Len pred niekoľkými dňami oznámila skupina LVMH vznik novej značky, ktorú po kreatívnej stránke povedie Rihanna a dnes už máme na svete prvú kolekciu. Aký je teda módny dom Fenty?

 

fenty

 

 

Prvá kolekcia bola ofociálne predstavená módnemu priemyslu 23.mája v Paríži, no Rihanna nenápadne testovala niektoré kúsky už od januára tohto roku. Pri niekoľkých príležitostiach ju paparazzi zachytili v modeloch jej rodiacej sa značky, o ktorej vtedy nikto netušil. O niekoľko mesiacov neskôr nás skupina LVMH, ktorá vlastní niekoľko prestížnych módnych domov a iných luxusuných značiek, prekvapila vyhlásením, že svet sa dočkal módneho domu Fenty.

 

1Rihanna v outfite vlastnej značky

 

Nie je to úplne nečakaným krokom, vzhľadom na Rihannin stúpajúci vplyv v módnom svete a na úspech jej kozmetickej značky Fenty Beauty či značky spodnej bielizne Savage x Fenty, ale aj predchádzajúcu spoluprácu so značkou Puma. Prvá kolekcia sa vraj vyrábala dva roky, kým bola dotiahnutá do dokonalosti. Ceny modelov začínajú na 200 eurách a končia na 1100 eurách. Speváčka a módna ikona povedala o kolekcii, že “pozostáva z kúskov, ktoré vždy chcela mať v šatníku, no nikdy ich nedokázala nájsť.”

“Často vojdem do obchodu a pomyslím si- toto sa mi páči, len keby bol tento detail iný, bolo to v inej farbe alebo materiáli.” Neschopnosť nájsť to, čo si vysnívala v hlave ju nakoniec priviedlo k vytváraniu vlastných modelov.

 

Foto: archív značky

 

Fenty je zároveň úplne prvou značkou, ktorú skupina LVMH vytvorila úplne od základov, a Rihanna je tiež prvou černoškou, ktorá je na čele exkluzívneho módneho domu. Značka bude fungovať na modernom modeli, ktorý prinesie na trh nové kúsky každých 6 až 8 týždňov. Prvá časť úvodnej kolekcie sa dostane do predaja 29.mája a jej zvyšok začiatkom júna. Všetko bude dostupné na stránkach fenty.com.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.jún 2019

Letné klasiky pre každý šatník

Poznáte to, každý rok, každú sezónu a niekedy aj každý týždeň sa dozvedáme o nových trendoch. Tak, ako rýchlo prídu...


Trendy móda | 14.jún 2019

Givenchy predstavuje teniskovú kolaborác...

Prvá prehliadka pánskej kolekcie Givenchy pod vedením Clare Waight Keller predstavila aj zaujímavú kolaboráciu. Módny dom sa spojil so značkou...


Trendy móda | 13.jún 2019

Ako sa nosí crop top vo svete?

Jeden kúsok a má toľko tvárí. Každý si ho dokáže prispôsobiť k svojmu štýlu a pritom dokáže zachovať jeho podstatu...


Trendy móda | 13.jún 2019

Letné outfity, ktoré nikdy nesklamú

Dilema, ktorá nás dokáže zastihnúť v akomkoľvek ročnom období, pri akejkoľvek príležitosti a aj pri úplne zaplnenom šatníku. Čo si...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...