Aj napriek tomu, že haute couture je nenositeľná, pre väčšinu populácia aj nedosiahnuteľná záležitosť, my ju považujeme za umenie, na ktoré sa veľmi radi pozeráme. Obdivujeme kreativitu módnych domov a sledujeme, ako ďaleko sa dajú hranice módy posúvať. Tento rok nás počas Haute Couture Week-u zaujali tieto kolekcie.

 

cw1

 

 

Chanel

Najnovšia couture kolekcia Chanel je krehká, zdobená tými najjemnejšími a najdokonalejšími detailmi. Využíva klasické chanelovské prvky, ktorým dodáva umelecký podtón. Sústredená je okolo púdrových tónov, ktoré zjemňujú inak ostré línie kolekcie.

 

 

 

Iris Van Herpen

Dizajnérka Iris Van Herpen je vizionárka. To, čo dokáže do módy pretaviť ona, nedokáže zrejme nikto. Tentokrát sa opäť zahráva s ilúziami, ktoré evokujú podmorský svet. Farebná paleta sa pohybuje od hlbokej modrej až po čistú bielu a siluety sú ako vždy, avantgardné, no pritom jemné.

 

 

 

 

Ralph & Russo

Hravosť a nežnosť typická pre Ralph & Russo sa tentokrát v couture kolekcii spojila s texaským šarmom a opulentnou drámou. Outfity boli často doplnené dlhou vlečkou, klobúkmi či rukavicami. Do toho sa primiešali volány a kaskádové detaily.

 

 

 

Giambattista Valli

Tyl akoby ušitý z dymu, aj tak by sa dalo popísať to, čo sa objavilo na prehliadke Giambattistu Valli. Aj pokiaľ ste boli zvyknutí na jeho veľkolepé kreácie založené na hre objemu a jemnosti, tentokrát si dizajnér pripravil skutočne výnimočnú kolekciu.

 

 

 

Alexandre Vauthier

Dizajnér našiel inšpiráciu pre svoju couture kolekciu v tradičných odevoch toreádorov. Na mole sme tak mohli zahliadnuť saká inšpirované týmto typickým oblekom, doplnené boli efektne uviazanou šatkou na krku. Nechýbali samozrejme ani charakteristické trblietky či široké ramená pod retro vplyvom.

Foto: Indigital, Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 25.máj 2019

Amazon spúšťa nový formát nakupovania mó...

Spoločnosť Amazon si spájame najmä s elektronikou či doplnkami do domácnosti, no len málokomu by napadlo navštíviť túto stránku pri...


Celebrity | 24.máj 2019

Prvá kolekcia Fenty je tu!

Len pred niekoľkými dňami oznámila skupina LVMH vznik novej značky, ktorú po kreatívnej stránke povedie Rihanna a dnes už máme...


Trendy móda | 24.máj 2019

Najštýlovejšie detské značky

Módny priemysel sa vyvíja po mnohých stránkach. Nie je to len prichádzajúcich a odchádzajúcich trendoch, ale aj o spôsobe, akým ku móde...


Celebrity | 24.máj 2019

Červený koberec na amfAR Gala

Súčasťou Filmového festivalu v Cannes je každý rok aj amfAR Gala. Galavečer sa uskutočňuje na podporu liečby a prevencie AIDS a HIV, zakaždým...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najtrendovejšie materiály sezóny

Trendy sa netýkajú iba strihov, farieb či vzorov. Zasahujú aj do samotných materiálov, ktoré sa pri ...

Módna uniforma podľa Kate Moss

Ikonická Kate má síce vrchol modelingovej kariéry za sebou, avšak stále ju svet považuje za módnu ik...

Aimee Song uvádza vlastnú značku!

Pokiaľ vám meno Aimee Song nič nehovorí, určite poznáte jej „značku“ Song of Style. Aimee je zaklada...