Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 8. jún 2012

Sestry Olsenové sú módne dizajnérky roku

Mary-Kate a Ashley Olsenové si zodovzdávania výročných cien Council of Fashion Designers of America (CFDA) awards odniesli to najprestížnejšie ocenenie. Dvojíčky, známe ako detské televízne hviezdy, sa móde venujú už dlhšie a pre tento rok sa sstali kolekciou The Row najlepšími módnymi dizajnérkami ameriky vkategórii ženského oblečenia.„I'd like to thank you – you," povedala Mary-Kate, keď im odovzdávali cenu a obrátila sa na svoju sestru Ashley, oblečenú vo fialových šatách.Čo sa týka ďalších kategórií, Reed Krakoff bol ocenený ako najlepší dizajnér doplnkov a vkategórii mužskej módy dominoval Billy Reid.

Sestry Olsenové sú módne dizajnérky roku

8. 6. 12

Mary-Kate a Ashley Olsenové si z odovzdávania výročných cien Council of Fashion Designers of America (CFDA) awards odniesli to najprestížnejšie ocenenie. Dvojíčky, známe ako detské televízne hviezdy, sa móde venujú už dlhšie a pre tento rok sa s stali kolekciou The Row najlepšími módnymi dizajnérkami ameriky v kategórii ženského oblečenia.

„I'd like to thank you – you," povedala Mary-Kate, keď im odovzdávali cenu a obrátila sa na svoju sestru Ashley, oblečenú vo fialových šatách.

Čo sa týka ďalších kategórií, Reed Krakoff bol ocenený ako najlepší dizajnér doplnkov a v kategórii mužskej módy dominoval Billy Reid. Samozrejme, stále sa pohybujeme na scéne za Atlantickým oceánom.

Ceny sa odovzdávali v pondelok v noci v Lincolnovom centre (New York) a v hľadisku okrem profesionélov zo sveta módy nechýbali ani hollywoodske hviezdy. Za „style icon" bol vyhlásený Johnny Depp, ktorý sa ale nedostavil a cenu zaň prebral jeho priateľ, filmový tvorca John Waters. Pri peberaní ceny sa pozrel na koláž urobenú z Johnnyho outfitov a vyhlásil: „Tento muž nemôže vyzerať zle, nech sa snaží akokoľvek."

Waters prebral aj četné ocenenie zahraničného dizajnéra roku, ktoré udelili za kreatívne siluety jeho priateľke, tokyjskej návrhárke Rei Kawakubo, tvoriacej značku Comme des Garcons.

Cenu za celoživotný prínos si odniesol Tommy Hilfiger, o ktorom Anna Wintout, šefredaktorka amerického Vogue vyhlásila, že vie byť veľmi zábavný. Hlavne keď imituje ostatných ľudí z biznisu ako je Karl Lagerfeld, Donna Karan a dokonca Mick Jagger. „Kým nik neimituje mňa, je všetko v poriadku," vyhlásila Anna, známa svojou serióznosťou a vážnosťou.

Prezidentka CFDA, Diane von Furstenberg vyjadrila podporu všetkým členom organizácie, ktorá tento rok oslavuje svoje 50. výročie: „Som matkou všetkých amerických návrhárov a žiadna matka si nedokýže vybrať zo svojích detí jedno obľúbenejšie."

CFDA tiež prezentuje sériu ocenení podporovanú značkou Swarovski, ktoré sa udeľujú mladým talentovaným dizajnérom. V kategórii ženského oblečenia ju získal Joseph Altuzarra, v mužskej kategórii vyhral Phillip Lim a doplnkom kraľovala Tabitha Simmons.

pripravila: Jana Zajasenská

    8250

    Súvisiace články