Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné
Loading....

Celebrity / 25. august 2012

Kreatívna riaditeľka Vogue navrhuje kabelky

Grace Goddington sa do histórie módy zapísala ako excelentná kreatívna riaditeľka magazínu Vogue. Ako sa však ukázalo, aj vo veku 70 rokov má ešte veľa tvorivých plánov.

Kreatívna riaditeľka Vogue navrhuje kabelky

24.8.2012

Grace Goddington sa do histórie módy zapísala ako excelentná kreatívna riaditeľka magazínu Vogue. Ako sa však ukázalo, aj vo veku 70 rokov má ešte veľa tvorivých plánov. Najnovšie ukázala kabelky, ktoré navrhla pre značku Balenciaga.

Grace_Goddington

Grace vytvorila mini kolekciu kabeliek a šatiek, pri ktorých sa inšpirovala svojou milovanou mačkou Pumpkin. Na doplnkoch sú vyobrazené ilustrácie mačiek pózujúcich v modeloch značky Balenciaga, ktoré autorka sama nakreslila v priebehu uplynulej dekády.

Grace_Goddington_Balenciaga_bag_320x320Goddington_Balenciaga_detail

Nosným kúskom kolekcie je veľkorozmerná taška The Papier tote bag v cene približne 1000 amerických dolárov (približne 800 eur). Kabelka bude dostupná v béžovej aj žiarivej tekvicovej oranžovej, pričom obidve verzie sú doplnené detailmi z čiernej teľacej kože. Kolekcia Pumpkin bude uvedená na trh 6. septembra, teda v termíne, ktorý sa zhoduje s večierkom Fashion´s Night Out, organizovaným magazínom Vogue. Malé množstvo kabeliek poputuje priamo do predajne značky Balenciaga v New Yorku a do losangelských butikov. Výťažok 20 percent z celého predaja získa Fond na záchranu zvierat v meste The Hamptons.


Vogue_bridesmaidsGrace Goddington preslávili originálne editoriály v magazíne Vogue

foto: Moreintelligentlife.com, Vogue.co.uk

pripravila: Anna Salvová


 

    3552

    Súvisiace články