Prvá kolekcia značky Prada pod spoločným vedením Miuccie Prada a Rafa Simonsa je tu. Predstavili ju v rámci Milano Fashion Week, ktorý sa uskutočnil od 15. do 19.januára. Niesla sa vo filozofii blízkosti, potreby niekam patriť, pričom sa sústreďovala na ľudské telo a jeho slobodu. Nahliadnite do kolekcie s nami.

 

prada módna prehliadka pánska kolekcia raf simons

 

Prvá kolekcia Rafa Simonsa pre Pradu sa nemohla ukázať v lepšom svetle. Plná bola výrazných farieb, geometrických potlačí a prekvapivých kombinácií štruktúr a textúr, ktoré vytvárali zaujímavo kontrastujúce, no pritom oku lahodiace looky. Cieľom bolo stimulovať zmysly rôznorodými kombináciami, nielen na pohľad, ale aj na dotyk. V outfitoch sa však miešali aj iné kontrasty, kontrasty minulosti a budúcnosti, ktorú reprezentovali kombinácie recyklovaného nylonu, typického materiálu pre značku Prada, kože, bouclé či vlny. Nylon reprezentoval minulosť značky, ktorá je s týmto materiálom napevno spätá, zároveň poukazuje na budúcnosť, ktorá sa zase bude niesť v duchu udržateľnosti, čiže recyklované nylonu. Tradíciu, eleganciu a nadčasovosť zase zastúpili ostatné tradičné materiály.

 

Prada AI21 M show space 04 Prada AI21 M special view 04

Prada AI21 M special view 02

Prada AI21 M show space 09 Prada AI21 M show space 15

 

 

Ľudské telo a jeho slobodu zase odzrkadlili rôznorodé siluety, ktoré boli do výraznej miery zredukované a zminimalizované tak, aby vytvorili čisté a moderné línie, ktoré nechali vyniknúť samotné materiály, štruktúry a vzory. Tesné body a topy, ktoré zvýrazňovali ľudské línie, čím metaforicky odhaľovali, poukázali na slobodu.

Prada sa touto prehliadkou zaviazala urobiť krok k udržateľnosti. Všetky produkty, ktoré boli využité ako rekvizity na módnych show skupiny Prada, budú znovu využité. Po upcyklácii sa stanú súčasťou špeciálnych inštalácií a pop-upov a následne poputujú do milánskej firmy meta, ktorá sa špecializuje na cirkulárnu ekonomiku a udržateľné riešenia.

 

 

Foto: Prada