Na žiadnom Fashion Week-u na svete zrejme nenájdete takéto kontrastujúce vízie módy ako práve v Paríži. Od jemnej kolekcie Isabel Marant až po športového ducha na móle Off-White sa tu objavilo skutočne všetko.

 

pfw3

 

 

Balmain

Olivier Rusteing konečne opustil svoju komfortnú zónu a poľavil pri využívaní trblietok, bohatých výšiviek a celkovom opuletnom dizajne. Namiseto toho siahol po inšpirácii v starovekom Egypte, ktorého skladané materiály s náznakmi luxusu, ale aj tajné odkazy v hieroglyfoch ozdobili jeho sofistikovanejšie ladenú kolekciu.

 

 

Balenciaga

Demna Gvasalia, dizajnér za značkou Balenciaga, dokáže urobiť aj z tej najjednoduchšej myšlienky niečo progresívne. Odrazilo sa to aj na jeho poslednej kolekcii, ktorej na prvý pohľad dominovala klasická silueta, no pri bližšom zhliadnutí ste mohli postrehnúť unikátnu prácu s objemami a tvarmi.

 

 

Celine

Prvá kolekcia Heidi Slimane pre značku Celine bola iná, na aké sme boli zvyknutí. Dizajnér priniesol do módneho domu estetiku, na ktorú sme boli zvyknutí z jeho pôsobenia v Saint Laurent, preto ženskosť typická pre Celine ostala v pozadí a do popredia sa dostali sochárske detaily, ostré tvary a geometrické vplyvy, čo kolekcii jednoznačne prospelo.

 

 

Isabel Marant

Značka, ktorú milujú všetky cool girls nesklamala. Predstavila kolekciu, ktorá kombinovala sexi strihy, uvoľnený dizajn, jemné farby a pozitívnu energiu. Do toho pridala závan retro štýlu v podobe vyšúchaného denimu, hippie výšiviek aj oversized elementy.

 

 

Off-White

Dizajnér Virgil Abloh jednoducho vie, ako sa odlíšiť, ako nastoliť trendy a prekročiť hranice. V najnovšej kolekcii demonštroval ženskosť no opäť po svojom, ako metaforu využil šport a výrazné atletické prvky. Materiály typické pre fitness centrá skombinoval s luxusným tylom aj ženskými siluetami, sexi detailmi.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.jún 2019

Titul kabelka leta získava...

Bottega Venetta Pouch! Aj keď ju podľa názvu možno nepoznáte, určite ste ju už videli či už na Instagrame, červenom...


Trendy móda | 18.jún 2019

Shades of Green

Zelená sa dostávala na výslnie veľmi dlho a veľmi pomaly. Začalo to doplnkami, neskôr sme prešli na celé outfity. Po Millennial...


Trendy móda | 18.jún 2019

Ako nosiť biele tričko?

Klasické biele tričko je veľmi podceňovaným kúskom aj napriek tomu, že ho trendy nikdy nedokázali vytlačiť zo scény. V našich...


Trendy móda | 14.jún 2019

Letné klasiky pre každý šatník

Poznáte to, každý rok, každú sezónu a niekedy aj každý týždeň sa dozvedáme o nových trendoch. Tak, ako rýchlo prídu...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...