Parížsky fashion week je za nami, no predstavil nám množstvo kúskov, ktorých sa už teraz nevieme dočkať. Jazdecká sloboda ovládla Chanel, Stella McCartney využila ilustrácie z 20.rokov a moderná vízia hrdinky zase dominovala v prehliadke Alexander McQueen.

 

pfw fw20 3

Myšlienka oslobodenia premietnutá do ženských a osviežujúcich kúskov, ktoré v sebe ukrývali zmyselnosť. Presne taká bola najnovšia kolekcia módneho domu Chanel pre sezónu jeseň/zima 2020, ktorá bola tvorená na základe historickej spomienky. Francúzska dizajnérka Virginie Viard, ktorá momentálne riadi módny dom Chanel, sa pri tvorbe najnovšej kolekcie inšpirovala fotografiou Karla Lagerfelda z obdobia 80. rokov. Na fotografii je Karl so svojou vtedajšou múzou Annou Piaggi a obidvaja sú oblečení v štýle romantizmu. Anna zahalená v zamatovom klobúku a Karl v pruhovanej bunde s čiernou hodvábnou kravatou a párom jazdeckých čižiem. Ikonická snímka, ktorá bola podnetom k vytvoreniu novej kolekcie na prehliadke Chanel v parížskom Grand Palais.

 

prehliadka chanel fw20

Na parížskom týždni módy sa objavila aj rebelská kolekcia Vivienne Westwood, maximálne elegantná a rafinovaná tvorba značiek Valentino či Givenchy, ale aj bohémska línia Isabel Marant.

 

pfw fw20 2