Rôznorodé motívy, ktoré sa na prehliadkových mólach počas Haute Couture Week-u objavili, priniesli množstvo unikátne perspektívy na odevný dizajn. Pozrite sa s nami, čo nám predviedli módne domy Schiaparelli, Ralph & Russo či Christian Dior.

 

hwcss202

 

Christian Dior

Pokiaľ ste pozerali live stream prehliadky Christian Dior, prvé čo vám určite napadlo bolo slovné spojenie „antická bohyňa“. Maria Grazia Chiuri si pre svoju módnu prehliadku, ktorú nazvala „What if women ruled the world“ (Čo keby ženy riadili svet) zvolila antickú tematiku demonštrujúcu silu žien. Kolekcia bola plná zlatej, bohatého plisé, riasenia, krásneho kaskádovania a všetkého, čo sa nám s antikou spája. Miešalo sa to samozrejme s typickou diorovskou estetikou, ktorá v tejto kombinácii ešte väčšmi žiarila.

 

 

Alexandre Vauthier

Typická estetika Alexandre Vauthier sa tentokrát premiešala s rôznymi víziami žien a ich štýlov. Na jednej strane dizajnér pracoval s krajčírskymi elementmi, no na druhej sa nevyhýbal ani divadelným prvkom. Do toho sa pridali detaily charakterizujúce haute couture v 80.rokoch ako minišaty, pierka a rôzne typy riasenia, ktoré boli koncipované tak, aby boli na jednej strane extravagantné, no aby si na tej druhej udržali svoju chic tvár.

 

 

Schiaparelli

Daniel Roseberry nastúpil na pozíciu kreatívneho riaditeľa Schiaparelli len pred pol rokom, no už sa mu podarilo vrátiť surreálnu tvár, ktorú mu dala samotná zakladateľka Elsa. Túto kolekciu nazval pokračovaním predchádzajúcej, v ktorej vyobrazuje Elsu a jej surreálne fantázie. Je inšpirovaná bláznivými večierkami, ktoré zvykla organizovať. Zahrával sa ideou extroverta a introverta, ale inšpiroval sa aj jej kolaboráciami z 30.rokov, v ktorých sa spojila s velikánmi ako Jean-Michel Frank či Alberto Giacometti. Do toho pridal svoj vlastný rukopis ovplyvnený 80.rokmi a supermodelkami Elle Macpherson. Vznikla tak štýlovo unikátna, surreálno-modernistická kolekcia.

 

 

Ronald van der Kemp

Kolekcia dizajnéra vyzerala, akoby bola vytvorená pre hlavnú hrdinku detektívky z konca 19.storočia, ktorej najlepšia kamarátka je Carrie Bradshaw zo Sex v meste. Dramatické, no nenútené strihy pôsobili ležérne avšak ambiciózne. Vynikali svojim dokonalým prepracovaním a sexepílom. Celá kolekcia bola vyrobená vďaka malej organizácii, ktorá podporuje ženy v Maroku. Zvyšné látky z minulých sezón boli spracované technikou boucherite, ktorá sa používa na výrobu kobercov. Každý model si žil svoj život, rozprával iný príbeh. Jediné, čo mala celá kolekcia spoločné, bol „all eyes on me“ efekt.

 

 

Ralph & Russo

Táto kolekcia z dielne Ralph & Russo bola v čomsi iná. Stále mala svoju charakteristickú DNA založenú na ženskosti a zmyselnosti, no tentokrát v sebe niesla istý typ drzosti. Tú vytvárali odvážne siluety s moderne strohými detailmi, ktoré boli kombinované s glamour detailmi ako pierka či kryštáliky. Jemné padavé látky, pastelové odtiene zelenej, modrej a dramatické skladanie a aranžovanie látky opäť dokázalo, že podoby ženskosti v modernom svete sú nevyčerpateľné.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 25.sep 2020

Kolaborácia Ralph & Russo x Audemars Pig...

Presah módy do iných odvetví je vždy zaujímavým krokom, o čom svedčí aj množstvo kolaborácií, ktoré v dnešnom svete vzniká. Jednou z tých...


Módne ikony | 25.sep 2020

Dorota Kullová: Mať úctu k sebe samej je...

V roku 2013 sa zúčastnila na Schwarzkopf Elite Model Look, kde sa prebojovala do československého finále. Napriek tomu, že nezvíťazila...


Fashion Week | 24.sep 2020

Sledujte prvú prehliadku Rafa Simonsa pr...

Milánsky týždeň módy je už v plnom prúde. 24.septembra o 14:00 sa navyše uskutoční prehliadka úplne prvej kolekcie značky Prada...


Trendy móda | 23.sep 2020

Jesenný must-have: Mokasíny

Už ste odložili posledný model letných sandálov na zimný spánok? Alebo ešte dúfate, že nás prekvapí pár horúcich dní? Za...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Z leta na jeseň: Ako prispôsobiť starost...

To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môc...

Skin Restart po lete

Po lete sme všetci nabití pozitívnou energiou, no naša pleť má iný názor. Je unavená. Doprajte jej p...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 3

Aj napriek tomu, že módny svet aktuálne miluje neutrálne odtiene hnedej, krémovej a sivej, v&nb...