Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Celebrity / 29. jún 2012

Dražba vecí Daphne Guiness vyniesla skoro pol milióna libier

Keď sme avizovali aukciu garderóby a fotografií Daphne Guiness, ešte sme netušili, aké prekvapenia táto očakávaná akcia prinesie. A stalo sa.

Dražba vecí Daphne Guiness vyniesla skoro pol milióna libier

29.6.2012

Keď sme avizovali aukciu garderóby a fotografií Daphne Guiness, ešte sme netušili, aké prekvapenia táto očakávaná akcia prinesie. A stalo sa. Niektoré licitácie doslova lámali rekordy, pričom medzi kupcov za zaradila aj speváčka Lady Gaga.

Celkový zisk z dražby, ktorý Daphne venovala nadácii svojej zosnulej priateľky Isabella Blow Foundation, predstavuje takmer pol milióna libier. Aukcia sa konala v sieni Christie´s, kde nechýbala ani speváčka Lady Gaga. „Jej podpora nadácii ma obzvlášť dojala," vyznala sa po dražbe Daphne Guiness denníku The Telegraph. „Mám ju veľmi rada, je úžasné stáť pri zárodku niečoho, čo môže pomôcť iným ľuďom."

Najvyššie sa počas licitácie vyšplhala cena portrétu, ktorý vytvoril slávny módny fotograf Mario Testino, a to až na 133 250 libier, vďaka čomu ide o vôbec najdrahšie predané Testinovo dielo.

Predpoklady vysoko prekonala aj dražba večerných šiat Alexandra McQueena, ktorá sa spolu s portrétom Daphne Guiness v tejto róbe predala za neuveriteľných 85 250 libier. Pritom odhadovaná suma bola 15 000 až 20 000 libier.

 

Aukcia_Daphne_Guiness_McQueen

Rekordne sa predal aj módny kúsok Christian Lacroix. Šťastný majiteľ si vydražil biele čipkované šaty v španielskom štýle s čiernym bolerom za 16 250 libier.

 

Aukcia_Daphne_Guiness_Christian_Lacroix

Zdroj: Vogue.com

pripravila: Anna Salvová

    4742

    Súvisiace články