Aj napriek tomu, že haute couture je nenositeľná, pre väčšinu populácia aj nedosiahnuteľná záležitosť, my ju považujeme za umenie, na ktoré sa veľmi radi pozeráme. Obdivujeme kreativitu módnych domov a sledujeme, ako ďaleko sa dajú hranice módy posúvať. Tento rok nás počas Haute Couture Week-u zaujali tieto kolekcie.

 

cw1

 

 

Chanel

Najnovšia couture kolekcia Chanel je krehká, zdobená tými najjemnejšími a najdokonalejšími detailmi. Využíva klasické chanelovské prvky, ktorým dodáva umelecký podtón. Sústredená je okolo púdrových tónov, ktoré zjemňujú inak ostré línie kolekcie.

 

 

 

Iris Van Herpen

Dizajnérka Iris Van Herpen je vizionárka. To, čo dokáže do módy pretaviť ona, nedokáže zrejme nikto. Tentokrát sa opäť zahráva s ilúziami, ktoré evokujú podmorský svet. Farebná paleta sa pohybuje od hlbokej modrej až po čistú bielu a siluety sú ako vždy, avantgardné, no pritom jemné.

 

 

 

 

Ralph & Russo

Hravosť a nežnosť typická pre Ralph & Russo sa tentokrát v couture kolekcii spojila s texaským šarmom a opulentnou drámou. Outfity boli často doplnené dlhou vlečkou, klobúkmi či rukavicami. Do toho sa primiešali volány a kaskádové detaily.

 

 

 

Giambattista Valli

Tyl akoby ušitý z dymu, aj tak by sa dalo popísať to, čo sa objavilo na prehliadke Giambattistu Valli. Aj pokiaľ ste boli zvyknutí na jeho veľkolepé kreácie založené na hre objemu a jemnosti, tentokrát si dizajnér pripravil skutočne výnimočnú kolekciu.

 

 

 

Alexandre Vauthier

Dizajnér našiel inšpiráciu pre svoju couture kolekciu v tradičných odevoch toreádorov. Na mole sme tak mohli zahliadnuť saká inšpirované týmto typickým oblekom, doplnené boli efektne uviazanou šatkou na krku. Nechýbali samozrejme ani charakteristické trblietky či široké ramená pod retro vplyvom.

Foto: Indigital, Getty

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 17.sep 2019

Denim Season: Ako nosiť double denim?

S príchodom jesene prichádza aj sezóna denimu. Materiál, ktorému sme sa počas takmer celého leta vyhýbali sa vracia a to musíme využiť...


Trendy móda | 17.sep 2019

Čo nosiť k džínsom?

Džínsy sú jednoducho základom šatníka. Nezáleží na tom, či nosíte skinny modely alebo trendy zvonové, prípadne pohodlné boyfriend kúsky, poradíme...


Trendy móda | 16.sep 2019

Topánky ku širokým nohaviciam

Široké nohavice sa stali jedným z najobľúbenejších letných kúskov a skvelou alternatívou k džínsom. Sú pohodlné a pritom maximálne elegantné. Postaviť na nich celý...


Módne prehliadky | 16.sep 2019

Fashion LIVE! 2019 prinesie niekoľko nov...

Najväčšie módne podujatie na Slovensku, Fashion LIVE! si pre tento ročník pripravilo niekoľko noviniek. Prebehne už počas prvého októbrového víkendu...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...