Taliansky pohľad na módu bol vždy výnimočný, častokrát sentimentálny a mnohokrát progresívny. Všetky tieto pohľady sa objavili na milánskom Fashion Week-u.

 

mfw3

 

 

Gucci

Len málokto rozumie estetike a dizajnérskej vízii kreatívneho riaditeľa Gucci, Alessandra Michelle. Zakždým však dokáže prísť s niečím novým, odvážnym a zaujímavým. Tentokrát sa inšpiroval 16. a 17.storočím, ale aj rôznorodosťou kultúr v súčasnej dobe. Všetko to pospájal do výrazných siluét a excentrických kombinácií materiálov či štýlov.

 

 

Alberta Ferretti

Alberta Feretti stvorila modernú kovbojku podľa seba. Elegantné farby pospájala s typickými westernovými prvkami ako klobúky, čižmy či zdobené košele, pridala do toho ženskosť jemných materiálov a úplne nová podoba kovbojskej módy bola na svete.

 

 

Prada

Na móle značky Prada sa zjavila Wednesday Adams! Miuccia Prada sa ňou teda minimálne inšpirovala. Táto kolekcia bola totiž odrazom jej vlastnej štúdie o strachu. Kombinovala v nej čipku s kvetinami a tmavými farbami. Inšpirovali ju aj klasické horory ako Frankenstein a takto vyzerá desivá romantika podľa nej.

 

 

Salvatore Ferragamo

Kolekcia sústredená okolo rôznorodých podôb kože. Obrovský vplyv tu mali 70.roky a patchwork, kovbojské filmy, ale aj 90.roky so svojim pohľadom na futurizmus. Outfity sa hrali s objemami, ilúziami aj vrstvami.

 

 

Versace

Donatella povedala, že “nedokonalosť je novou dokonalosťou” a my s ňou musíme súhlasiť. Jej kolekcia v duchu 90.rokov a hudobného štýlu grunge miešala prvoplánové kúsky vo výrazných farbách a vzoroch, vďaka čomu však vznikali outfity s úplne inou, odvážnou dimenziou.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaMládí a talent vpřed

Každý rok sebou nese novou vlnu módních tvůrců, kteří umí zaujmout a překvapit. Všichni tihle mladí designéři jsou si ale...


Trendy móda | 16.júl 2019

Elsa Hosk navrhla kolekciu udržateľných ...

Švédska modelka Elsa Hosk si síce vybudovala meno vďaka spolupráci so značkou Victoria’s Secret, avšak svojich 5 miliónov fanúšikov na...


Trendy móda | 15.júl 2019

Ako nosiť rybársky klobúk?

Pojem rybársky klobúk dnes nepredstavuje kúsok, ktorý sa nosí iba na rybačku, ale aj mimoriadne obľúbený kúsok, ktorý definuje aktuálne...


Trendy móda | 13.júl 2019

Letný must-have: Náramok na členok

V lete si všetci dáme záležať na vzhľade našich chodidiel, rozmaznávame ich kúpeľmi či dokonalou pedikúrou, ktorá vynikne v obľúbených sandáloch...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...