Hneď na začiatku roka odštartoval aj módny maratón, ktorý nazývame aj Týždne módy. Ako prvé sa venujeme pánskej móde a to konkrétne v Londýne, kde od 4. do 6.januára prebehol London Fashion Week. Ten vylákal do ulíc najrôznejšie typy outfitov a štýlov.

 

lfwmens

 

Pánska móda podľahla približne rovnakým trendom ako tá dámska. V uliciach britskej metropoly sa tak dalo zahliadnuť široké spektrum miešajúcich sa štýlov, dizajnérskych kúskov aj nezávislých módnych mien. 80’s sa v outfitoch prejavili vo forme miešania rôznych potlačí, farebných nohavicových kostýmov či zvonových nohavíc. Páni sa vôbec nevyhýbajú ani monichromatickým outfitom a pokojne sa do jednej farby odejú od hlavy po päty. Čo nás potešilo, v uliciach sa objavil aj kompletný all-white outfit, čo sa v pánskej móde často nevidí.

 

Foto: Getty, Pinterest

 

Priestor však dostali aj klasické kúsky ako džínsová košeľa, pracovné nohavice, tenisky Converse či elegantné klobúky a mokasíny. Retro prvky sa kombinovali s modernými, napríklad s masívnymi teniskami, športovými mikinami či dokonca teplákovými súpravami.