Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 21. február 2012

London Fashion Week

Z New Yorku sa móda a všetci módni fanatici presunuli do starej dobrej Európy, konkrétne do Londýna. Práve tam sa totiž v týchto dňoch konajú londýnske módne dni, na ktorých sa dozvieme, čo bude in v najbližšej jesennej a zimnej sezóne.Moschino Cheap & Chic Fall 2012Psychedelické 60.

London Fashion Week

21. 2. 2012

Z New Yorku sa móda a všetci módni fanatici presunuli do starej dobrej Európy, konkrétne do Londýna. Práve tam sa totiž v týchto dňoch konajú londýnske módne dni, na ktorých sa dozvieme, čo bude in v najbližšej jesennej a zimnej sezóne.

Moschino Cheap & Chic Fall 2012

Psychedelické 60. roky. Tak sa dá charakterizovať najnovšia kolekcia Moschino Cheap & Chic, ktorá bola predstavená na práve prebiehajúcom London Fashion Week. Mohli sme vidieť kombináciu patchworku s čipkou, ktorá dotvárala kontrast, alebo potlač, ktorá je na mólach obľúbená už od minulej sezóny. Runway prekypoval farbami. Najväčší výstrelok boli asi farebné kožušiny v dúhových farbách , alebo kombinácia práve tohto artiklu s militari štýlom. A načo netreba zabudnúť? Na rozmanité goliere, ktoré dominovali aj v New Yorku. 

 

Temperley London Fall 2012

Luxusné výšivky, gorálky, čipka v kombinácii s baranicami, ktoré evokujú ruskú zimu.
Temperley London išli na to zostra a na London Fashion Week predviedli renesančnú rozprávku.
Z farieb najviac rezonovali čierna v spojení so zlatou, ale taktiež nechýbala potlač. Tentokrát kvetinová. 

 

Mulberry Fall 2012

Zdá sa, že s Mulberry nás čaká teplá sezóna. Vytiahli totiž eso z rukáva. Kožušinu, ktorá sa bude v tom období tešiť všeobecnej obľube. K tomu zemité a prirodzené farby a ďalšia ikonická kolekcia Mulberry je na svete. Návrhári sa nechali inšpirovať aj Aztékmi (alebo Missoni) a cikcakové vzory aplikovali nielen na kusy oblečenia, ale aj doplnky. 

 

Vivienne Westwood Red Label Fall 2012

Vivienne nezaprela v sebe punkerku a svoj podpis zanechala aj v tejto kolekcii. Anarchia na móle naozaj vládla a motívy sa veselo miešali. Raz sa objavili šaty s jemnými líniami, strihom v jemnej farbe a za nimi totálne prekombinovaný výstrelok. Samozrejme nechýbali ani staré známe symboly ako srdce či kríž. 

 

Burberry Prorsum Fall 2012

Vyzerá to tak, že ikona anglickej módy prijala štýl street style. Niektoré kúsky na móle totiž disponovali detailmi, ktoré sa do tohto módneho priestoru bez otáznikov mohli zaradiť. Opasky v tvare motýlika skombinované s pruhovanými sukňami či leteckými bundami. Kombinácie elegantných kúskov s výstrelkami. Tento štýl Burberry má ďaleko od strohej anglickej elegancie a sofistikovanosti na ktorú sme boli zvyknutí po minulé roky. Samozrejme nechýbali kožené rukavice, bez ktorých budeme najbližšiu jeseň a zimu stratené. 

 

MCQ by Alexander McQueen

Touto prehliadkou zdvihol McQueen latku dosť vysoko.
Všetky návrhy boli zamerané predovšetkým na detaily. V každom jednom outfite bol vyrozprávaný ihlou príbeh. Neuveriteľne kreácie, takmer ako z rozprávky, s nádychom retra a rôznych epoch. To najlepšie nakoniec. V tomto prípade sa objavila Kristen McMenamy, nikoho iného si tam ani nevieme predstaviť a predviedla umelecké dielo v podobe slonovinových čipkovaných šiat. 

 

pripravila: Dominika Svetikova 

    9024

    Súvisiace články