Na žiadnom Fashion Week-u na svete zrejme nenájdete takéto kontrastujúce vízie módy ako práve v Paríži. Od jemnej kolekcie Isabel Marant až po športového ducha na móle Off-White sa tu objavilo skutočne všetko.

 

pfw3

 

 

Balmain

Olivier Rusteing konečne opustil svoju komfortnú zónu a poľavil pri využívaní trblietok, bohatých výšiviek a celkovom opuletnom dizajne. Namiseto toho siahol po inšpirácii v starovekom Egypte, ktorého skladané materiály s náznakmi luxusu, ale aj tajné odkazy v hieroglyfoch ozdobili jeho sofistikovanejšie ladenú kolekciu.

 

 

Balenciaga

Demna Gvasalia, dizajnér za značkou Balenciaga, dokáže urobiť aj z tej najjednoduchšej myšlienky niečo progresívne. Odrazilo sa to aj na jeho poslednej kolekcii, ktorej na prvý pohľad dominovala klasická silueta, no pri bližšom zhliadnutí ste mohli postrehnúť unikátnu prácu s objemami a tvarmi.

 

 

Celine

Prvá kolekcia Heidi Slimane pre značku Celine bola iná, na aké sme boli zvyknutí. Dizajnér priniesol do módneho domu estetiku, na ktorú sme boli zvyknutí z jeho pôsobenia v Saint Laurent, preto ženskosť typická pre Celine ostala v pozadí a do popredia sa dostali sochárske detaily, ostré tvary a geometrické vplyvy, čo kolekcii jednoznačne prospelo.

 

 

Isabel Marant

Značka, ktorú milujú všetky cool girls nesklamala. Predstavila kolekciu, ktorá kombinovala sexi strihy, uvoľnený dizajn, jemné farby a pozitívnu energiu. Do toho pridala závan retro štýlu v podobe vyšúchaného denimu, hippie výšiviek aj oversized elementy.

 

 

Off-White

Dizajnér Virgil Abloh jednoducho vie, ako sa odlíšiť, ako nastoliť trendy a prekročiť hranice. V najnovšej kolekcii demonštroval ženskosť no opäť po svojom, ako metaforu využil šport a výrazné atletické prvky. Materiály typické pre fitness centrá skombinoval s luxusným tylom aj ženskými siluetami, sexi detailmi.

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 23.feb 2019

54 rokov FENDI: Najdlhšia módna lovestor...

Karl Lagerfeld je jednoznačne jednou z najvýznamnejších osobností módneho sveta. Dôkazom toho je aj jeho práca v módnom dome FENDI...


Trendy móda | 21.feb 2019

Béžová je oficiálnou farbou Fashion Week...

Ešte máme za sebou síce len polovicu programu Týždňov módy veľkej štvorky, no už teraz môžeme konštatovať, že béžová sa...


Trendy móda | 21.feb 2019

Nové kolaborácie MONCLER GENIUS sú tu!

Moncler Genius je jeden z najzaujímavejších a najunikátnejších kolaboračných projektov súčasnej módy. Najnovšia kolekcia z tohto projektu bola predstavená v rámci milánskeho Týždňa módy...


Módne ikony | 21.feb 2019

Éra Karla Lagerfelda: 36 rokov v Chanel

Karl Lagerfeld vstúpil do módneho domu Chanel v roku 1983 na pozíciu kreatívneho riaditeľa. V tom období bola značka považovaná za „takmer...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...