Na žiadnom Fashion Week-u na svete zrejme nenájdete takéto kontrastujúce vízie módy ako práve v Paríži. Od jemnej kolekcie Isabel Marant až po športového ducha na móle Off-White sa tu objavilo skutočne všetko.

 

pfw3

 

 

Balmain

Olivier Rusteing konečne opustil svoju komfortnú zónu a poľavil pri využívaní trblietok, bohatých výšiviek a celkovom opuletnom dizajne. Namiseto toho siahol po inšpirácii v starovekom Egypte, ktorého skladané materiály s náznakmi luxusu, ale aj tajné odkazy v hieroglyfoch ozdobili jeho sofistikovanejšie ladenú kolekciu.

 

 

Balenciaga

Demna Gvasalia, dizajnér za značkou Balenciaga, dokáže urobiť aj z tej najjednoduchšej myšlienky niečo progresívne. Odrazilo sa to aj na jeho poslednej kolekcii, ktorej na prvý pohľad dominovala klasická silueta, no pri bližšom zhliadnutí ste mohli postrehnúť unikátnu prácu s objemami a tvarmi.

 

 

Celine

Prvá kolekcia Heidi Slimane pre značku Celine bola iná, na aké sme boli zvyknutí. Dizajnér priniesol do módneho domu estetiku, na ktorú sme boli zvyknutí z jeho pôsobenia v Saint Laurent, preto ženskosť typická pre Celine ostala v pozadí a do popredia sa dostali sochárske detaily, ostré tvary a geometrické vplyvy, čo kolekcii jednoznačne prospelo.

 

 

Isabel Marant

Značka, ktorú milujú všetky cool girls nesklamala. Predstavila kolekciu, ktorá kombinovala sexi strihy, uvoľnený dizajn, jemné farby a pozitívnu energiu. Do toho pridala závan retro štýlu v podobe vyšúchaného denimu, hippie výšiviek aj oversized elementy.

 

 

Off-White

Dizajnér Virgil Abloh jednoducho vie, ako sa odlíšiť, ako nastoliť trendy a prekročiť hranice. V najnovšej kolekcii demonštroval ženskosť no opäť po svojom, ako metaforu využil šport a výrazné atletické prvky. Materiály typické pre fitness centrá skombinoval s luxusným tylom aj ženskými siluetami, sexi detailmi.

Najnovšie zo sekcie módaČeskoslovenský večer na Fashion LIVE!

V rámci druhého prehliadkového dňa sa nám predstavili českí aj slovenskí dizajnéri, ktorí predviedli maximálne odlišné vnímanie módy a módnej tvorby.  


Celebrity | 19.okt 2018

Karlie Kloss sa vydala!

Modelka Karlie Kloss, sa 18.10. vydala za svojho priateľa, Josha Kushnera. Svadba sa uskutočnila za prítomnosti 80 hostí v štáte New...


Trendy móda | 18.okt 2018

Múzeum udržateľnej módy

Prvé múzeum udržateľnej módy otvorilo svoje brány návštevníkom. Nesie názov Fashion For Good a nájdete ho v Amsterdame. Čo od neho môžete...


Prvý deň Fashion LIVE! patril talentovan...

Prvý prehliadkový deň najväčšej módnej udalosti na Slovensku máme za sebou. Patri slovenskej módnej tvorbe, ktorá opäť dokázala, že to...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...