Aj napriek tomu, že haute couture je nenositeľná, pre väčšinu populácia aj nedosiahnuteľná záležitosť, my ju považujeme za umenie, na ktoré sa veľmi radi pozeráme. Obdivujeme kreativitu módnych domov a sledujeme, ako ďaleko sa dajú hranice módy posúvať. Tento rok nás počas Haute Couture Week-u zaujali tieto kolekcie.

 

cw1

 

 

Chanel

Najnovšia couture kolekcia Chanel je krehká, zdobená tými najjemnejšími a najdokonalejšími detailmi. Využíva klasické chanelovské prvky, ktorým dodáva umelecký podtón. Sústredená je okolo púdrových tónov, ktoré zjemňujú inak ostré línie kolekcie.

 

 

 

Iris Van Herpen

Dizajnérka Iris Van Herpen je vizionárka. To, čo dokáže do módy pretaviť ona, nedokáže zrejme nikto. Tentokrát sa opäť zahráva s ilúziami, ktoré evokujú podmorský svet. Farebná paleta sa pohybuje od hlbokej modrej až po čistú bielu a siluety sú ako vždy, avantgardné, no pritom jemné.

 

 

 

 

Ralph & Russo

Hravosť a nežnosť typická pre Ralph & Russo sa tentokrát v couture kolekcii spojila s texaským šarmom a opulentnou drámou. Outfity boli často doplnené dlhou vlečkou, klobúkmi či rukavicami. Do toho sa primiešali volány a kaskádové detaily.

 

 

 

Giambattista Valli

Tyl akoby ušitý z dymu, aj tak by sa dalo popísať to, čo sa objavilo na prehliadke Giambattistu Valli. Aj pokiaľ ste boli zvyknutí na jeho veľkolepé kreácie založené na hre objemu a jemnosti, tentokrát si dizajnér pripravil skutočne výnimočnú kolekciu.

 

 

 

Alexandre Vauthier

Dizajnér našiel inšpiráciu pre svoju couture kolekciu v tradičných odevoch toreádorov. Na mole sme tak mohli zahliadnuť saká inšpirované týmto typickým oblekom, doplnené boli efektne uviazanou šatkou na krku. Nechýbali samozrejme ani charakteristické trblietky či široké ramená pod retro vplyvom.

Foto: Indigital, Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 23.aug 2019

Viac ako 150 značiek podpísalo „módny pa...

Nastávajú lepšie časy pre módny priemysel. Dôkazom toho je aj Fashion Pact, ktorý podpísalo 32 firiem reprezentujúcich viac ako 150...


Módne ikony | 23.aug 2019

Módne ikony zo seriálov

Nič nie je lepšie, keď sa pútavý dej spojí s dokonalými kostýmami. Niektoré seriály dokázali tieto dve stránky prepojiť a v podstate sa...


Módne prehliadky | 22.aug 2019

MBPFW odštartuje už 30.augusta

Koniec leta často býva nostlagický, avšak našťastie so sebou nesie aj niekoľko pozitív. Jedným z nich je štart týždňov módy. Ako...


Celebrity | 22.aug 2019

MUST-HAVES mesiaca Barbory Bruškovej

Éterickú modelku Barboru Bruškovú určite poznáte, zdobí aj titulku letného vydania magzínu TOP FASHION. Práve jej sme sa opýtali tento...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...