Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 20. jún 2012

Absolventi Odevného dizajnu 2012: Lucie Králová

Prehliadka magistrov Odevného dizajnu VŠVU, ktorí sa na svoje veľké finále pripravovali pod vedením doc. Júlie Sabovej, ponúkla šesť skutočne zaujímavých módnych kolekcií.

Absolventi Odevného dizajnu 2012: Lucie Králová

20.6.2012

Prehliadka magistrov Odevného dizajnu VŠVU, ktorí sa na svoje veľké finále pripravovali pod vedením doc. Júlie Sabovej, ponúkla šesť skutočne zaujímavých módnych kolekcií. Postupne vám prinesieme pohľad na práce všetkých šiestich absolventov. Ich mená si dobre zapamätajte, veríme, že o nich budeme ešte veľa počuť.


01_Gemeiner_Absolventi_titulka


Lucie Králová, Lost in Folds
Ústredným motívom Luciinej kolekcie, ktorí sa prelína celou prácou, je sklad, preklad. Hlavnou inšpiráciou mladej dizajnérky je socha. A to predovšetkým sochárske dielo Olbrama Zoubka. Jeho sochy s dušou, vertikálne poňatie postavy a predovšetkým jeho antikou ovplyvnené dielo so štruktúrovanými materiálmi a typickou farebnosťou. Hlavným cieľom bolo vytvoriť kolekciu, v ktorej hrá hlavnú úlohu postava, figúra, alebo ak chcete, socha. Tá v jednotlivých modeloch striedavo vyniká, či a stráca, ale stále hrá tu najdôležitejšiu úlohu. „Išlo mi o to ukázať, že najdôležitejší je sám človek so všetkým, čo k nemu patrí," dopĺňa Lucie. Kolekciu mladej návrhárky doplnila obuv značky Humanic.

 

 

Foto: Pavol Gemeiner, Jakub Čajko

 

pripravila: Anna Salvová

 
    5189

    Súvisiace články