Tine je stálicou nórskej módnej scény, no teraz si ju začína všímať celý svet. Jej štýl je eklektický s dôrazom na detaily. Mieša luxusnú módu so športovými kúskami a často ju vídavame práve odetú do škandinávskych značiek ako Ganni. Miluje módu 80.rokov čiže bežne ju uvidíte v oversized kabátoch a zvonových nohaviciach.

11  12 

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaMBPFW v odtieňoch rôznorodosti

Druhý prehliadkový deň na MBPFW mal poriadne nabitý program. Okrem predstavenia kolekcií mladých talentov z UMPRUM a UTB Zlín či...


MBPFW ocenil mladý talent

MBPFW je najväčšou módnou udalosťou v našich končinách. Preto poskytuje priestor na prezentáciu významným postavám z domácej módne scény, ale aj zahraničným...


Trendy móda | 26.mar 2019

Jarné mixovanie farieb

Pastely, neóny aj staré známe klasiky. Tohtoročná jar k nám je štedrá aspoň čo sa týka farieb. Vyzerá to tak, že...


Street style z MBPFW III.

Počas tretieho prehliadkového dňa v Prahe prebehli módne show dizajnérov ako Miro Sabo, Vanda Janda či Lukáš Krnáč. Na tieto...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Privée lounge na MBPFW

Keď sa povie Fashion Week, väčšine z nás napadnú módne prehliadky. Aj keď je pravda, že sú veľm...

Móda a biznis na MBPFW

MBPFW sa bude venovať móde aj z iného pohľadu a to biznisového. V spolupráci s B...

Must-have kúsky pre jarný šatník

Už počas Týždňov módy sa ukázalo, že jarné kúsky sa dajú nosiť už teraz. Niektoré sa objavovali v&nb...