O tom, že na povale domu môžete nájsť tie najväčšie poklady, hovorili už naše staré mamy. A takýto bol aj začiatok príbehu dnes úspešnej a vyhľadávanej módnej značky Pohan. Ivan Štosel našiel na povale svojho domčeka pred desiatimi rokmi kus starého plátna, z ktorého si dal ušiť košeľu.

 

pohan moda lan konope priroda slovensko tradicie vysivky trvala udrazatelnost 11

 

Vôbec netušil, čo týmto kusom odevu spôsobí. Mnohí známi, kamaráti i cudzí ľudia ho oslovovali s požiadavkou vytvorenia takéhoto módneho kúsku. Praktického, vymykajúceho sa uniformnosti, pohodlného a štýlového.

Tak Ivan Štosel spolu so svojou manželkou Jankou a švagrinou Miškou založili rodinný podnik. Rozhodli sa, že budú pracovať výlučne s prírodnými materiálmi a to od látok až po doplnky a zdobenie oblečenia.

 

pohan moda lan konope priroda slovensko tradicie vysivky trvala udrazatelnost 9

pohan moda lan konope priroda slovensko tradicie vysivky trvala udrazatelnost 10  pohan moda lan konope priroda slovensko tradicie vysivky trvala udrazatelnost 6 

 

Z pôvodného zamerania na šitie košieľ sa portfólio výrobkov prirodzene rozširovalo a dnes táto unikátna tradičná slovenská značka ponúka všetky druhy bežného oblečenia. Pánske košele, nohavice, mikiny, dámske blúzky, sukne, šaty, spodnú bielizeň i bielizeň na spanie, posteľnú bielizeň a doplnky ako šále, šatky i opasky. A čerstvou novinkou v ponuke módnej značky Pohan sú ľanové tričká z jemného úpletu.

 

pohan moda lan konope priroda slovensko tradicie vysivky trvala udrazatelnost 8

 

Zaujímavá je aj cieľová skupina značky, ktorú je dôležité si stanoviť pri každom podnikaní, aby sa dokázala výroba produktov správne zacieliť. Tu s úsmevom Miška Šranková hovorí: "Áno, cieľovú skupinu sme si chceli určiť. Avšak v našom prípade to nebolo možné. Naozaj si naše oblečenie kupujú ľudia, ktorí milujú prírodu, riešia ekológiu i trvalú udržateľnosť. Avšak rovnako sa o nás zaujímajú aj manažéri a dámy, ktoré túžia po originalite a štýle. Tak isto sa tešíme zo záujmu cestovateľov, ktorí potrebujú kvalitu a pohodlie, chalupárov, rodiny s deťmi, mladých ľudí, ale aj páry, ktoré si u nás vyberú oblečenie na špeciálnu príležitosť."

 

pohan moda lan konope priroda slovensko tradicie vysivky trvala udrazatelnost 2  pohan moda lan konope priroda slovensko tradicie vysivky trvala udrazatelnost 5 

 

Prepracované strihy, voľba tých najkvalitnejších prírodných materiálov a ručné spracovanie odevov značky Pohan sú skĺbením tradície, pohodlia, štýlu a úcty k prírode.
O vlastnostiach ľanových či konopných materiálov sme už hovorili, avšak Miška Šranková naše informácie dopĺňa: "Tieto materiály sú takmer bezúdržbové, ľan je prirodzene antibakteriálny, neelektrizuje, nepriťahuje prach a má vynikajúce termoregulačné vlastnosti. V teple chladí a v zime zohrieva. Je vhodný na nosenie priamo na holé telo, je priedušný. Tkanina dokáže absorbovať takmer trojnásobok svojej suchej váhy, preto dobre odvádza pot, čo prispieva k vysokému komfortu nosenia."

 

pohan moda lan konope priroda slovensko tradicie vysivky trvala udrazatelnost 1

 

Produkty značky Pohan sa vyznačujú ešte ďalším rozmerom. V protiklade s módnymi výstrelkami, ktoré zákazníci nosia jednu sezónu, sú práve ich produkty určené na dlhodobé nosenie. Prírodné materiály ako ľan či konope majú totiž tú vlastnosť, že sa častým a pravidelným nosením zjemňujú, mäknú a sú čoraz pohodlnejšie. Stávajú sa takpovediac druhou kožou.

 

 

Značka Pohan sa zaraďuje medzi etické značky aj vďaka tomu, že už pri výrobe sa prihliada na to, aby nevznikal takmer žiaden odpad, a zostatky materiálov sú ďalej využité. Jednotlivé odevy sa pri predaji na jarmokoch a iných akciách nebalia a pri distribúcii sa dbá na ekologické riešenie obalov.

 

Viac informácií: www.pohan.sk

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 22.jan 2021

UNIQLO predstavuje kolaboráciu s Inés de...

Určite sa zhodneme na tom, že Inés de la Fressange je žijúcou módnou legendou. Meno si najskôr vybudovala na prehliadkovom...


Trendy móda | 20.jan 2021

Podprsenka v hlavnej úlohe

Trend, ktorý dokonalo zahral do kariet karanténe a domácim outfitom, je pevnou súčasťou dnešných, moderných outfitov. Podprsenky sa totiž už nemusia...


Trendy móda | 19.jan 2021

Jednoduché triky, ktoré dodajú exkluzivi...

Na to, aby ste vyťažili zo svojho outfitu maximum nemusíte minúť tisíce eur. Nepotrebujete značky zvučných mien ani najnovšie trendy...


Fashion Week | 19.jan 2021

Optimizmus & optické ilúzie v pánskej ko...

Pánska kolekcia značky Fendi na sezónu AW21/22, ktorá bola predstavená v rámci Milano Fashion Week, predstavila moderný mix klasických strihov, odvážnych...


Naše tipy

Aké náušnice sa nosia v roku 2021?

Vyberáte si náušnice podľa aktuálnych trendov alebo naopak, spoliehate sa na overené, nadčasové kúsk...

Oživte zimné outfity trendy detailmi

Ani vás už nebavia stále tie isté farby, rovnaké zimné kúsky a stále ten istý styling outfitov?...

Svieže farebné kombinácie na rozjasnenie...

Zimné počasie nie je len o magickom snehu a modrej oblohe, ale častokrát práve o sive...