Súčasťou MBPFW je každoročne aj súťaž pre mladých dizajnérov VAN GRAAF Junior Talent a výnimkou nebola ani jarná edícia. 18.marca sa uskutočnila prehliadka kolekcií 4 finalistov- samouk Martin Kohout, študentka Ateliéru scénografie Dominika Kozáková, študentka Univerzity Tomáše Bati Katarína Mydliarová a študent Designu odevov a obuvi na Strednej škole umenia a dizajnu Jan Smejkal. Víťazom sa nakoniec stal Martin Kohout, ktorého vybrala odborná porota.

 

 title3

 

 

Jan Kohout

Tóny modrej s prímesou bielej a jemných pastelov dominovali kolekcii La Rose Jana Kohouta. Modely boli vytvorené z maliarskeho plátna, ktoré bolo aplikované aj na obuv. Jan si touto kolekciou zabezpečil možnosť prezentovania svojej ďalšej kolekcie na MBPFW už na jeseň.

 

 

Dominika Kozáková

Sofistikované, no pritom odvážne kreácie, ktorým dominovala červená a ružová síce stavili na dievčenské farby, avšak siluety boli maximálne rebelské. Dominika to má v módnom priemysle našliapnuté na správnu cestu.

 

 

Katarína Mydliarová

Futuristický prístup v kolekcii Kataríny Mydliarovej pôsobil progresívne a vizionársky. Stavila na čierno-bielu dominantnu, ktorá efektne dopĺňala netradičné strihy a prepracované detaily.

 

 

Jan Smejkal

Mestská chic móda sa vv kolekcii Jana Smejkala spojila s oversized prvkami a mierne avantgardnými detailmi. Kontrastné kombinácie materiálov pôsobili elegantne, nadčasovo avšak na druhej strane aj odvážne.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 16.júl 2018

Ako nosiť prúžky?

Prúžky a leto k sebe idú dohromady. Skúste však klasický námornícky look vymeniť za niečo kreatévnejšie, odvážnejšie a modernejšie. Našli...


Trendy móda | 15.júl 2018

Plavkové trendy podľa česko-slovenských ...

Od minimalistických bikín až po sexi jednodielne plavky. Tieto trendy vládnu v šatníkoch známych Češiek a Sloveniek.    Adriana Čerňanová Krásna Adriana vie...


Trendy móda | 14.júl 2018

5 letných džínsových trendov

Nedokážete sa vzdať svojich obľúbenchych džínsov ani v lete? Nemusíte! Predstavujeme vám 5 najväčších letných trendov, ktoré zasiahli denimovú módu.     


Trendy móda | 13.júl 2018

Lesk a ligot leta so značkou TOUS

Ligotavé, trblietavé kúsky priťahovali ľudské oko od nepamäti. Veď, čo iné nesie v sebe toľko tajomna a luxus ako práve...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...