Na haute couture je najlepšie to, že sa na konkrétne modely môžete pozerať donekonečna a nikdy vás neprestanú baviť. Medzi tie sa zaradili aj kolekcie odprezentované na poslednom Fashion Week-u, vrátane Givenchy, Christian Dior či Schiaparelli.

 

cw2

 

 

Christian Dior

Maria Grazia Chiuri dokáže neustále posúvať vnímanie tradičného módneho domu Christian Dior na úplne novú úroveň. Tentokrát sa inšpirovala umením pantomímy, ktoré doplnila punkovým nádychom. Extravaganciu cirkusu prepojila so strašidelnou temnotou, ktorá však v sebe mala sofistikovanú gracióznosť.

 

 

Givenchy

Módny dom Givenchy sa jemne namočil do temnej elegancie, ktorá bola typická ešte počas tvorby ikonického Huberta de Givenchy. K tomu sa primotal futurizmus s nádychom fetišu, ktorý však ešte nezažil takúto sofistikovanú podobu ako práve v tejto kolekcii. Hra s ostrosťou, čistotou, objemom a farbou dopadla nad očakávania.

 

 

Schiaparelli

Rôznorodosť štýlov, materiálov, farieb, aj inšpirácií. Ikonický módny dom Schiaparelli predstavil, ako sa dá širokospektrálny záber pretaviť do jedinej, no pritom dokonale zladenej kolekcie. Miešali sa tu vplyvy 80.rokov aj náboženské motívy, sochárske prvky aj romantické detaily.

 

 

Jean Paul Gaultier

Námornícke motívy, čínske prvky a sochársky prístup si našli svoju cestu do najnovšej kolekcie Jean Paul Gaultier. Každý z modelov vynikal dokonalým krajčírskym umením, no rôznorodým prístupom. Zatiaľ čo niektoré modely očarili svojou komplikovanou podstatou, iné nechali vynikať jednoduchosť.

 

 

Valentino

Coutouriér Pierpaolo Piccioli sa pri tvorbe tejto kolekcie inšpiroval romantizmom aj renesanciou. Založil ju na princípoch klasickej haute couture, no pritom zmenil jeho podstatu. “Haute couture nikdy nebolo vyrábané pre čierne ženy, toto som chcel zmeniť. Viac ako polovica modeliek v show boli černošky, čo úplne zmenilo perspektívu haute couture,” povedal na margo kolekcie. Prehliadku navyše zatvorila Naomi Campbell.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 10.dec 2019

Elegancia na večierok, horskú párty aj o...

Druhý decembrový týždeň tradične odštartúva sezónu večierkov. Od firemných párty, kde oslavujeme úspešný pracovný rok až po novoročné oslavy v kruhu...


Trendy móda | 10.dec 2019

Značka Baby Phat je späť!

Pamätáte si obľúbenú značku Baby Phat z konca 90.rokov a začiatku nového milénia? Stojí za ňou bývalá modelka Kimora Lee Simmons a teraz...


Módne ikony | 05.dec 2019

Danielle Bernstein navrhla kolekciu hodi...

Newyorčanka Danielle Bernstein stojí za úspešným módnym blogom WeWoreWhat a rovnomennou značkou. Teraz však svojim osobným štýlom expanduje do nových...


Módne ikony | 05.dec 2019

Blanca Miró otvorila vlastný e-shop s un...

Blanca Miró je jednou z najzaujímavejších osobností na instagramovej scéne. Jej štýle je unikátny a veľmi osobitý, no napriek tomu si dokázala...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Výstava Van Cleef & Arpels: Time, Nature...

Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúc...

Život mačky Karla Lagerfelda v knihe

Karlova mačka Choupette je v módnom svete pojem. Všetci Karlovi blízki, ale aj módna verejnosť ...

Opulentná výstava Dolce & Gabbana Alta M...

Dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana vždy mali svojský pohľad na módu. Ich haute co...