Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Kultúra / 10. január 2023 / PR

Miss Slovensko 2023 nehľadá ideál krásy, ale osobnosť!

Nový ročník Miss Slovensko 2023 štartuje s novou víziou, filozofiou aj novými pravidlami. Od 12. decembra 2022 je spustené elektronické prihlasovanie do súťaže pre slovenské dievčatá, ktoré majú ambíciu a potenciál stať sa „Novými slovenskými Miss“.

Miss Slovensko 2023 nehľadá ideál krásy, ale osobnosť!

Nehľadáme ideál krásy, hľadáme osobnosť!

„To je naša nová stratégia a vízia,“ uviedol Michael Kováčik a pokračoval vysvetlením. „Klasické súťaže krásy dlhé roky hľadali a predstavovali „Kráľovné krásy“ a sú dlhodobo spájané s ideálnymi mierami. Dnes je však treba myslieť na subjektívny pohľad, pretože ideál krásy dnes už neexistuje. Tá skutočná výnimočnosť a charizma vychádza z osobnosti, je to energia, potenciál, ktorý je mnohokrát ukrytý. My hľadáme diverzitu, čiže rozmanitosť a rôznorodosť. Filozofia a trendy nového ročníka Miss Slovensko sú teda o osobnostiach. V súťaži Miss Slovensko 2023 už nehľadáme klasickú kráľovnú krásy, ale hľadáme Miss, ktorá bude celou svojou bytosťou hodnotným vzorom pre ostatné slovenské dievčatá a ženy“ uviedol informácie o novej vízii Miss Slovensko riaditeľ súťaže Michael Kováčik.

Mohlo by vás zaujímať: Riaditeľ súťaže MISS Slovensko: Zastávame diverzitu a nie len prvoplánovú krásu

Čo je cieľom súťaže Miss Slovensko 2023?

Vďaka súťaži Miss Slovensko sa počas 26. rokov existencie otvorili brány neobmedzených možností mnohým víťazkám aj finalistkám. Stali sa podnikateľkami, profesionálnymi modelkami, influencerkami, stylistkami, jednoducho úspešnými ženami v rôznych oblastiach módy, médií, obchodu. Nová súťaž Miss Slovensko 2023 je projekt nových aktuálnych trendov a jej cieľom je objavovať dievčatá, ktoré majú snahu niečo dokázať a byť inšpiráciou pre ďalšie mladé dievčatá. Musia byť zdravo ambiciózne, mať vysoké nielen IQ, ale aj EQ a nájsť v sebe silnú energiu, ktorú budú vedieť využiť nielen vo svoj prospech, ale aj v prospech spoločnosti.

Momenty z 25. ročníka Miss Slovensko
Momenty z 25. ročníka Miss Slovensko

Využite svoj potenciál

Miss Slovensko je odrazový mostík a životný štart pre finalistky, ktoré majú snahu rozvíjať sa a pracovať na sebe. Samotná súťaž je precízny 4-mesačný proces vzdelávania, individuálnej práce s dievčatami, ktoré sa naučia všetko o etikete, ako vystupovať v spoločnosti, ako komunikovať, ako vystupovať pred kamerou.

Krásu hľadáme v charizme

„Jednoducho, dodáme im sebavedomie a ukážeme, čo všetko môžu využiť pre svoj rozvoj. My hľadáme diverzitu, dievčatá, s rôznymi typmi postáv, slečny z celého Slovenska. Pretože každá z nich je originál. A krásu hľadáme v ich energii, empatii, charizme a v celkovom správaní a vystupovaní. Finalistkám Miss Slovensko umožníme využiť čo najviac ich potenciál, poskytneme im možnosti a príležitosti osobnostného rozvoja. Zdokonalíme ich v oblasti komunikácie, stylingu, prezentácie, doplníme jazykové zdatnosti, influencerské zručnosti, zosúladíme ich celkový štýl,“ dodáva riaditeľ súťaže.

Riaditeľ súťaže Miss Slovensko, Michael Kováčik.
Riaditeľ súťaže Miss Slovensko, Michael Kováčik.

Prihláste sa online

Úvodná časť nového ročníka sa opäť koná výlučne online formou a má rovnaké pravidlá ako v predchádzajúcich rokoch. Záujemkyne o priamy postup do semifinále môžu posielať svoje prihlášky prostredníctvom formuláru, ktorý je zverejnený na stránke www.miss-slovensko.sk. Elektronické dotazníky, ktorých súčasťou musí byť aj minútová videovizitka, sú jedinou možnosťou, ako urobiť krok vpred a postúpiť do januárového semifinálového kastingu.

Podmienky prihlásenia

Dievčatá musia mať v deň finále, 20.mája 2023 vek 18-26 rokov, musia byť slobodné, bezdetné a mať slovenskú štátnu príslušnosť. Na základe elektronických prihlášok, ktorých uzávierka je 22.januára 2023, vyberie porota pod vedením Michaela Kováčika semifinalistky. Tie sa následne stretnú 29. januára na semifinálovom kastingu, z ktorého vzíde nová finálová dvanástka.

Víťazky 25.ročníka Miss Slovensko
Víťazky 25.ročníka Miss Slovensko

Čo čaká víťazku?

Víťazka 27. titulu MISS SLOVENSKO získa honorovanú zmluvu s organizátorom LGM Production, postup na svetovú súťaž a získa mnohé atraktívne ceny. Počas jedného roku bude môcť využívať prémiový osobný automobil DS4 od spoločnosti DS Automobiles. Tento model sa vyznačuje výnimočným charizmatickým dizajnom, za ktorým stoja bezkonkurenčné znalosti a vyspelé inteligentné technológie. Víťazka tiež získa exotickú dovolenku pre 2 osoby od Cestovnej kancelárie Hydrotour a pocestuje do Senegalu, očarujúcej krajiny pretkanej kilometrami rozprávkových piesočných plážı́ lemovaných palmami a nádhernými scenériami saván s posvätným stromom baobab.

Ďalšie tituly

Počas finále bude zvolená aj I. a II. vicemiss Slovensko 2023. Diváci si svojim hlasovaním vyberú finalistku, ktorá získa titul EVA Miss Sympatia. Finalistky absolvujú kontinuálne niekoľko sústredení a workshopov v zahraničí i na Slovensku: v Prahe v NH Collection Prague Carlo IV, vo Vysokých Tatrách v Hoteli Hills, v Bratislave v DoubleTree by Hilton a dokonca aj v exotickej destinácii s cestovnou kanceláriou Hydrotour. Na týchto stretnutiach finalistky absolvujú workshopy spoločenskej etikety, influencerských zdatností, stylingu, beauty a mediálne tréningy.

Víťazky Miss Slovensko 2021
Víťazky Miss Slovensko 2021
    742

    Súvisiace články