Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 14. jún 2012

Pozvánka na prehliadku: „MARTINČANKY“

Máme pre vás tip na dnešný večer. V bratislavskom Nu Spirit Clube si budete môcť pozrieť kolekcie dvoch mladých návrhárok z Martina, Miroslavy Ferklovej a Andrei Pojezdálovej.Obe sú študentky Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ateliéru odevného dizajnu pod vedením doc.

Pozvánka na prehliadku: „MARTINČANKY“

14. 6. 12

Máme pre vás tip na dnešný večer. V bratislavskom Nu Spirit Clube si budete môcť pozrieť kolekcie dvoch mladých návrhárok z Martina, Miroslavy Ferklovej a Andrei Pojezdálovej.

Obe sú študentky Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ateliéru odevného dizajnu pod vedením doc. Júlie Sabovej. Mirka je v diplomovom ročníku magisterského štúdia VŠ. Má za sebou pracovnú stáž v srdci dizajnu koncernu Volkswagen, Wolfsburg. Bola účastníčkou workshopov Liběny Rochovej. Minulý rok strávila štúdiom na univerzite v Miláne, kde pracovala na školskom projekte kolekcie S/S 2012 pre nadáciu Gianfranca Ferré. Externe píše tiež pre náš módny magazín Top Fashion. Vo svojej diplomovej práci sa venuje pánskej móde.
Aďa je študentkou 3.ročníka VŠ. Medzi jej doterajšie úspechy patrí výhra slovenskej súťaže Brillance fashion talent 2011 a poľskej súťaže Re-act, v ktorých zvíťazila s bielou kolekciou „WHITE" inšpirovanou slovenským dedičstvom – ľudovým umením. V kolekcii cítiť kontrast súčasnej siluety a dekoru inšpirovaného minulosťou. Kolekcia bola ocenená na festivale BLAF a odprezentovaná na módnej prehliadke BLAF Style. Najbližšie Aďa pripravuje svoje obhajovacie kolekcie na obidve súťaže.
Dizajnérky pre vás pripravujú módny projekt, kde predstavia spoločnú kolekciu, ktorá vznikla spojením kolekcie „Beige" a „Macramé". S kolekciou „Beige" sa Mirka prebojovala medzi top 30 finalistov súťaže DFT „Designer for tomorrow 2012", ktorej patrónom je Marc Jacobs. Adina kolekcia získala cenu mesačníka La Femme, v projekte Nové tváre módnej scény.
Prehliadku doplnia topánky značky Humanic, modelky z Exit model management a pánsky model z M-management. Projekt zabezpečuje Nu Spirit Club.

 

martincanky

    5216

    Súvisiace články