Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 6. jún 2012

Absolventská prehliadka Ateliéru designu odevu UTB v Zlíne

Vo štvrtok 14. júna o 18:00 sa v Kongresovom centre v Zlíne uskutoční módna prehliadka absolventských prác Ateliéru designu odevu Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne.

Absolventská prehliadka Ateliéru designu odevu UTB v Zlíne

6. 6. 12

Vo štvrtok 14. júna o 18:00 sa v Kongresovom centre v Zlíne uskutoční módna prehliadka absolventských prác Ateliéru designu odevu Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne. Prezentovať sa spoločne budú študenti posledných ročníkov bakalárskeho a magisterského štúdia. Prehliadka dostala príznačný názov EXIT 2012.

EXIT 2012 je projekt, ktorý si kladie za cieľ každoročne prezentovať absolventské práce študentov Ateliéru designu odevu. Tento rok sa predstaví 11 čerstvých bakalárov a 9 magistrov v oddelených programových blokoch. Prehliadka sa bude odohrávať v hlavnom sále Kongresového centra Zlín od svetoznámej architektky a zlínskej rodáčky Evy Jiřičná.

Práce študentov pod vedením Mgr.art Márie Štranekovej, Art.D reagujú na aktuálne dianie v módnom priemysle a plne využívajú potenciál odborovej i viacodborovej spolupráce. Štraneková, ktorá vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave a absolvovala okrem iného stáž vo Veľkej Británii u spoločnosti Alexander McQueen, a ktorá sa tiež pýši niekoľkými prestížnymi oceneniami, sa snaží maximálne podporiť tvorivé schopnosti čerstvých absolventov. "Študenti si zvolili rôznorodé témy týkajúce sa ich samých, ako aj aktuálneho diania. Inšpirácie z oblasti módy, hudby, filmu, výtvarného umenia, technológií či prírody pretvorili do podoby koncepčne aj vizuálne zaujímavých kolekciií, v ktorych cítiť sviežosť, energiu a v neposlednom rade osobitý pohľad na odev a módu," dodáva Štraneková.

Zaujímavosťou je určite aj vizuálny štýl, ktorým sa projekt EXIT prezentuje. Pochádza z hlavy ďalšieho tohtoročného absolventa Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne - Zdeňka Kvasnicu (DeepThroat.IT). K vizuálu hovorí: „Polemika propagácie módy vždy súvisela s obrazovým materiálom – fotografie, modelky, šaty atď. Tento prežitok sa snažíme na súčasnej prehliadke Ateliéru designu odevu odstrániť."


EXIT_12_poster
Za magisterský ročník predstavia svoje kolekcie:
Bederka Ondrej, Chroboková Lenka, Čoupková Klára, Mirka Horká, Kohutiarova Miroslava, Macenauer Leoš, Mihaliková Maria, Okruhlicová Dominika, Rostislav Liška

Za bakalársky ročník predstavia svoje kolekcie:
Michaela Beránková, Barbora Vartíková, Marie Červinková, Fritscherová Alena, Krčmová Jana, Laňková Martina, Ľuptáková Jana, Mikulicová Adéla, Pešková Daniela, Šalátová Daniela, Andrea Sološová

 

    4911

    Súvisiace články