Aj napriek tomu, že haute couture je nenositeľná, pre väčšinu populácia aj nedosiahnuteľná záležitosť, my ju považujeme za umenie, na ktoré sa veľmi radi pozeráme. Obdivujeme kreativitu módnych domov a sledujeme, ako ďaleko sa dajú hranice módy posúvať. Tento rok nás počas Haute Couture Week-u zaujali tieto kolekcie.

 

cw1

 

 

Chanel

Najnovšia couture kolekcia Chanel je krehká, zdobená tými najjemnejšími a najdokonalejšími detailmi. Využíva klasické chanelovské prvky, ktorým dodáva umelecký podtón. Sústredená je okolo púdrových tónov, ktoré zjemňujú inak ostré línie kolekcie.

 

 

 

Iris Van Herpen

Dizajnérka Iris Van Herpen je vizionárka. To, čo dokáže do módy pretaviť ona, nedokáže zrejme nikto. Tentokrát sa opäť zahráva s ilúziami, ktoré evokujú podmorský svet. Farebná paleta sa pohybuje od hlbokej modrej až po čistú bielu a siluety sú ako vždy, avantgardné, no pritom jemné.

 

 

 

 

Ralph & Russo

Hravosť a nežnosť typická pre Ralph & Russo sa tentokrát v couture kolekcii spojila s texaským šarmom a opulentnou drámou. Outfity boli často doplnené dlhou vlečkou, klobúkmi či rukavicami. Do toho sa primiešali volány a kaskádové detaily.

 

 

 

Giambattista Valli

Tyl akoby ušitý z dymu, aj tak by sa dalo popísať to, čo sa objavilo na prehliadke Giambattistu Valli. Aj pokiaľ ste boli zvyknutí na jeho veľkolepé kreácie založené na hre objemu a jemnosti, tentokrát si dizajnér pripravil skutočne výnimočnú kolekciu.

 

 

 

Alexandre Vauthier

Dizajnér našiel inšpiráciu pre svoju couture kolekciu v tradičných odevoch toreádorov. Na mole sme tak mohli zahliadnuť saká inšpirované týmto typickým oblekom, doplnené boli efektne uviazanou šatkou na krku. Nechýbali samozrejme ani charakteristické trblietky či široké ramená pod retro vplyvom.

Foto: Indigital, Getty

Najnovšie zo sekcie módaFashion Week | 27.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Rôznorodé motívy, ktoré sa na prehliadkových mólach počas Haute Couture Week-u objavili, priniesli množstvo unikátne perspektívy na odevný dizajn. Pozrite...


Celebrity | 27.jan 2020

Grammy Awards: Červený koberec

26.január patril hudobným cenám Grammy, ktoré sa odovzdávali v kalifornskom Los Angeles. Hudobníci svetového kalibru sa tak zišli na červenom...


FASHION DAY: Zuzana Zmateková

Tridsaťročná textilná dizajnérka vníma módny textil ako silné komunikačné médium. Prostredníctvom svojej tvorby sa Zuzana snaží, aby dizajn nebol len...


Fashion Week | 26.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Vysoká móda posúva hranice vnímania módneho dizajnu ďalej. Je odvážna, progresívna a odráža tie najodvážnejšie estetické sny. Ako si svoje kolekcie...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...