Súčasťou MBPFW je každoročne aj súťaž pre mladých dizajnérov VAN GRAAF Junior Talent a výnimkou nebola ani jarná edícia. 18.marca sa uskutočnila prehliadka kolekcií 4 finalistov- samouk Martin Kohout, študentka Ateliéru scénografie Dominika Kozáková, študentka Univerzity Tomáše Bati Katarína Mydliarová a študent Designu odevov a obuvi na Strednej škole umenia a dizajnu Jan Smejkal. Víťazom sa nakoniec stal Martin Kohout, ktorého vybrala odborná porota.

 

 title3

 

 

Jan Kohout

Tóny modrej s prímesou bielej a jemných pastelov dominovali kolekcii La Rose Jana Kohouta. Modely boli vytvorené z maliarskeho plátna, ktoré bolo aplikované aj na obuv. Jan si touto kolekciou zabezpečil možnosť prezentovania svojej ďalšej kolekcie na MBPFW už na jeseň.

 

 

Dominika Kozáková

Sofistikované, no pritom odvážne kreácie, ktorým dominovala červená a ružová síce stavili na dievčenské farby, avšak siluety boli maximálne rebelské. Dominika to má v módnom priemysle našliapnuté na správnu cestu.

 

 

Katarína Mydliarová

Futuristický prístup v kolekcii Kataríny Mydliarovej pôsobil progresívne a vizionársky. Stavila na čierno-bielu dominantnu, ktorá efektne dopĺňala netradičné strihy a prepracované detaily.

 

 

Jan Smejkal

Mestská chic móda sa vv kolekcii Jana Smejkala spojila s oversized prvkami a mierne avantgardnými detailmi. Kontrastné kombinácie materiálov pôsobili elegantne, nadčasovo avšak na druhej strane aj odvážne.

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 18.okt 2018

Street style z Tokia

V Ázii momentálne prebieha niekoľko Fashion Weekov naraz. Od Šanghaja cez Soul až po Tokio. Každé z týchto miest je...


Trendy móda | 17.okt 2018

Ako nosiť svetrové šaty?

Svetrové šaty sú ideálnym jesenným aj zimným kúskom. Dá sa s nimi čarovať a vytvárať rôznorodé outfity. Ako ich teda nosiť? Platia...


Trendy móda | 17.okt 2018

Grace Coddington x Louis Vuitton: Kolekc...

Počas módnej prehliadky kolekcie Cruise 2019, značka Louis Vuitton predstavila kolaboráciu s ikonickou Grace Coddington. Táto línia bola plná kabeliek, oblečenia...


Trendy móda | 17.okt 2018

Ako nosiť koženú bundu?

Kožená bunda je neodmysliteľnou súčasťou jesennej módy. Táto sezóna však prináša množstvo možností ako ju nosiť. Klasická motorkárska Niet nad klasiku. Tradičná...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...