Krajiny v Európe sa postupne otvárajú a pomaličky nabiehajú na nový „normálny“ režim. Aj napriek tomu, že si môžeme vychutnať jedlo v obľúbenej reštaurácii alebo dopriať filmový večer v kine, ľudia aj organizácie sú stále opatrní. Zodpovedne k situácii pristúpila aj francúzska organizácia Fédération de la Haute Couture et de la Mode, ktorá organizuje parížske týždne módy.

 

haute couture week online koronavírus pandémia

 

Organizácia, ktorá zastrešuje Paris Fashion Week ako aj Paris Haute Couture Week rozhodla, že Couture Week predsa len tento rok prebehne, avšak vo virtuálnej forme! Podľa pôvodného plánu sa prezentácia haute couture kolekcií mala uskutočniť 5.-9.júla, no kvôli vypuknutiu pandémie vo svete musela byť zrušená. Situácia sa postupne v máji začala zlepšovať a organizácia začala riešiť aj alternatívne možnosti, ktoré Haute Couture Week má.

Takto vznikol nápad preniesť Haute Couture Week do online prostredia a poskytnúť akreditovaným módnym domom priestor na prezentáciu svojich umeleckých vízií. Digitálna verzia bude prebiehať od 6. do 8.júla a súčasťou tejto iniciatívy bude aj množstvo extra obsahu vo forme videí a iných interaktívnych projektov.

„Tento event bude prebiehať na vyhradenej platforme. Cieľom je zachovať pôvodný kalendár módnych prehliadok, pričom každý módny dom má možnosť odprezentovať svoju kolekciu prostredníctvom videa či kreatívneho filmu,“ vyjadrila sa organizácia prostredníctvom tlačovej správy.

Rovnaký osud čaká aj pánsky týždeň módy, ktorý sa uskutoční po skončení Haute Couture Weeku, od 9. do 13.júla v digitálnej forme. Už onedlho sa však môžeme tešiť na pánsky týždeň módy v Londýne, ktorý prebehne od 12. do 15.júna vo virtuálnej podobe a následne aj pánsky týždeň módy v Miláne od 14. do 17.júla.

 

Foto: Pinterest

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 07.máj 2021

Deň matiek so značkou Fendi

Na oslavu Dňa matiek si značka Fendi pripravila pestrú ponuku štýlových darčekov, ktoré sú inšpirované nielen trendami tejto sezóny, ale...


Fashion Week | 05.máj 2021

Minulosť a budúcnosť na treťom prehliadk...

Posledný prehliadkový deň na Mercedes-Benz Prague Fashion Week nás zobral do minulosti aj budúcnosti. Dizajnérky Michaela Hriňová a Denisa Dovala...


Trendy móda | 05.máj 2021

Must-have sezóny: 90’s slnečné okuliare

Milovníci retro trendov, zbystrite! Ďalšie trendy z 90.rokov ožívajú a tentokrát prichádzajú na scénu vo forme doplnkov. Počas jari a...


Trendy móda | 05.máj 2021

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek k nám už...

 

Naše tipy

Nadčasové outfity, ktoré neprestanú bavi...

Vo svete neustále meniacich sa trendov zakaždým nájdeme prvky, ktoré pretrvávajú. Neprestávajú nás b...

Beauty test: TOP 10 laky na nechty

Manikúra se na dlouhé měsíce stala domácí záležitostí, i pokud jste na to dosud nebyly zvyklé. Recep...

Spring Vibes: Jarné farebné kombinácie

Prineste do svojho outfitu jarnú atmosféru pomocou farieb. Stavte na jemné odtiene pastelov alebo na...