Taliansky pohľad na módu bol vždy výnimočný, častokrát sentimentálny a mnohokrát progresívny. Všetky tieto pohľady sa objavili na milánskom Fashion Week-u.

 

mfw3

 

 

Gucci

Len málokto rozumie estetike a dizajnérskej vízii kreatívneho riaditeľa Gucci, Alessandra Michelle. Zakždým však dokáže prísť s niečím novým, odvážnym a zaujímavým. Tentokrát sa inšpiroval 16. a 17.storočím, ale aj rôznorodosťou kultúr v súčasnej dobe. Všetko to pospájal do výrazných siluét a excentrických kombinácií materiálov či štýlov.

 

 

Alberta Ferretti

Alberta Feretti stvorila modernú kovbojku podľa seba. Elegantné farby pospájala s typickými westernovými prvkami ako klobúky, čižmy či zdobené košele, pridala do toho ženskosť jemných materiálov a úplne nová podoba kovbojskej módy bola na svete.

 

 

Prada

Na móle značky Prada sa zjavila Wednesday Adams! Miuccia Prada sa ňou teda minimálne inšpirovala. Táto kolekcia bola totiž odrazom jej vlastnej štúdie o strachu. Kombinovala v nej čipku s kvetinami a tmavými farbami. Inšpirovali ju aj klasické horory ako Frankenstein a takto vyzerá desivá romantika podľa nej.

 

 

Salvatore Ferragamo

Kolekcia sústredená okolo rôznorodých podôb kože. Obrovský vplyv tu mali 70.roky a patchwork, kovbojské filmy, ale aj 90.roky so svojim pohľadom na futurizmus. Outfity sa hrali s objemami, ilúziami aj vrstvami.

 

 

Versace

Donatella povedala, že “nedokonalosť je novou dokonalosťou” a my s ňou musíme súhlasiť. Jej kolekcia v duchu 90.rokov a hudobného štýlu grunge miešala prvoplánové kúsky vo výrazných farbách a vzoroch, vďaka čomu však vznikali outfity s úplne inou, odvážnou dimenziou.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 21.apr 2019

Coachella Style podľa modeliek

Festival Coachella už síce skončil, no pre nás to znamená minimálne toľko, že stále môžeme čerpať inšpiráciu z kreatívnych outfitov, ktoré...


Módne ikony | 19.apr 2019

Beach Life podľa Austrálčaniek

Myslíte, že by sa váš život výrazne zmenil, keby ste mali pod oknami nekonečné pláže s bielym pieskom a dramatickými útesmi? Pre...


Trendy móda | 19.apr 2019

Swimwear 2019: Ktoré trendy nahradili mi...

Plánovanie letnej dovolenky začína byť čoraz aktuálnejšie pretože slnečné lúče nás jednoducho nabádajú myslieť na plážový relax zábavu pri bazéne...


Módne ikony | 18.apr 2019

Tehotenský štýl podľa Meghan Markle

Odvtedy, čo sa bývalá herečka, Meghan Markle, vydala za Princa Harryho, sa stala ostro sledovanou osobnosťou. Jej novým povinnostiam, aktivitám...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...