Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 4. jún 2012

Pozvánka na absolventskú prehliadku

Zaujíma vás najčerstvejšia móda? Príďte 7.

Pozvánka na absolventskú prehliadku

4. 6. 12

Zaujíma vás najčerstvejšia móda? Príďte 7. júna o 19:00 do bratislavského divadla Meteorit, kde bude svoje kolekcie prezentovať 11 študentov Ateliéru odevného dizajnu VŠVU.

Absolventská módna prehliadka začne prezentáciou kolekcií štyroch bakalárov, medzi ktorými sú Maja Božovič, Andrea Ganoczy, Emma Korpová a Lena Rypáková. Maja vás zaujme svojou čiernou kolekciou inšpirovanou ľuďmi a ich prianiami. Andreina kolekcia športovej módy je plná porovnávaní a kombinácií. Emma vychádzala z oblečenia ústavu duševne chorých, ktoré skombinovala s ľahkosťou baletného oblečenia a Lena sa predvedie kolekciou, ktorej hlavným motívom je Rorschachov test. Následne sa predstaví hosť - Henrieta Kurčiková s kolekciou pokrývok hlavy.
Prehliadka bude pokračovať magistrami. Mirka Ferklová osloví najmä mužov s módou pre moderného businessmana/slovenského džentlmena. Libor Komosný sa predstaví dámskou kolekciou inšpirovanou architektúrou, Lenka Tatárová odprezentuje svoju módnu reakciu na Audi A1, Veronika Kostková gendrovo čistú kolekciu It. Martin Hrča vo svojej kolekcii uchopil prirodzený tieň v odevoch a aplikoval ho na siluety inšpirované kontrastnými obdobiami slovenskej histórie. Kolekcia Lucie Královej je inšpirovaná sochárskym dielom Olbrama Zoubka, ktoré je najmä o antike, vertikalite, rozrušenom povrchu a tvarových kontrastoch. Prehliadku, ktorú bude moderovať Bruno Ciberej, podporila Nadácia Tatra banky.

 

plagatVSVU

    4257

    Súvisiace články