Vysoká móda posúva hranice vnímania módneho dizajnu ďalej. Je odvážna, progresívna a odráža tie najodvážnejšie estetické sny. Ako si svoje kolekcie vysnívali prestížne módne domy? Predviedli nám to na poslednom Haute Couture Week-u v Paríži.

 

 hcwss201

 

Viktor & Rolf

Dizajnérske duo Viktor Horsting a Rolf Snoeren od roku 2016 využíva na svoje haute couture kolekcie nevyužité látky z minulých kolekcií. Do roku 2020 sa ich nazbieralo toľko, že si mohli dovoliť vytvoriť patchworkovú kolekciu s netypickým hippie duchom. Bohaté vzory poprepletané medzi sebou, priznané švy a voľné siluety pôsobili étericky aj moderne. Ich cieľom bolo vytvoriť kolekcia, ktorá bude pôsobiť roztomilo a drzo zároveň, čomu im pomohla aj štedrá dávka čipky, háčkovaných prvkov, prešívaných detailov a šifónu. Nechýbali ani objemné stuhy a volány, riasenie a ich vrstvenie.

 

 

Valentino

V tejto kolekcii sa Pierpaolo Piccioli vzdal svojich objemných a padavých rób, ktorými módny dom Valentino preslávil a skúsil to inak. Zameral sa na čisté strihy, jednoduché siluety, ktoré sa však stále istým spôsobom zahrávali s objemom. Využil rôznorodé štruktúry, vzory a nezabudol na výrazné farby a ich kombinácie, ktoré mu sú vlastné. Kolekcia vynikala old-glamour duchom, ktorý sa prelínal s výrazne moderným prístupom, ktorý zabezpečovali kreatívne zladené farby.

 

 

Chanel

Inšpiráciou pre túto kolekciu bol životný príbeh Coco Chanel, ktorá strávila významnú časť detstva v kláštore, kde ju vychovávali mníšky. Strohé línie a čierno-biela kombinácia je inšpirovaná práve ich odevmi, rovnako ako aj výrazné goliere. Pančuchy v kombinácii s podkolienkami opäť spomínajú na detskú módu z minulosti, pričom si zachovávajú „dospelácky“ vzhľad a parížsky rukopis typický pre Virginie Viard. Nechýba poriadna dávka chanelovského tvídu, ktorá sa v kolekcii objavuje na šatách aj kostýmoch, ale aj moderné využitie šifónu a čipky.

 

 

Givenchy

Clare Waight Keller je obrovskou milovníčkou záhrad a kvetín, čo sa odrazilo na jej poslednej kolekcii inšpirovanej anglickou záhradou pri hrade Sissinghurst, ktorú považuje za najromantickejšie miesto v Británii. Do toho pridala typické siluety založené na čistých líniách a pánskych prvkoch. V kolekcii sa objavili klobučnícke prvky z 50.rokov, ktoré v kombinácii s inovatívnym využitím rastlinných motívov vytvárali skutočne unikátnu kolekciu.

 

 

Maison Margiela

Upcyklovaná kolekcia Maison Margiela začala vznikať po tom, ako si John Galliano so svojim tímom povedali, že na svete existuje až príliš veľa oblečenia. Rozhodli sa teda využiť už existujúce materiály a modely, ktoré prešili, otočili na ruby alebo jednoducho prerobili. V kolekcii kombinuje protichodné materiály ako hodváb a ľan, pričom sa vôbec nebráni zachovaniu surovosti jednotlivých materiálov. Vďaka tomu vyzerajú výsledné kreácie nedokončene a rebelsky, avšak svojim spôsobom vytvárajú nový pohľad na módu.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 07.máj 2021

Deň matiek so značkou Fendi

Na oslavu Dňa matiek si značka Fendi pripravila pestrú ponuku štýlových darčekov, ktoré sú inšpirované nielen trendami tejto sezóny, ale...


Fashion Week | 05.máj 2021

Minulosť a budúcnosť na treťom prehliadk...

Posledný prehliadkový deň na Mercedes-Benz Prague Fashion Week nás zobral do minulosti aj budúcnosti. Dizajnérky Michaela Hriňová a Denisa Dovala...


Trendy móda | 05.máj 2021

Must-have sezóny: 90’s slnečné okuliare

Milovníci retro trendov, zbystrite! Ďalšie trendy z 90.rokov ožívajú a tentokrát prichádzajú na scénu vo forme doplnkov. Počas jari a...


Trendy móda | 05.máj 2021

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek k nám už...

 

Naše tipy

Nadčasové outfity, ktoré neprestanú bavi...

Vo svete neustále meniacich sa trendov zakaždým nájdeme prvky, ktoré pretrvávajú. Neprestávajú nás b...

Beauty test: TOP 10 laky na nechty

Manikúra se na dlouhé měsíce stala domácí záležitostí, i pokud jste na to dosud nebyly zvyklé. Recep...

Spring Vibes: Jarné farebné kombinácie

Prineste do svojho outfitu jarnú atmosféru pomocou farieb. Stavte na jemné odtiene pastelov alebo na...