Vysoká móda posúva hranice vnímania módneho dizajnu ďalej. Je odvážna, progresívna a odráža tie najodvážnejšie estetické sny. Ako si svoje kolekcie vysnívali prestížne módne domy? Predviedli nám to na poslednom Haute Couture Week-u v Paríži.

 

 hcwss201

 

Viktor & Rolf

Dizajnérske duo Viktor Horsting a Rolf Snoeren od roku 2016 využíva na svoje haute couture kolekcie nevyužité látky z minulých kolekcií. Do roku 2020 sa ich nazbieralo toľko, že si mohli dovoliť vytvoriť patchworkovú kolekciu s netypickým hippie duchom. Bohaté vzory poprepletané medzi sebou, priznané švy a voľné siluety pôsobili étericky aj moderne. Ich cieľom bolo vytvoriť kolekcia, ktorá bude pôsobiť roztomilo a drzo zároveň, čomu im pomohla aj štedrá dávka čipky, háčkovaných prvkov, prešívaných detailov a šifónu. Nechýbali ani objemné stuhy a volány, riasenie a ich vrstvenie.

 

 

Valentino

V tejto kolekcii sa Pierpaolo Piccioli vzdal svojich objemných a padavých rób, ktorými módny dom Valentino preslávil a skúsil to inak. Zameral sa na čisté strihy, jednoduché siluety, ktoré sa však stále istým spôsobom zahrávali s objemom. Využil rôznorodé štruktúry, vzory a nezabudol na výrazné farby a ich kombinácie, ktoré mu sú vlastné. Kolekcia vynikala old-glamour duchom, ktorý sa prelínal s výrazne moderným prístupom, ktorý zabezpečovali kreatívne zladené farby.

 

 

Chanel

Inšpiráciou pre túto kolekciu bol životný príbeh Coco Chanel, ktorá strávila významnú časť detstva v kláštore, kde ju vychovávali mníšky. Strohé línie a čierno-biela kombinácia je inšpirovaná práve ich odevmi, rovnako ako aj výrazné goliere. Pančuchy v kombinácii s podkolienkami opäť spomínajú na detskú módu z minulosti, pričom si zachovávajú „dospelácky“ vzhľad a parížsky rukopis typický pre Virginie Viard. Nechýba poriadna dávka chanelovského tvídu, ktorá sa v kolekcii objavuje na šatách aj kostýmoch, ale aj moderné využitie šifónu a čipky.

 

 

Givenchy

Clare Waight Keller je obrovskou milovníčkou záhrad a kvetín, čo sa odrazilo na jej poslednej kolekcii inšpirovanej anglickou záhradou pri hrade Sissinghurst, ktorú považuje za najromantickejšie miesto v Británii. Do toho pridala typické siluety založené na čistých líniách a pánskych prvkoch. V kolekcii sa objavili klobučnícke prvky z 50.rokov, ktoré v kombinácii s inovatívnym využitím rastlinných motívov vytvárali skutočne unikátnu kolekciu.

 

 

Maison Margiela

Upcyklovaná kolekcia Maison Margiela začala vznikať po tom, ako si John Galliano so svojim tímom povedali, že na svete existuje až príliš veľa oblečenia. Rozhodli sa teda využiť už existujúce materiály a modely, ktoré prešili, otočili na ruby alebo jednoducho prerobili. V kolekcii kombinuje protichodné materiály ako hodváb a ľan, pričom sa vôbec nebráni zachovaniu surovosti jednotlivých materiálov. Vďaka tomu vyzerajú výsledné kreácie nedokončene a rebelsky, avšak svojim spôsobom vytvárajú nový pohľad na módu.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie móda



Trendy móda | 25.sep 2020

Kolaborácia Ralph & Russo x Audemars Pig...

Presah módy do iných odvetví je vždy zaujímavým krokom, o čom svedčí aj množstvo kolaborácií, ktoré v dnešnom svete vzniká. Jednou z tých...


Módne ikony | 25.sep 2020

Dorota Kullová: Mať úctu k sebe samej je...

V roku 2013 sa zúčastnila na Schwarzkopf Elite Model Look, kde sa prebojovala do československého finále. Napriek tomu, že nezvíťazila...


Fashion Week | 24.sep 2020

Sledujte prvú prehliadku Rafa Simonsa pr...

Milánsky týždeň módy je už v plnom prúde. 24.septembra o 14:00 sa navyše uskutoční prehliadka úplne prvej kolekcie značky Prada...


Trendy móda | 23.sep 2020

Jesenný must-have: Mokasíny

Už ste odložili posledný model letných sandálov na zimný spánok? Alebo ešte dúfate, že nás prekvapí pár horúcich dní? Za...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Z leta na jeseň: Ako prispôsobiť starost...

To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môc...

Skin Restart po lete

Po lete sme všetci nabití pozitívnou energiou, no naša pleť má iný názor. Je unavená. Doprajte jej p...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 3

Aj napriek tomu, že módny svet aktuálne miluje neutrálne odtiene hnedej, krémovej a sivej, v&nb...