Taliansky pohľad na módu bol vždy výnimočný, častokrát sentimentálny a mnohokrát progresívny. Všetky tieto pohľady sa objavili na milánskom Fashion Week-u.

 

mfw3

 

 

Gucci

Len málokto rozumie estetike a dizajnérskej vízii kreatívneho riaditeľa Gucci, Alessandra Michelle. Zakždým však dokáže prísť s niečím novým, odvážnym a zaujímavým. Tentokrát sa inšpiroval 16. a 17.storočím, ale aj rôznorodosťou kultúr v súčasnej dobe. Všetko to pospájal do výrazných siluét a excentrických kombinácií materiálov či štýlov.

 

 

Alberta Ferretti

Alberta Feretti stvorila modernú kovbojku podľa seba. Elegantné farby pospájala s typickými westernovými prvkami ako klobúky, čižmy či zdobené košele, pridala do toho ženskosť jemných materiálov a úplne nová podoba kovbojskej módy bola na svete.

 

 

Prada

Na móle značky Prada sa zjavila Wednesday Adams! Miuccia Prada sa ňou teda minimálne inšpirovala. Táto kolekcia bola totiž odrazom jej vlastnej štúdie o strachu. Kombinovala v nej čipku s kvetinami a tmavými farbami. Inšpirovali ju aj klasické horory ako Frankenstein a takto vyzerá desivá romantika podľa nej.

 

 

Salvatore Ferragamo

Kolekcia sústredená okolo rôznorodých podôb kože. Obrovský vplyv tu mali 70.roky a patchwork, kovbojské filmy, ale aj 90.roky so svojim pohľadom na futurizmus. Outfity sa hrali s objemami, ilúziami aj vrstvami.

 

 

Versace

Donatella povedala, že “nedokonalosť je novou dokonalosťou” a my s ňou musíme súhlasiť. Jej kolekcia v duchu 90.rokov a hudobného štýlu grunge miešala prvoplánové kúsky vo výrazných farbách a vzoroch, vďaka čomu však vznikali outfity s úplne inou, odvážnou dimenziou.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaFashion Week | 25.máj 2020

Gucci mení svoj prehliadkový kalendár

Unikátne udalosti, akou je bezpochyby aj pandémia koronavíru, majú silu meniť tvár sveta. Týka sa to aj módneho priemyslu, ktorý...


Trendy móda | 23.máj 2020

Must-have potlače na jar

Vyšívané kvetiny, pastelové ombré, široké prúžky či dokonca „piknikové vzory.“ Takéto a mnoho ďalších potlačí bude dominovať jarnej móde. Načerpajte inšpiráciu...


Trendy móda | 23.máj 2020

Neónové farby v roku 2020

S neónovými farbami to je ako na hojdačke, raz ich milujeme, raz ich neznesieme. Rok 2020 opäť predstavuje vrchol popularity týchto...


Trendy móda | 22.máj 2020

Ako nosiť šortky túto sezónu?

Bermudy aj hotpants sa budú nosiť počas tejto jari a leta. Keďže šortky sú univerzálnym kúskom do šatníka s akýmkoľvek vkusom a štýlom...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Móda na doma: Najlepšie udržateľné značk...

Po tom, ako sme zostali uzatvorení doma v karanténe, sa mnohí z nás vrhli do nakupovania módy (niele...

Greta testuje: FACE YOGA

V současném světě panuje posedlost zjevem, mládím, bezchybnou postavou. A s ní těsně souvisí přímo e...

Matchy-matchy: Ladiace teplákové sety

Už sme si zrejme všetci zvykli na to, že vídavame väčšinu známych osobností v teplákových súpra...