Na haute couture je najlepšie to, že sa na konkrétne modely môžete pozerať donekonečna a nikdy vás neprestanú baviť. Medzi tie sa zaradili aj kolekcie odprezentované na poslednom Fashion Week-u, vrátane Givenchy, Christian Dior či Schiaparelli.

 

cw2

 

 

Christian Dior

Maria Grazia Chiuri dokáže neustále posúvať vnímanie tradičného módneho domu Christian Dior na úplne novú úroveň. Tentokrát sa inšpirovala umením pantomímy, ktoré doplnila punkovým nádychom. Extravaganciu cirkusu prepojila so strašidelnou temnotou, ktorá však v sebe mala sofistikovanú gracióznosť.

 

 

Givenchy

Módny dom Givenchy sa jemne namočil do temnej elegancie, ktorá bola typická ešte počas tvorby ikonického Huberta de Givenchy. K tomu sa primotal futurizmus s nádychom fetišu, ktorý však ešte nezažil takúto sofistikovanú podobu ako práve v tejto kolekcii. Hra s ostrosťou, čistotou, objemom a farbou dopadla nad očakávania.

 

 

Schiaparelli

Rôznorodosť štýlov, materiálov, farieb, aj inšpirácií. Ikonický módny dom Schiaparelli predstavil, ako sa dá širokospektrálny záber pretaviť do jedinej, no pritom dokonale zladenej kolekcie. Miešali sa tu vplyvy 80.rokov aj náboženské motívy, sochárske prvky aj romantické detaily.

 

 

Jean Paul Gaultier

Námornícke motívy, čínske prvky a sochársky prístup si našli svoju cestu do najnovšej kolekcie Jean Paul Gaultier. Každý z modelov vynikal dokonalým krajčírskym umením, no rôznorodým prístupom. Zatiaľ čo niektoré modely očarili svojou komplikovanou podstatou, iné nechali vynikať jednoduchosť.

 

 

Valentino

Coutouriér Pierpaolo Piccioli sa pri tvorbe tejto kolekcie inšpiroval romantizmom aj renesanciou. Založil ju na princípoch klasickej haute couture, no pritom zmenil jeho podstatu. “Haute couture nikdy nebolo vyrábané pre čierne ženy, toto som chcel zmeniť. Viac ako polovica modeliek v show boli černošky, čo úplne zmenilo perspektívu haute couture,” povedal na margo kolekcie. Prehliadku navyše zatvorila Naomi Campbell.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 25.máj 2019

Amazon spúšťa nový formát nakupovania mó...

Spoločnosť Amazon si spájame najmä s elektronikou či doplnkami do domácnosti, no len málokomu by napadlo navštíviť túto stránku pri...


Celebrity | 24.máj 2019

Prvá kolekcia Fenty je tu!

Len pred niekoľkými dňami oznámila skupina LVMH vznik novej značky, ktorú po kreatívnej stránke povedie Rihanna a dnes už máme...


Trendy móda | 24.máj 2019

Najštýlovejšie detské značky

Módny priemysel sa vyvíja po mnohých stránkach. Nie je to len prichádzajúcich a odchádzajúcich trendoch, ale aj o spôsobe, akým ku móde...


Celebrity | 24.máj 2019

Červený koberec na amfAR Gala

Súčasťou Filmového festivalu v Cannes je každý rok aj amfAR Gala. Galavečer sa uskutočňuje na podporu liečby a prevencie AIDS a HIV, zakaždým...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najtrendovejšie materiály sezóny

Trendy sa netýkajú iba strihov, farieb či vzorov. Zasahujú aj do samotných materiálov, ktoré sa pri ...

Módna uniforma podľa Kate Moss

Ikonická Kate má síce vrchol modelingovej kariéry za sebou, avšak stále ju svet považuje za módnu ik...

Aimee Song uvádza vlastnú značku!

Pokiaľ vám meno Aimee Song nič nehovorí, určite poznáte jej „značku“ Song of Style. Aimee je zaklada...