Po druhom dni na MBPFW nemôže nikto tvrdiť, že by bola česko-slovenská módna scéna chudobná. Nájde sa v nej totiž minimalistická elegancia, ale aj umelecky-streetstylová uvoľnenosť. 

 

 title2

 

 

Jakub Polanka

Jedna z njvýraznejších osobností česko-slovenskej scény, dizajnér Jakub Polanka potvrdzuje svoju "svetovosť." Jeho vizionárstvo, ktoré jednoducho prepája komplikované siluety s uvoľneným prístupom si musí získať každého milovníka módy.

 

 

NEHERA

Naša, no pritom svetová NEHERA má svojský pohľad na módu, vďaka čomu vznikajú nezameniteľné kolekcie, ktoré si vieme predstaviť v uliciach Paríža, ale aj v betónovej džungli akou je Tokio.

 

 

Petra Ptáčková

Kolekcia Petry Ptáčkovej mala všetko, čo dnes potrebujeme- oversized siluety, unisex tón a maximálne umelecký prístup. Základnými farbami boli biela a čierna, ktoré hravo doplnila rôznorodými, veselými tónmi.

 

 

Michael Kováčik

Dizajnér známy svojim minimalistickým prístupom k luxusnej elegancii opäť prekonal sám seba. Typicky asymetrické línie doplnil kontrastným prešívaním, jemnými potlačami, či volánmi, ktoré dodali celej kolekcii vzdušnosť a hravosť.

 

 

Lukáš Lindner

Lukáš Lindner to stavil na maetriály, torých výber bol dotiahnutý do dokonalosti. V kombinácii s jemne retro ladenými siluetami, ale aj odvážnymi elementami tak vytvoril unikátnu kolekciu.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.sep 2019

História podpätkov

Dnes sú podpätky súčasťou šatníka takmer každej ženy. Niektoré si ich obúvajú len na vybrané príležitosti, iné si bez nich...


Trendy móda | 18.sep 2019

Ako nosiť letné šaty počas jesene?

S odchodom leta sa niekedy ťažko vyrovnáva aj keď je jeseň jedno z najkrajších, najfarebnejších období. Najlepšie to zvládame však vtedy, keď...


Trendy móda | 18.sep 2019

Jesenný must have a ako ho nosiť: Crop s...

Určite ste si už všimli, že túto sezónu si mnohé módne ikony, modelky a influencerky zamilovali skrátené verzie svetrov či mikín...


Trendy móda | 17.sep 2019

Denim Season: Ako nosiť double denim?

S príchodom jesene prichádza aj sezóna denimu. Materiál, ktorému sme sa počas takmer celého leta vyhýbali sa vracia a to musíme využiť...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...