Taliansky pohľad na módu bol vždy výnimočný, častokrát sentimentálny a mnohokrát progresívny. Všetky tieto pohľady sa objavili na milánskom Fashion Week-u.

 

mfw3

 

 

Gucci

Len málokto rozumie estetike a dizajnérskej vízii kreatívneho riaditeľa Gucci, Alessandra Michelle. Zakždým však dokáže prísť s niečím novým, odvážnym a zaujímavým. Tentokrát sa inšpiroval 16. a 17.storočím, ale aj rôznorodosťou kultúr v súčasnej dobe. Všetko to pospájal do výrazných siluét a excentrických kombinácií materiálov či štýlov.

 

 

Alberta Ferretti

Alberta Feretti stvorila modernú kovbojku podľa seba. Elegantné farby pospájala s typickými westernovými prvkami ako klobúky, čižmy či zdobené košele, pridala do toho ženskosť jemných materiálov a úplne nová podoba kovbojskej módy bola na svete.

 

 

Prada

Na móle značky Prada sa zjavila Wednesday Adams! Miuccia Prada sa ňou teda minimálne inšpirovala. Táto kolekcia bola totiž odrazom jej vlastnej štúdie o strachu. Kombinovala v nej čipku s kvetinami a tmavými farbami. Inšpirovali ju aj klasické horory ako Frankenstein a takto vyzerá desivá romantika podľa nej.

 

 

Salvatore Ferragamo

Kolekcia sústredená okolo rôznorodých podôb kože. Obrovský vplyv tu mali 70.roky a patchwork, kovbojské filmy, ale aj 90.roky so svojim pohľadom na futurizmus. Outfity sa hrali s objemami, ilúziami aj vrstvami.

 

 

Versace

Donatella povedala, že “nedokonalosť je novou dokonalosťou” a my s ňou musíme súhlasiť. Jej kolekcia v duchu 90.rokov a hudobného štýlu grunge miešala prvoplánové kúsky vo výrazných farbách a vzoroch, vďaka čomu však vznikali outfity s úplne inou, odvážnou dimenziou.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 16.sep 2019

Topánky ku širokým nohaviciam

Široké nohavice sa stali jedným z najobľúbenejších letných kúskov a skvelou alternatívou k džínsom. Sú pohodlné a pritom maximálne elegantné. Postaviť na nich celý...


Módne ikony | 16.sep 2019

Kaia Gerber a jej módna uniforma

Mladá modelka, dcéra legendárnej Cindy Crawford, má zrejme módu v krvi. Má svoj štýl, ktorý nepodlieha trendom, je mladistvý a...


Módne prehliadky | 16.sep 2019

Fashion LIVE! 2019 prinesie niekoľko nov...

Najväčšie módne podujatie na Slovensku, Fashion LIVE! si pre tento ročník pripravilo niekoľko noviniek. Prebehne už počas prvého októbrového víkendu...


Celebrity | 13.sep 2019

Móda z festivalového koberca v Toronte

Kanadu navštívilo počas uplynulých niekoľko dní množstvo celebritných mien. Medzinárodný filmový festival TIFF, ktorý je vo svojej polovici, ponúkol prítomným...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...