Rôznorodé motívy, ktoré sa na prehliadkových mólach počas Haute Couture Week-u objavili, priniesli množstvo unikátne perspektívy na odevný dizajn. Pozrite sa s nami, čo nám predviedli módne domy Schiaparelli, Ralph & Russo či Christian Dior.

 

hwcss202

 

Christian Dior

Pokiaľ ste pozerali live stream prehliadky Christian Dior, prvé čo vám určite napadlo bolo slovné spojenie „antická bohyňa“. Maria Grazia Chiuri si pre svoju módnu prehliadku, ktorú nazvala „What if women ruled the world“ (Čo keby ženy riadili svet) zvolila antickú tematiku demonštrujúcu silu žien. Kolekcia bola plná zlatej, bohatého plisé, riasenia, krásneho kaskádovania a všetkého, čo sa nám s antikou spája. Miešalo sa to samozrejme s typickou diorovskou estetikou, ktorá v tejto kombinácii ešte väčšmi žiarila.

 

 

Alexandre Vauthier

Typická estetika Alexandre Vauthier sa tentokrát premiešala s rôznymi víziami žien a ich štýlov. Na jednej strane dizajnér pracoval s krajčírskymi elementmi, no na druhej sa nevyhýbal ani divadelným prvkom. Do toho sa pridali detaily charakterizujúce haute couture v 80.rokoch ako minišaty, pierka a rôzne typy riasenia, ktoré boli koncipované tak, aby boli na jednej strane extravagantné, no aby si na tej druhej udržali svoju chic tvár.

 

 

Schiaparelli

Daniel Roseberry nastúpil na pozíciu kreatívneho riaditeľa Schiaparelli len pred pol rokom, no už sa mu podarilo vrátiť surreálnu tvár, ktorú mu dala samotná zakladateľka Elsa. Túto kolekciu nazval pokračovaním predchádzajúcej, v ktorej vyobrazuje Elsu a jej surreálne fantázie. Je inšpirovaná bláznivými večierkami, ktoré zvykla organizovať. Zahrával sa ideou extroverta a introverta, ale inšpiroval sa aj jej kolaboráciami z 30.rokov, v ktorých sa spojila s velikánmi ako Jean-Michel Frank či Alberto Giacometti. Do toho pridal svoj vlastný rukopis ovplyvnený 80.rokmi a supermodelkami Elle Macpherson. Vznikla tak štýlovo unikátna, surreálno-modernistická kolekcia.

 

 

Ronald van der Kemp

Kolekcia dizajnéra vyzerala, akoby bola vytvorená pre hlavnú hrdinku detektívky z konca 19.storočia, ktorej najlepšia kamarátka je Carrie Bradshaw zo Sex v meste. Dramatické, no nenútené strihy pôsobili ležérne avšak ambiciózne. Vynikali svojim dokonalým prepracovaním a sexepílom. Celá kolekcia bola vyrobená vďaka malej organizácii, ktorá podporuje ženy v Maroku. Zvyšné látky z minulých sezón boli spracované technikou boucherite, ktorá sa používa na výrobu kobercov. Každý model si žil svoj život, rozprával iný príbeh. Jediné, čo mala celá kolekcia spoločné, bol „all eyes on me“ efekt.

 

 

Ralph & Russo

Táto kolekcia z dielne Ralph & Russo bola v čomsi iná. Stále mala svoju charakteristickú DNA založenú na ženskosti a zmyselnosti, no tentokrát v sebe niesla istý typ drzosti. Tú vytvárali odvážne siluety s moderne strohými detailmi, ktoré boli kombinované s glamour detailmi ako pierka či kryštáliky. Jemné padavé látky, pastelové odtiene zelenej, modrej a dramatické skladanie a aranžovanie látky opäť dokázalo, že podoby ženskosti v modernom svete sú nevyčerpateľné.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 07.máj 2021

Deň matiek so značkou Fendi

Na oslavu Dňa matiek si značka Fendi pripravila pestrú ponuku štýlových darčekov, ktoré sú inšpirované nielen trendami tejto sezóny, ale...


Fashion Week | 05.máj 2021

Minulosť a budúcnosť na treťom prehliadk...

Posledný prehliadkový deň na Mercedes-Benz Prague Fashion Week nás zobral do minulosti aj budúcnosti. Dizajnérky Michaela Hriňová a Denisa Dovala...


Trendy móda | 05.máj 2021

Must-have sezóny: 90’s slnečné okuliare

Milovníci retro trendov, zbystrite! Ďalšie trendy z 90.rokov ožívajú a tentokrát prichádzajú na scénu vo forme doplnkov. Počas jari a...


Trendy móda | 05.máj 2021

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek k nám už...

 

Naše tipy

Nadčasové outfity, ktoré neprestanú bavi...

Vo svete neustále meniacich sa trendov zakaždým nájdeme prvky, ktoré pretrvávajú. Neprestávajú nás b...

Beauty test: TOP 10 laky na nechty

Manikúra se na dlouhé měsíce stala domácí záležitostí, i pokud jste na to dosud nebyly zvyklé. Recep...

Spring Vibes: Jarné farebné kombinácie

Prineste do svojho outfitu jarnú atmosféru pomocou farieb. Stavte na jemné odtiene pastelov alebo na...