V Londýne to je vždy zaujímavé. Tamojšia módna scéna je rodiskom módnych velikánov ako Burberry, Alexander McQueen, Vivienne Westwood či Victoria Beckham, no mnohí z nich si pre svoje kolekcie zvolili iné mestá, Paríž či New York. Londýn prenechali nezávislej scéne, ktorú lokálne davy milujú, o čom svedčí aj stále narastajúca návševnosť a štýlové publikum v uliciach.

 

lfw street style fw20

 

Nezávislá móda sa však postupne stáva renomovanou, mená ako Christopher Kane Richard Quinn či Molly Goddard si obľubuje široká verejnosť a zrazu sa z rebelskej londýnskej módy stáva miláčik módneho obecenstva. Preto sa do ulíc mesta vydali módne ikony z celého sveta, ktoré sú zvedavé čo lokálne značky predstavia. Mestu však prispôsobili svoje šatníky. Počasie tu je premenlivé, raz upršané a raz slnečné, má v sebe výrazne stopy aristokracie, ale aj nezávislého sucha. Punk a luxus nikde nemá takú atmosféru ako práve tu. Zdobené kvetinové šaty si tak pokojne môžete obliecť ku masívnym teniskám. Široké nohavice previažte na členkami “ľadvinkami,” alebo jednoducho skombinujte najviac nehodiace sa kúsky, a nikoho tým neprekvapíte. Škaredá móda sa tu totiž zrodila. Ak si však dáte na seba krásne ladiaci nohavicový kostým tón v tóne s doplnkami, upútate pozornosť tak ako nikde inde.

Návštevníčky Týždňov módy však zaexperimentovali s farbami, krásne zladili pastelové tóny, zamerali sa na Old Hollywood Glamour, alebo jednoducho nechali vyniknúť spomínaný rebelský look, ktorý podčiarkli teplákovými súpravami, oversized kabátmi a motorkárskymi čižmami.

 

Foto: Imaxtree, WWD