Krajiny v Európe sa postupne otvárajú a pomaličky nabiehajú na nový „normálny“ režim. Aj napriek tomu, že si môžeme vychutnať jedlo v obľúbenej reštaurácii alebo dopriať filmový večer v kine, ľudia aj organizácie sú stále opatrní. Zodpovedne k situácii pristúpila aj francúzska organizácia Fédération de la Haute Couture et de la Mode, ktorá organizuje parížske týždne módy.

 

haute couture week online koronavírus pandémia

 

Organizácia, ktorá zastrešuje Paris Fashion Week ako aj Paris Haute Couture Week rozhodla, že Couture Week predsa len tento rok prebehne, avšak vo virtuálnej forme! Podľa pôvodného plánu sa prezentácia haute couture kolekcií mala uskutočniť 5.-9.júla, no kvôli vypuknutiu pandémie vo svete musela byť zrušená. Situácia sa postupne v máji začala zlepšovať a organizácia začala riešiť aj alternatívne možnosti, ktoré Haute Couture Week má.

Takto vznikol nápad preniesť Haute Couture Week do online prostredia a poskytnúť akreditovaným módnym domom priestor na prezentáciu svojich umeleckých vízií. Digitálna verzia bude prebiehať od 6. do 8.júla a súčasťou tejto iniciatívy bude aj množstvo extra obsahu vo forme videí a iných interaktívnych projektov.

„Tento event bude prebiehať na vyhradenej platforme. Cieľom je zachovať pôvodný kalendár módnych prehliadok, pričom každý módny dom má možnosť odprezentovať svoju kolekciu prostredníctvom videa či kreatívneho filmu,“ vyjadrila sa organizácia prostredníctvom tlačovej správy.

Rovnaký osud čaká aj pánsky týždeň módy, ktorý sa uskutoční po skončení Haute Couture Weeku, od 9. do 13.júla v digitálnej forme. Už onedlho sa však môžeme tešiť na pánsky týždeň módy v Londýne, ktorý prebehne od 12. do 15.júna vo virtuálnej podobe a následne aj pánsky týždeň módy v Miláne od 14. do 17.júla.

 

Foto: Pinterest

 

Najnovšie zo sekcie módaŠtartujú castingy do najprestížnejšej m...

Agentúra Elite Bratislava vyhlasuje castingy, vďaka ktorým si môžeš splniť svoje sen aj ty! Už od 27. septembra do 3...


Trendy móda | 17.sep 2020

Prvé jesenné trendy sú tu!

September pre nás predstavuje akési prechodné obdobie medzi letom a jeseňou. Častokrát nás tešia dni ako počas dokonalého, slnečného leto, inokedy...


Inside the studio

Multitalentovaná Marika B Majorová je známa nielen svojou kreativitou, ale aj vášňou pre módu. Intenzívne sa zaujíma o prácu mladých...


Celebrity | 16.sep 2020

Beauty Day: Margaret de Heinrich de Omor...

Elegantní Američanka měla slibně rozjetou novinářskou a politickou kariéru. Osud ji však zavál do Budapešti, kde se vdala a založila...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Z leta na jeseň: Ako prispôsobiť starost...

To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môc...

Skin Restart po lete

Po lete sme všetci nabití pozitívnou energiou, no naša pleť má iný názor. Je unavená. Doprajte jej p...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 3

Aj napriek tomu, že módny svet aktuálne miluje neutrálne odtiene hnedej, krémovej a sivej, v&nb...