Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 13. marec 2014

MIKLOSKO – The Little Black Collection

Jarnú kolekciu inšpirovanú "malými čiernymi" predstavil módny návrhár Fero Mikloško 10. marca 2014 už po tretí krát v Slovenskej Národnej Galérii, tento krát v priestoroch znovu otvorenej kaviarne Berlinka."Svoj obdiv k parížskym módnym domom som nikdy netajil.

MIKLOSKO – The Little Black Collection

13.3.2014

Jarnú kolekciu inšpirovanú "malými čiernymi" predstavil módny návrhár Fero Mikloško 10. marca 2014 už po tretí krát v Slovenskej Národnej Galérii, tento krát v priestoroch znovu otvorenej kaviarne Berlinka.

mfd defile 2
"Svoj obdiv k parížskym módnym domom som nikdy netajil. Nakoniec, Paríž je predsa kolískou haute couture a módy v súčasnom ponímaní. To, čo ma však uchvátilo a pohltilo v poslednom období omnoho viac nie je pompéznosť vzorov či výraznosť farieb, ale striedmosť a zároveň neprehliadnuteľný pôvab čiernej farby. Atmosféra malých módnych salónov oddaných "la petite robe noire" vie byť očarujúca a veľmi inšpiratívna. Môj rukopis samozrejme nesmie chýbať," hovorí návrhár Fero Mikloško.

Jarnej kolekcii Ateliéru MIKLOSKO skutočne dominuje iba čierna farba. Jej celistvosť tkvie práve v symbole nadčasovej elegancie, vo farbe s nekonečnými variáciami, ktorá vďaka niekoľkým materiálom mení podobu jednotlivých, prepracovaných kúskov od strohejších, denných šiat po rafinovane zvodné koktejlky, či žiarivo noblesné večerné šaty. Základ každého dámskeho šatníka, univerzálny kúsok kamkoľvek, nevyhnutnosť sofistikovanej ženy, šaty, ktoré nikdy nesklamú – to všetko sa spája s "malými čiernymi" už takmer celé storočie. Kolekcia vychádza práve z všestrannosti čiernej, ktorú návrhár predstavuje v sebe vlastnom stvárnení predstáv o ženskej kráse prevažne 50-tych rokov minulého storočia.


Pri výbere materiálov sa stretávame s obľúbenými stálicami tvorby Fera Mikloška: lurexový brokát, vlna vyšívaná flitrami, hodvábna vlna, syntetická flitrová čipka, dišes, buklé vyšívané flitrami, zmesové materiály, kryštálové a plastové aplikácie (štrasové kamene rôznych veľkostí, kvety vytvorené zo štrasových kameňov), jemný bavlnený úplet, prírodné kožušiny (mývalovec, perzián, králik).

Doplnky
Väčšie denné kabelky či večerné "listovky" sú vytvorené s rovnakou precíznosťou a dômyselne kopírujú jednotlivé odevy: buklé vyšívané flitrami, prírodný perzián, flitrové aplikácia kombinované s čiernou teľacou lakovou, alebo polo lesklou hovädzou kožou a kovaním v zlatej, alebo striebornej farbe.
ts_mfd-little black collection-jar 2014-2
Bižutéria Miklosko Jewels by Spleen svojou tvarovou jednoduchosťou florálnych ornamentov a klasickým bielym štrasom* vyzdvihujú nadčasové spojenie čiernej a bielej. Podklad v zlatom alebo striebornom kove dodáva ich nositeľkám jednoznačne ženskejší pôvab. Tváre zahalené ľahkou čiernou sieťkou zvýrazňujú tajomnosť a umocňujú osudovú hĺbku čiernej farby aj celej kolekcie.
* Swarovski crystallized

foto: Peter Frolo / www.peterfrolo.com
 

    4960

    Súvisiace články