V rámci druhého prehliadkového dňa sa nám predstavili českí aj slovenskí dizajnéri, ktorí predviedli maximálne odlišné vnímanie módy a módnej tvorby.

 

fashionlive2

 

 

Kateřina Geislerová

Dizajnérka, ktorá oslavuje 15.výročie založenia svojej značky, vložila do najnovšej kolekcie svoje najtypickejšie prvky- vlnené materiály, kombinácie pánskych a ženských elementov a jemné detaily ako hodváb a čipka. Na móle sa objavili zaujímavé kostýmy, farebne výrazné svetre či šaty, a kreatívne materiálové kombinácie.

 

 

Tereza Vu

Dizajnérka- detailistka, Tereza Vu, postavila svoju najnovšiu kolekciu na prepracovaných detailoch a luxusných materiáloch. Nesie názov Pleasure Garden a inšpirovaná je kráľovským dvorom Ľudovíta XIV. a zámkom Versailles. Práve preto si v jej modeloch našli miesto materiály ako brokát, hodváb, čipka a zlaté tóny. Toto všetko na krémovom a slonovinovom podklade evokuje nestarnúci luxus.

 

 

Boris Hanečka & Dana Voda

Tretia kolekcia, ktorá vznikla zo spolupráce Borisa Hanečku a umelkyne Dany Voda nesie názov INSOMNIA. Vychádza z konceptu duality svetla, tmy, bdenia, túžob, snov a blúznenia. Aj napriek tomu, že má kolekcia hlboký podtón, je nositeľná, aj keď jemne abstraktná. Inšpiráciu si našla medzi odevmi starovekých kňažiek a bohýň .

 

 

Boris Hanečka

Boris Hanečka opäť pripravil pre všetkých sledovateľov nezabudnuteľný zážitok, nielen po módnej stránke, ale aj tej zábavnej. Kolekcia nesie názov Au, čo je chemická značka pre zlato. Práve to dominovalo v kolekcii, ktorá sa hrala so siluetou, štruktúrou a odvahou. Priehľadné elementy sa zahrávali s predstavivosťou a zároveň prezentovali moderný typ ženskosti.

Foto: Tomáš Gál

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.jún 2019

Letné klasiky pre každý šatník

Poznáte to, každý rok, každú sezónu a niekedy aj každý týždeň sa dozvedáme o nových trendoch. Tak, ako rýchlo prídu...


Trendy móda | 14.jún 2019

Givenchy predstavuje teniskovú kolaborác...

Prvá prehliadka pánskej kolekcie Givenchy pod vedením Clare Waight Keller predstavila aj zaujímavú kolaboráciu. Módny dom sa spojil so značkou...


Trendy móda | 13.jún 2019

Ako sa nosí crop top vo svete?

Jeden kúsok a má toľko tvárí. Každý si ho dokáže prispôsobiť k svojmu štýlu a pritom dokáže zachovať jeho podstatu...


Trendy móda | 13.jún 2019

Letné outfity, ktoré nikdy nesklamú

Dilema, ktorá nás dokáže zastihnúť v akomkoľvek ročnom období, pri akejkoľvek príležitosti a aj pri úplne zaplnenom šatníku. Čo si...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...