Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 16. september 2012

Čo nás čaká na Designbloku?

Designblok Premier Fashion Week pokračuje v tradícii úspešnej prezentácie slovenskej a zahraničnej autorskej módy v rámci dní dizajnu v Prahe. Vďaka rastúcemu záujmu o módu vnímanú v kontexte súčasného dizajnu sa v tomto roku do názvu Designbloku prvýkrát pridal podtitul "design & fashion week". Po úspešnom minuloročnom Designblok Dreft Fashion Weeku tak prichádza Designblok sa samostatnou platformou, ktorá predstaví autorskú českú módu, šperky, vybrané zahraničné značky a osobnosti v unikátnom kontexte.Prezentácia slovenskej tvorbySúčasťou stratégie Designbloku je tiež objavovanie nových mien, ktorých je v tomto ročníku takmer dvadsať.

Čo nás čaká na Designbloku?

16.9.2012

Designblok Premier Fashion Week pokračuje v tradícii úspešnej prezentácie slovenskej a zahraničnej autorskej módy v rámci dní dizajnu v Prahe. Vďaka rastúcemu záujmu o módu vnímanú v kontexte súčasného dizajnu sa v tomto roku do názvu Designbloku prvýkrát pridal podtitul "design & fashion week". Po úspešnom minuloročnom Designblok Dreft Fashion Weeku tak prichádza Designblok sa samostatnou platformou, ktorá predstaví autorskú českú módu, šperky, vybrané zahraničné značky a osobnosti v unikátnom kontexte.
Designblok_vizual_600x849Prezentácia slovenskej tvorby
Súčasťou stratégie Designbloku je tiež objavovanie nových mien, ktorých je v tomto ročníku takmer dvadsať. Celkovo sa Designbloku zúčastní 43 módnych značiek. Patrónky Premier Fashion Weeku sa v tomto roku stanú topmodelka Daniela Peštová a herečka Aňa Geislerová, ktoré sú módnymi ikonami, a to nielen v Českej republike. Designblok Premier Fashion Week predstaví kolekcie etablovaných slovenských návrhárov spolu s kurátorským výberom nových nádejí slovenskej módy a šperku. Všetko to môžete sledovať v unikátnom medzinárodnom dialógu s českou aj širokou zahraničnou tvorbou. Špeciálne značka módnych návrhárok Sašy Pavalovej a Ivany Šafránkovej Timoure et Group oslavuje v rámci Designbloku 20 rokov od svojho vzniku a pripravuje veľkú narodeninovú prehliadku.

Novinky a prekvapenia
Prvý couture kolekciu, ktorá vznikla na základe pohľadu do vlastného archívu a hľadaním efemérnych módnych kusov, predstaví Klára Nademlýnská. Konceptuálny módnu prehliadku svojej aktuálnej kolekcie na jeseň a zimu 2012/13 pripravuje Denisa Nová. Novú autorskú kolekciu predstaví značka No. Hany Zárubovej (Módna návrhárka roku 2010). Premiérovú kolekciu na móle predvedie značka Chatty. Formou módnej prehliadky sa na Premier Fashion Weeku predstaví aj Liběna Rochová, a to v rámci slávnostného otvorenia. Formou výstavy sa v Openstudiu Šporkovský palác predstaví aj Módna dizajnérka roka 2008 Monika Drápalová. Svoju prvú pánsku kolekciu pošle na mólo módny dizajnér roka 2006 Pavel Ivančic (MUSET). Uskutoční sa v rámci špeciálneho bloku Men by Zoot, kde sa predstaví aj Mirka Horká a Sistersconspiracy. Kolekcie českých návrhárov a nové čižmy, napríklad od návrhárok značky Leeda, predstaví Novesta. V Superstudiu Clam - Gallasův palác sa predstaví nová kolekcia módnej návrhárky roku 2007 Denisy Novej a Liběny Rochovej pre Simple Concept Store. Exkluzívnu kolekciu dizajnových náramkových hodiniek Prim uvedie spoločnosť Elton hodinárska. Svoju aktuálnu kolekciu na hlavnom móle ukáže ikona českej elegantnej módy Tatiana Kováříková. Šperky budú v Openstudiu Designbloku zastúpené dizajnérmi Janja Prokić, Vierou Novákovou, značkou Antipearle, novým objavom Belka, alebo Blueberries Markéty Richterovej a Zbyňka Krulicha. Nechýba ani etablovaná česká značka Beldafactory.
Zuzana Kubíčková, držiteľka ocenenia Módny dizajnér roka Cen Czech Grand Design 2011, predstaví na móle svoju špeciálnu kolekciu. Autorskú prehliadku pripravuje Zdenka Imreczeová, minuloročná víťazka Cien šéfredaktorov, Designblok 2011.

Zahraniční hostia
Designblok aj tentoraz navštívi niekoľko významných zahraničných módnych návrhárov. Svoje exkluzívne prezentácie a workshopy pripravia mnohé slávne módne domy. Svojou hlavnou pánskou a dámskou kolekciou začne celý Premier Fashion Week v kostole Svätého Šimona a Judy minimalistická značka Hugo Boss. Salvatore Ferragamo predstaví exkluzívne vo svojom novom butiku v Parížskej ulici aktuálnu kolekciu od dizajnéra Massimiliana Giornettiho. Louis Vuitton v Prahe spustí unikátny koncept Art Talk. Bude sa týkať novej kolekcie vytvorenej v spolupráci s japonskou umelkyňou Yayo Kusamou. Módnu prehliadku budú mať aj jednovaječné dvojčatá – sestry Riet a Trus Spijkers. Ich rešpektovaná holandská značka Spijkers en Spijkers zaznamenala vlani počas londýnskeho týždňa módy veľký medzinárodný úspech. So svojou prepracovanou kolekciou zožali pozitívne kritiky a objavili sa tento rok na stránkach prestížnych časopisov, ale aj v celom rade trendy concept store predajní. Swarovski sa spojil s českým dizajnérom Jakubom Polankom (Módnym návrhárom roku 2009) a pripravili spolu limitovanú kolekciu večerných šiat inšpirovanú radom šperkov Kingdom of Jewels. Zároveň butik v Celetnej ulici ponúkne Styling suite pre VIP hostí Designbloku, kde ich upravia kaderníci a make-up artisti zo salónu Stolen. Islandská hviezda parížskeho fashion weeku Sruli Recht sa predstaví nielen svojou aktuálnou módnou kolekciou, ale aj na fashion talku. Celý módny svet obdivuje jeho provokatívny prístup k témam a miluje jeho konceptuálne modely, ktoré čerpajú inšpiráciu v drsnej islandskej prírode.

Ďalšie prehliadky, prezentácie a koktaily nájdete tu: Program_DPFW_2012.pdf.

Zdroj: DPFW

 

    5145

    Súvisiace články