Cindy Bruna, meno, ktoré je v módnom priemysle veľmi obľúbené. Francúzka patrí k najúspešnejším modelkám súčasnosti o čom svedčí kontrakt so značkou Victoria’s Secret, ale aj kampane a prehliadky pre módne domy ako Jean Paul Gaultier, Prada a mnoho ďalších. Pri príležitosti fotenia jesennej kampane pre nákupné centrum Eurovea navštívila Bratislavu a my sme tak mali možnosť so Cindy pokecať o jej kariére aj o módnom priemysle vo všeobecnosti. Na úvod vám však musíme prezradiť, že pokiaľ ste sa do Cindy ešte nezamilovali, po tomto rozhovore sa už tomu nevyhnete.

 

title

 

 

Ako modelka určite veľa cestuješ, bola si však už niekedy v Bratislave?

Nebola, toto je moja prvá návšteva.

 

Predpokladám, že si ešte nemala čas pozrieť si mesto...

Vôbec nie, ale chystáme sa hneď po práci.

 

V ktorom meste na svete najradšej pracuješ?

Veľmi rada mám Paríž, keďže som Francúzka.

 

To znamená, že Fashion Week v Paríži je tvoj najobľúbenejší?

Áno, ale nielen kvôli tomu, že je v Paríži. Je to zároveň posledný Týždeň módy z veľkej štvorky a zakaždým sa tam stretne super partia dievčat aj dizajnérov, takže máme aj skvelú možnosť pokecať a osláviť koniec sezóny. To je asi najlepšie na celom parížskom Fashion Week-u.

 

Čo je pre teba najťažšou súčasťou modelingu?

Cestovanie. Na jednej strane sú tu síce zážitky s ním spojené, no veľmi veľa času trávim sama, bez priateľov či rodiny. Nie je jednoduché byť v cudzom meste, v cudzej krajine úplne sama.

 

2 4
 8 6 

Cindy počas fotenia jesennej kampane pre Eurovea

 

Práca modelky nie je len o nablízkaných obálkach magazínov a prehliadkových mólach. Vyžaduje si aj veľa práce, obety a odhodlania. Čo si sa počas rokov práce v tomto priemysle naučila, za čo si vďačná?

V modelingu som začala keď som mala 18 rokov, a mám taký pocit, že celý môj život aj pohľad na svet bol ním veľmi ovplyvnený. Naučila som sa skutočne veľa vecí, od starostlivosti o pleť, vlasy až po styling. Vďaka cestovaniu som nazrela do mnoho kultúr, pričom každá z nich ma niečo naučila. A stále mám taký pocit, že každý deň sa naučím niečo nové.

 

Celý módny priemysel je sústredený okolo krásy a dokonalosti, no vieme, že úplne dokonalý nie je. Ak by si mohla niečo na ňom zmeniť, čo by to bolo?

Zmenila by som viacero vecí. Najdôležitejšia je však pre mňa diverzita, ktorú síce vídavame čoraz častejšie, no ešte ani zďaleka nie je tam, kde by mohla byť. Krása má veľa podôb, preto by som rada videla na prehliadkach, aj v magazínoch viac modeliek tmavej pleti ale aj aziatok.

 

Aký profesionálny sen by si si chcela splniť?

Možno by som to nenazvala snom, ale cieľom. Mám ich však viacero, ale nechcela by som o nich hovoriť kým som ich nedosiahla:)

 

Na ktoré momenty v kariére si najviac pyšná?

Popravde neviem kde začať. V mojom živote bolo mnoho momentov, na ktoré rada spomínam. Medzi nimi sú určite prehliadky pre Victoria’s Secret, ale aj fotenie pre parfum Chanel, spolupráca so značkou Balmain, ale v podstate každá práca, ktorú som robila, je niečim výnimočná. Vždy som sa naučila niečo nové a tým som sa dokázala aj posunúť vpred.

 

Od modelky sa očakáva, že bude vyzerať celý rok dobre. Ako sa udržiavaš v kondícii a ako vyzerá tvoja starostlivosť o pokožku?

Čo sa týka pleti a vlasov, snažím sa ich udržiavať v prvom rade zdravé a prirodzené. Rada nosím svoje vlasy prirodzene kučeravé. Každý večer sa tiež dôkladne odlíčim, pleť dostatočne hydratujem a vyživujem. Veľa tiež cvičím a snažím sa jesť zdravo. Vo všeobecnosti sa snažím byť celý rok zdravá, to je pre mňa základ.

 

Čo znamená pre teba „žiť zdravo“?

Môj ideálny deň začína ranným tréningom, potom by som si najradšej dopriala masáž, no to sa mi zväčša z časového hľadiska nepodarí. Každý deň však jem dostatok zeleniny, no hlavne čerstvého, kvalitného jedla.

 

Zamyslela si sa niekedy nad tým, čo by si robila keby si nebola modelkou?

Od malička som bola veľmi dobrý žiak, išla mi matematika preto som chvíľku chcela byť aj učiteľkou matematiky. No potom mi do cesty vstúpil modeling.

 

Rozmýšľala si niekedy nad svojou vlastnou značkou? Aké produkty by si chcela vytvárať?

Áno, jasné. Bolo by super mať vlastnú značku, a vlastne aj dúfam, že sa mi niečo také podarí po ukončení modelingovej kariéry. Zatiaľ neviem, aké produkty by som chcela ponúkať. Veľa vecí už na trhu je, takže je ťažké vymyslieť niečo nové. No určite by som chcela vymyslieť niečo inovatívne.

 

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 20.okt 2018

Módna uniforma podľa 3 ikon

Všimli ste si niekedy, že významné módne ikony používajú rovnakú rovnicu na vytváranie svojich outfitov? Zväčša stavia na nadčasové kúsky...


Mladá krv na Fashion LIVE!

Na Fashion LIVE! dostávajú každý rok priestor nielen významní dizajnéri z domácej a zahraničnej scény, ale aj študenti odevného dizajnu a teda naša...


Metaforický záver Fashion LIVE!

Fashion LIVE! 2018 vyvrcholilo prehliadkami Marcel Holubca W., Lenky Sršňovej či Martina Hrču. Záver večera patril cenám Fashion LIVE! Awards...


Trendy móda | 20.okt 2018

6 outfitov do chladného, jesenného počas...

Aj napriek tomu, že sa na jeseň tešíme zo slnečných lúčov, počasie už nie je také hrejivé ako v lete. Pokiaľ...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...