Prvý prehliadkový deň na MBPFW predstavil kolekcie renomovaných značiek a dizajnérov vrátane NEHERY či Michaela Kovacika, no pritom dali priestor na prezentáciu mladým talentom aj zahraničnému hosťovi.

 

mbpfwalt

 

 

IMRECZEOVA

Výrazné, plné farby, grafické elementy a jemný retro nádych, zdobili najnovšiu kolekciu značky IMRECZEOVA. Niektoré siluety pôsobili nadčasovo a pritom pripomínali 50.roky, iné zase využívali prácu s detailmi, ktoré zdôrazňovali ženské krivky. Kombinácie rôznych materiálov tiež vytvárali osobitosť kolekcie.

 

 

JAN ČERNY

Pánska móda môže byť takisto hravá a odvážna. Podľa Jana Černého vyzerá tento prístup takto. Svoju najnovšiu kolekciu postavil na rôznych podobách batikovaného vzoru, ktorý sa pohyboval na farebnej palete od oranžovej až po čiernu. Doplnený bol prvkami inšpirovanými divokým západom, preto nechýbali kovbojské klobúky, šály či strapce.

 

 

MELANIA FREIRE

Španielka nazvala svoju najnovšiu kolekciu The Postman, čiže poštár. Niektoré jej modely boli priamo inšpirované obálkami a listovou korešpondenciou. Využívala na to najmä bielu, ktorú doplnila aj pastelovými tónmi fialovej či modrej. Outfity dopĺňali výrazné grafické motívy v podobe pruhov, bodiek, ale aj kvetín.

 

 

MICHAEL KOVACIK

Michael Kovacik doplnil svoju typickú čierno-bielu estetiku ďalšími farbami. Objavila sa medzi nimi krémová, smaragdovozelená, sivá aj ťavia. Siluetám nechýbala charakteristická vzdušnosť a ženský sexepíl, avšak do toho sa primiešala dievčenskosť a dobrodružná odvaha v podobe zaujímavých aplikácií pierok alebo kaskádovaných látok.

 

 

MONIKA DRÁPALOVÁ

Svoju najnovšiu kolekciu odela Monika Drápalová do čisto bielej farby. Našlo sa v nej všetko od overalov, cez šaty až po kabáty, ktoré vynikali na jednej strane svojou športovou tvárou a na tej druhej zase modernou ženskosťou. Aj napriek tomu, že zvolila nevinne pôsobiacu farbu sa jej podarilo vytvoriť rebelsky pôsobiacu líniu.

 

 

NEHERA

Značka NEHERA je pre česko-slovenskú módu veľkou pýchou. Ich nenútené, ležérne a pritom nadčasové siluety si získali fanúšikov aj za hranicami, preto nie je dôvod túto filozofiu meniť. Neutrálnu farebnú paletu tentokrát doplnili jantárovo žltou, koženými elementami aj športovými prvkami.

 

 

TEREZA WU

Dizajnérka, ktorá sa venuje dizajnu spodnej bielizne tentokrát spojila dva kontrastné materiály- romantickú čipku a rebelské PVC. Lesklé a matné kúsky kombinovala medzi sebou, no nechávala ich naplno zažiariť aj samostatne. Celá jej kolekcia bola ladená v čiernej farbe a okrem spodnej bielizne predviedla aj dva modely šiat.

Foto: MBPFW

Najnovšie zo sekcie módaZuzana Stráská a jej svadba snov

Možno si poviete, že je to klišé, ale „svadba snov“ v prípade našej kolegyne Zuzky platí do bodky. Vizuálne aj atmosférou. Česká...


Trendy móda | 20.aug 2019

Ako sa fast fashion značky snažia byť ud...

O udržateľnosti a ekológii v súvislosti s módou sa dnes hovorí veľa. Tomuto trend preto museli skôr či neskôr podľahnúť aj fast fashion značky...


Trendy móda | 20.aug 2019

Power Couple: Oranžová & ružová

Oranžová zažila toto leto obrovský boom a ružová je stálicou v letnom šatníku. Avšak až teraz, na sklonku jesene, sa tieto dve...


Trendy móda | 20.aug 2019

Najpopulárnejšie značky sezóny

Ako dokáže niekto s istotou zhodnotiť, ktoré značky sú medzi zákazníkmi najobľúbenejšie? Sú za tým dáta. Nákupná platforma Lyst v...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...