Parížsky Fashion Week predstavil kolekcie velikánov módneho sveta. Nech už snívate o minimalistickej moderne, avantgardnom krajčírskom remesle alebo po športových kúskoch stvorených do mestského života, zaručene si prídete na svoje.

 

pfw4

 

 

Isabel Marant

Keď sa povie Isabel Marant, každému hneď napadne Parisian Chic. Nikto totiž nedokáže priviesť do dokonalosti víziu parížskeho šarmu ako práve Isabel. Svoju najnovšiu kolekciu postavila na klasických kúskoch ako čižmách nad kolená, kabátoch v neutrálnych farbách a kostýmových nohaviciach.

 

 

Balmain

Olivier Rousteing začína do svojej tvorby implementovať dávku sofistikovanosti, ktorá pomaly, ale isto vytláča zbytočnú opulenciu. Samozrejme punc exkluzivity nechýbal ani teraz a stále je v kolekciách zreteľná jeho estetika založená na lesku, no zároveň je badateľný dôraz na produkt samotný, nielen na efekt, ktorý chce dosiahnuť.

 

 

Balenciaga

Demna Gvasalia, ktorý mi pod palcom Balenciagu, sa sústredil na základné hodnoty značky Balenciaga a pretvoril ich na moderný obraz. Vo svojej najnovšej kolekcii ponúka pohľad na mesto svetiel, ale z hľadiska outsidera. Krajčírske umenie spojil so street stylom a poprášil ho dávkou rafinovanosti.

 

 

Givenchy

Ako by vyzerala aristokratická smotánka prepojená s urban luxe kultúrou? Presne tak, ako kolekcia, ktorá vznikla v módnom dome Givenchy. Je plná neutrálnych farieb, avšak odvážnych siluét, ktoré vynikajú svojou nenáročnosťou a pritom unikátnosťou. Do toho pridala prírodnú inšpiráciu, ktorá sa odrazila na výrazných tónoch zelenej, modrej či červenej.

 

 

Loewe

Ako spraviť zo značky kožených produktov módneho velikána po každej stránke? Stačí sa spýtať Jonathana Andersona, ktorý má okrem svojej značky pod palcom aj Loewe. Celú kolekciu na nasledujúcu sezónu postavil na klasických kúskoch a ich nevšednej všednosti. Jednoduchosť, prepracovanosť detailov a krása materiálov zažiarili v tom najlepšom svetle.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaMládí a talent vpřed

Každý rok sebou nese novou vlnu módních tvůrců, kteří umí zaujmout a překvapit. Všichni tihle mladí designéři jsou si ale...


Trendy móda | 16.júl 2019

Elsa Hosk navrhla kolekciu udržateľných ...

Švédska modelka Elsa Hosk si síce vybudovala meno vďaka spolupráci so značkou Victoria’s Secret, avšak svojich 5 miliónov fanúšikov na...


Trendy móda | 15.júl 2019

Ako nosiť rybársky klobúk?

Pojem rybársky klobúk dnes nepredstavuje kúsok, ktorý sa nosí iba na rybačku, ale aj mimoriadne obľúbený kúsok, ktorý definuje aktuálne...


Trendy móda | 13.júl 2019

Letný must-have: Náramok na členok

V lete si všetci dáme záležať na vzhľade našich chodidiel, rozmaznávame ich kúpeľmi či dokonalou pedikúrou, ktorá vynikne v obľúbených sandáloch...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...