Na žiadnom Fashion Week-u na svete zrejme nenájdete takéto kontrastujúce vízie módy ako práve v Paríži. Od jemnej kolekcie Isabel Marant až po športového ducha na móle Off-White sa tu objavilo skutočne všetko.

 

pfw3

 

 

Balmain

Olivier Rusteing konečne opustil svoju komfortnú zónu a poľavil pri využívaní trblietok, bohatých výšiviek a celkovom opuletnom dizajne. Namiseto toho siahol po inšpirácii v starovekom Egypte, ktorého skladané materiály s náznakmi luxusu, ale aj tajné odkazy v hieroglyfoch ozdobili jeho sofistikovanejšie ladenú kolekciu.

 

 

Balenciaga

Demna Gvasalia, dizajnér za značkou Balenciaga, dokáže urobiť aj z tej najjednoduchšej myšlienky niečo progresívne. Odrazilo sa to aj na jeho poslednej kolekcii, ktorej na prvý pohľad dominovala klasická silueta, no pri bližšom zhliadnutí ste mohli postrehnúť unikátnu prácu s objemami a tvarmi.

 

 

Celine

Prvá kolekcia Heidi Slimane pre značku Celine bola iná, na aké sme boli zvyknutí. Dizajnér priniesol do módneho domu estetiku, na ktorú sme boli zvyknutí z jeho pôsobenia v Saint Laurent, preto ženskosť typická pre Celine ostala v pozadí a do popredia sa dostali sochárske detaily, ostré tvary a geometrické vplyvy, čo kolekcii jednoznačne prospelo.

 

 

Isabel Marant

Značka, ktorú milujú všetky cool girls nesklamala. Predstavila kolekciu, ktorá kombinovala sexi strihy, uvoľnený dizajn, jemné farby a pozitívnu energiu. Do toho pridala závan retro štýlu v podobe vyšúchaného denimu, hippie výšiviek aj oversized elementy.

 

 

Off-White

Dizajnér Virgil Abloh jednoducho vie, ako sa odlíšiť, ako nastoliť trendy a prekročiť hranice. V najnovšej kolekcii demonštroval ženskosť no opäť po svojom, ako metaforu využil šport a výrazné atletické prvky. Materiály typické pre fitness centrá skombinoval s luxusným tylom aj ženskými siluetami, sexi detailmi.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.dec 2018

Moderná aristokracia podľa ANSWEAR

Móda je nevyspytateľná, premenlivá a rôznorodá. Trendy sa v nej striedajú ako na bežiacom páse, čo dokáže byť niekedy poriadne...


Módne ikony | 11.dec 2018

British Fashion Awards 2018: Red Carpet

V Londýne sa včera večer zišla smotánka z módneho neba. Nechýbali najvýznamnejšie tváre súčasného modelingu aj módnej tvorby, ale aj...


Módne ikony | 11.dec 2018

British Fashion Awards 2018

Aj módny svet sumarizuje a vyhodnocuje. Dôkazom toho je aj odovzdávanie cien British Fashion Awards, ktoré každoročne udeľuje British Fashion...


Trendy móda | 10.dec 2018

Biela zima v šatníku

Pokiaľ ste si mysleli, že biela farba patrí letu, presvedčíme vás o opaku. Inšpirujte sa módnymi ikonami, ktoré sú dôkazom...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Diane Von Furste...

Londýnsky hotel Claridge’s sa každý rok spojí s významným módnym domom alebo dizajnérom, ktorý mu na...

Zimné must-haves podľa Insta-girls

S príchodom zimy už viac nie je také jednoduché experimentovať a na prvé miesto v prioritách nahrádz...

Najpopulárnejšie značky na Instagrame

Instagram sa stal jedným z najdôležitejších platforiem nielen pre hľadanie inšpirácie vo varení, ces...